В Україні здобувають вищу освіту понад 76 000 іноземців

Понад 76 тисяч осіб зі 155 країн світу обрали для здобуття вищої освіти українські виші

В Україні здобувають вищу освіту понад 76 000 іноземців

Скільки іноземців навчається в Україні, які спеціальності й заклади вищої освіти є найбільш популярними серед іноземних студентів, скільки зареєстровано запрошень на навчання, із яких країн найбільше приїжджає студентів на навчання до українських вишів? Відповіді на ці питання оприлюднили на відкритті ІІІ Українського форуму міжнародної освіти.

Український державний центр міжнародної освіти презентував на форумі статистичні дані про іноземних студентів в Україні. Так, кількість іноземців, які обрали для здобуття вищої освіти українські виші, сягає понад 76 тисяч осіб зі 155 країн світу.

За словами директорки Центру Олени Шаповалової, з 2011 року спостерігається стрімке зростання кількості іноземних студентів.

«Це – результат спільної з вами роботи. І, сподіваюсь, до 2025 року ми зможемо вийти на показник у понад 100 тисяч», – зазначає Олена Шаповалова.

Також директорка Центру відзначила, що, зважаючи на пандемію COVID-19 та припинення запрошення іноземних громадян на навчання або проходження стажування відповідно до наказу МОН майже на 5 місяців, минулого року простежувалось незначне зменшення кількості іноземних студентів в Україні.

Але завдяки підтримці Міністерства освіти були внесені зміни до наказу МОН №1541, якими подовжено терміни вступу до 15 грудня 2020 року та до 15 квітня 2021 року та повернуто можливість дистанційного навчання для іноземців.

Найбільше студентів приїжджає з таких країн, як Індія, Марокко, Туркменістан, Азербайджан, Нігерія, Китай, Туреччина, Єгипет, Ізраїль, Узбекистан.

Велика кількість студентів з Індії, Туркменістану, як пояснює Олена Шаповалова, пов’язана з легкістю процедури отримання візи.

Серед спеціальностей, які обрали іноземні студенти, найпопулярнішими є медичні – майже 50%.

10-ка найпопулярніших закладів вищої освіти, де навчаються іноземні студенти в Україні, виглядає так:

«Ці заклади вищої освіти об’єднує те, що в них є медичний факультет. Адже найпопулярнішими спеціальностями серед іноземних студентів є саме медичні», – пояснює Олена Шаповалова.

Області, які лідирують за кількістю іноземних студентів, – Харківська, Київська, Одеська, що пов’язано з розташуванням у них найпопулярніших закладів освіти.

Олена Шаповалова відзначила позитивну динаміку реєстрації запрошень на навчання для іноземних абітурієнтів. Так, з 2015 року їхня кількість зросла майже вдвічі – з 19 647 до 37 523 осіб.

Лідерами серед ЗВО, які зареєстрували найбільшу кількість запрошень станом за 2020 рік, є:

«Незважаючи на виклики цього непростого року, ми маємо понад 35 тисяч зареєстрованих запрошень на навчання. Це говорить про те, що ми всі разом – МОН, УДЦМО, університети – докладали величезних зусиль і робили все можливе, щоб українська вища освіта була цікавою і доступною для іноземних абітурієнтів цьогоріч», – підсумувала Олена Шаповалова.

За матеріалами Українського державного центру міжнародної освіти.

Освіта.ua
28.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читач
-85 ТЫС. ИНОСТРАННЫХ СТУДЕНТОВ ОБУЧАЕТСЯ В УНИВЕРСИТЕТАХ ПОЛЬШИ.-