Соціальні мережі та електронні платформи для науковців

Наукова робота сучасного вченого неможлива без використання спеціалізованих наукових соцмереж та електронних платформ

Соціальні мережі та електронні платформи для науковців

Наукова робота сучасного вченого неможлива без використання спеціалізованих наукових соціальних мереж та електронних платформ, які допомагають у професійному спілкуванні, пошуку однодумців, партнерів, грантів. Вони є корисними для відстеження новин у відповідній сфері досліджень, пошуку необхідних для наукової роботи статей, монографій, джерел, а також дозволяють належним чином представити себе світовому науковому товариству. Серед них варто відзначити наступні:

Academia.edu — соціальна мережа для співпраці вчених, відкрита у вересні 2008 р. Мережа може використовуватися для того, щоб ділитися своїми статтями, відстежувати їхнє цитування і стежити за новинами досліджень і розробок за іменами й ключовими словами, отримувати інформацію про гранти, вакансії тощо. Пропонуємо переглянути відео про те, як зареєструватися на Academia.edu і додати своє дослідження.

ResearchGate - міжнародна соціальна мережа англійською мовою, створена для сприяння науковим дослідженням. За допомогою мережі користувач може знаходити колег, котрі цікавляться схожими проблемами, та задавати їм питання. У мережі також публікують списки наукових конференцій по всьому світу та інформацію щодо вакансій у різних наукових інституціях. Користувачі можуть публікувати власні наукові доробки та знайомитись з чужими, створити свій персональний блог для обміну ідеями. ResearchGate містить веб-інструменти, такі як семантичний пошук, обмін файлами, спільне користування базою публікацій, форуми, методологічні дискусії, групи тощо.

Дізнатися про те, як зареєструватися на ResearchGate та додати своє дослідження, можна у короткому відео.

Mendeley - соціальна мережа для вчених, яка дозволяє зберігати та переглядати наукові праці у форматі PDF керування бібліографічною інформацією. Mendeley засновано в листопаді 2007 року в Лондоні, а у 2013 році її придбала компанія Elsevier.

За її допомогою можна переглядати наукові матеріали у форматі PDF; імпортувати документи та матеріали з обраних сайтів; створювати групи для обміну та колективної роботи; здійснювати колективну роботу з однодумцями-дослідниками та відстежувати оновлення їхніх профілів; ознайомитися зі статистикою переглядів матеріалів і сторінок авторів; здійснювати пошук однодумців за науковими інтересами та ін. Детальнішу інформацію можна дізнатися з наступного відео.

Adult Learning in Europe (EPALE) - електронна платформа для навчання дорослих у Європі.

EPALE фінансується програмою Erasmus +. Вона створена в рамках стратегії̈ Європейського Союзу, з метою розширення можливості навчання для дорослих осіб. Користуючись платформою, можна прослухати курси, долучитись до обговорень, читати різноманітні статті та новини й отримати різні підбірки з ресурсами на потрібну тематику.

Зареєструвавшись на платформі, можна поділитися ресурсами та подіями, опублікувати статті на теми, які стосуються навчання, знайти партнерів для своїх проектів та обговорити ідеї та практику, обговорювати ідеї з однодумцями з усієї̈ Європи, а також обмінюватися ідеями, ресурсами та передовими практиками.

Scientific Social Community – українська соціальна мережа, доступна українською, російською та англійською мовами. Серед різноманітних сервісів, що пропонуються ресурсом – детальний розділ грантів, що постійно оновлюється, а також не менш детальний список наукових конференцій. Розділи охоплюють різні країни, а пошук можна здійснювати за територіальною ознакою, тематикою чи форматом. Можна додавати власні конференції. Наявні також список наукових вакансій; статті та інтерв’ю вчених. Соціальна складова включає створення профілю і доволі активний обмін коментарями. За допомогою інтегрованої пошукової системи пошук-ВАК за допомогою соціальної мережі можна здійснювати повнотекстовий пошук статей по архівах 658 журналів.

Google Scholar – безкоштовна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій з різних сфер наукових досліджень. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки.

За допомогою цієї пошукової системи можна створити власний профіль, здійснювати пошук наукових статей та інших матеріалів, перевірити кількість цитувань, підписуватись на профілі вчених та отримувати інформацію про їхні наукові праці та статті, у яких їх процитовано тощо.

У наступних відео можна дізнатися, як створити науковий профіль та як додавати до нього статті.

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) — одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових публікацій відкритого доступу в Інтернеті, створена бібліотекою Білефельдського університету. Користувачі можуть шукати бібліографічні дані та анотації статей.

Zenodo - це сховище відкритого доступу, загального призначення, яке дозволяє дослідникам зберігати пов’язані з дослідженнями набори даних, дослідницьке програмне забезпечення, звіти та будь-які інші цифрові матеріали.

Про те, як зареєструватися на Zenodo та додати своє дослідження, можна дізнатися у відео.

Figshare - це науковий онлайн-репозиторій, де користувачі можуть зробити доступними результати своїх досліджень. За його допомогою дослідники можуть зберігати і обмінюватися результатами своїх досліджень, включаючи рисунки, набори даних, зображення й відео.

Автор: Роман Шандра, доцент ЛНУ ім. Франка.

Освіта.ua
31.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів