Щодо державної атестації наукових установ

Лист МОН № 7/176-20 від 08.07.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 7/176-20 від 08 липня 2020 року

Національна академія наук України

Щодо державної атестації наукових установ

Шановні колеги!

1 липня 2020 року розпочався прийом заявок та інформаційних матеріалів від наукових установ, які планують пройти державну атестацію у 2020 році.

Згідно з Методикою оцінювання ефективності наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності наукової установи, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1504/32956, (далі - Методика) наукова установа за підписом керівника подає до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку на проведення державної атестації (додаток 1 до Методики);
  • інформаційні матеріали для проведення державної атестації наукової установи (далі - інформаційні матеріали), з відомостями про діяльність наукової установи (додатки 2 - 9 до Методики).

Наголошуємо, що всі відомості, надані науковою установою, повинні відповідати реальним показникам її наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

Якщо в наданих інформаційних матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи.

Також надаємо короткі рекомендації щодо подання та заповнення заявки та інформаційних матеріалів.

До 14 серпня 2020 року наукова установа має заповнити інформаційні матеріали в інформаційно-аналітичній системі за посиланням http://monitor.ukrintei.ua/ (далі - система).

Після заповнення інформаційних матеріалів в системі потрібно звернутися до адміністратора за тел. (044) 521 09 75 (Ілліч Валентина Володимирівна) для підтвердження можливості їх друку.

Після цього, до 28 серпня 2020 року, необхідно роздрукувати та подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП):

  • заявку на бланку наукової установи;
  • інформаційні матеріали з інформаційно-аналітичної системи.

Звертаємо увагу, що інформаційні матеріали необхідно доповнити:

  • копією статуту наукової установи, який подається в форматі РБР з підписами та печатками;
  • переліком та активними посиланнями на публікації у виданнях, які підтверджують кількісні показники, зазначені у підпункті 2.1.5 пункту 2.1 розділу II додатку 3 до Методики;
  • переліком публікацій, кількість яких зазначена у підпункті 2.1.3 пункту 2.1 розділу II додатку 3 до Методики, та активними посиланнями на них.

Перелік та активні посилання на публікації також подаються у системі в форматі Word одним файлом.

Усі документи мають бути зібрані в паперову папку-швидкозшивач.

На її титульній сторінці друкованим способом потрібно зазначити: найменування наукової установи, її код за ЄДРПОУ та місцезнаходження.

Рекомендація щодо заповнення додатка 1 «Заявка на проведення державної атестації».

Заявка зберігається у форматі Word та подається на бланку наукової установи тільки на паперових носіях, в систему не вводиться.

Рекомендації щодо заповнення додатка 2 «Класифікаційна оцінка наукової установи за її науковим потенціалом і досягнення за попередні роки».

У додатку 2 заповнюється тільки колонка 3 «Значення показника». Оцінка за показником балів, ваговий коефіцієнт показника, зважена оцінка вираховуються автоматично. Перед заповненням додатку 2 обов’язково визначається тип установи (1 чи 2). Після заповнення форму треба зберегти. Для розрахунку показників за останні три роки у розрахунку на одного наукового працівника беруться середні арифметичні величини (середня кількість).

Внесення змін можливо після збереження форми. Для цього потрібно її відкрити через «Пошук документів, які не пройшли перевірку», натиснути «Шукати» і працювати далі у заповненій формі, після внесення змін її «Зберегти».

Рекомендації щодо заповнення додатка 6 «Відомості щодо показників фінансово-економічної діяльності та стану матеріально-технічної бази».

У переліку проектів наукової установи, що фінансуються на конкурсній основі за останні три роки, наводяться тільки ті проекти, які фінансувалися відомствами, до сфери управління яких не належить наукова установа. Після збереження форму можна відкрити через «Пошук документів, які не пройшли перевірку», натиснути «Шукати» і працювати з заповненою формою далі, потім «Зберегти».

Рекомендації щодо заповнення додатка 9 «Аналітична записка»

В розділі 2.З., 2.4. та 3.1. є можливість розмістити до 4 Гб інформації та можна вставити скопійований текст у форматі Word.

Докладну інформацію про проведення державної атестації наукових установ можна переглянути на офіційному вебсайті МОН https://mon.gov.ua в розділі Наука/Наука/Державна атестація наукових установ.

За роз’ясненнями з питань щодо процедури державної атестації можна звертатися за номером (044) 287 82 34, з питань технічної підтримки щодо роботи в інформаційно-аналітичній системі - за номером: (044) 521 09 75.

З повагою
Генеральний директор
директорату науки та інновацій                   Юлія Безвершенко

Освіта.ua
08.07.2020

Популярні новини
Магістранти-правники склали апробаційний ЄДКІ Успішне складання державного іспиту є необхідною умовою для отримання диплома про вищу освіту
В Україні реорганізують мережу коледжів і підрозділів вишів МОН пропонує припинити діяльність відокремлених структурних підрозділів вишів
МОН підтримує скасування відстрочки для деяких студентів У МОН кажуть, що вступ до вишу не має бути формальністю для отримання дозволів
Бюджетне навчання у майбутньому стане грантовим Гранти на навчання не покриватимуть повну вартість здобуття освіти в університеті
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів