Україна визнала атестати «ДНР»-«ЛНР», - Гриневич

За словами Лілії Гриневич, ухвалений парламентом закон матиме певні негативні ефекти

Україна визнала атестати «ДНР»-«ЛНР», - Гриневич

Ухваленням закону про вступ абітурієнтів з окупованих територій в українські виші без ЗНО Україна фактично визнає свідоцтва про середню освіту, що терористичні організації «ДНР»-«ЛНР» видають на окупованих територіях Донеччини й Луганщини.

Про це в ефірі програми «Великий ефір Василя Зими» на Еспресо.TV заявила екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, ухвалений закон матиме певні негативні ефекти.

«Цей законопроект вилучає поняття про те, що випускники, які здобували середню освіту в ОРДЛО, мають складати нашу державну підсумкову атестацію та отримувати тут українське свідоцтво про середню освіту… Що це означає? Це виглядає так, що ми тепер будемо визнавати середню освіту, отриману на окупованих територіях», - сказала вона.

Також вона повідомила, що закон є «дискримінаційним» щодо інших абітурієнтів.

«Друге, якщо повністю прибираються конкурсні умови, принаймні співбесіда, то як вони (абітурієнти з окупованих територій - ред.) мають довести, що вони можуть здобувати вищу освіту?», - зазначила також Гриневич.

Окрім того, на думку екс-міністра, закон ударить по вишах, які переїхали з окупованих територій на підконтрольні і «знекровить» їх.

«І третє дуже слабке місце цього закону. Ми думаємо, що ми таким чином розширюємо можливості випускникам. Але не враховуємо однієї речі. Що вищі навчальні заклади, які були відкриті, (освітні - ред.) центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» забезпечувалися державним замовленням. Ці виші були в Донецькій і Луганській областях, а також ближче до східної частини і Криму, в Херсонській, Миколаївській тощо. Чому це важливо? Тому що внаслідок різних подій російсько-української війни в нас пішов відтік мешканців із різних міст, таких як Маріуполь, де є хороший університет, з інших міст Донеччини і Луганщини. Там є вищі навчальні заклади, викладачі й студенти, які мали велику мужність переїхати з окупованих територій в Україну, хоча все обладнання залишилося у вишах на загарбаній території», – нагадала Лілія Гриневич.

«І от ці виші мали переважне право для вступу вступників з окупованих територій. Таким чином, у них були абітурієнти, студенти. А внаслідок ось такої зміни ми ще й отримаємо знекровлення системи вищої освіти на сході. Тому що тепер ці вступники (з ОРДЛО і Криму - ред.) не мають жодних випробувань, а можуть на підставі документів про освіту, які не визнаються в жодній країні, приїжджати і вступати в будь-який вищий навчальний заклад», - підсумувала Гриневич.

Освіта.ua
06.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
Не в коем случае нельзя принимать дипломы,паспорта,и тому подобное ДНР лНР в Украине,так они и Украину захватят,и Украина проиграет,этим предателям!
VIRA
Так,Дозволити дітям із атестатами і паспортами ордло вступати до українських вишів---це значить визнати днр і лнр.За що ж гинуть наші захисники? Державних місць -- кіт наплакав, та ще й вддати їх ордловцям! Це дискримінація наших дітей!!!!
Fraps
Кстати, вот читая и комментируя данную публикацию подумалось. А почему бы не внести данный вопрос на Всеукраинский референдум? Только без манипуляций, а с четким описанием последствий, и за счет чего, и самое главное кого будут выделяться бюджетные места этим так называемым абитуриентам из ДНР. А также проинформировать будущих студентов с кем им предстоит в будущем учиться. Как пример можно даже взять сайт Osvita.ua. Есть публикации, которые просто наводнены ДНРовскими и рашистскими оболочками. И все как один- Скакуны, майдан, Сорос,фашисты,нацисты... ,вешать,расстреливать... ,Донбасс... с колен встал, русский мир, Новороссия, переворот, США, геи, майданутые и так далее. У нас и так образование далеко не самого лучшего качества, неужели его нужно обесценить, до уровня дипломов так называемой ДНР? Ведь по сути, мы тогда ставим наше образование на один уровень, со школами ДНР, где до сих пор маршируют как при Совке, и где тотальная пропаганда "Донбасского этноса".
V.Z
Для Fraps: Спочатку легалізація цих фантиків-атестатів ордло з двоголовою куркою,потім відміна ЗНО і ДПА.Йде поступове перетворення України в один великий донбас,з відповідним рівнем життя,освіти,культури,ідеології ітд.А потім росія приєднає вже перетравлену здобич і все буде росія.
Коментувати
Вова пуйло
Цікаво,у вузи росії також набирають "народи данбаса" на безплатне навчання,без здачі ЄГЕ ?В маскву в мгу скільки таких набрали?І стіпєндію виплачують,і апщежітіє бєсплатна?Щось не віриться,що кацапи цих зрадників так апхажівают-от вони і пруться в Україну,щоб отримати диплом безкоштовно а потім злинять в рассєюшку-паспорток же отримамали,звичайно.
Den
Для Вова пуйло: у них вроде есть лазейка, когда можно локальный вуз в днр закончить и получить два диплома: днровский и российского вуза. Но там свои подводные камни.
Коментувати
Лейборист
Тільки людина, яка не хоче єдності Украіни може виступити проти навчання дітей з окупованих територій. Це позиція хворих маргіналів - свободівців з галицьким акцентом. Там і Гріневич із соросятками ...
13
Для Лейборист: Бот з ордло,значить треба галичан таво,к нагтю,чтобі бєдніє деті с данбаса маглі учіцца "на украінє" а патом паєхать в маскву?
Val
Для 13: украинские дипломы в РФ особо не ценятся. Российское образование все на несколько ступенек качественнее украинского. По крайне мере, так международные рейтинги показывают.
Коментувати
Curşeu
Пані Гриневич, після того, як вона визнала існування "лептонного бога" в дисертації Кириленко, краще сховатись та не потрапляти на очі освіченим людям. Молилась би собі тихесенько лептонам і не висовувалась би. У неї був шанс в ролі міністра, але вона його вдало змарнувала ...
Черняхівський
Для Curşeu: шоб ви з’їли , та не свистіли вже . Насточортіли вже всім. «Вчені»- горе.
Сur
Для Черняхівського: ну, то й Ви разом з Гриневич моліться лептонному богу Кириленко :) то буде ваша справжня наука :) :)
Коментувати
Fraps
Администраторы, зачем удаляете комментарии? Они наглядно показывают уровень развития и мышления у этих так называемых абитуриентов из ДНР и ЛНР. Вот например этот дурачек 111, который имея познания максимум 7-летнего ребенка, рассуждает о национализме и процветании России.
патріот
Для Fraps: А ти що, ублюдок, української не знаешь?
Fraps
Для патріот: Та начебто знаю, можу відрізнити справжню україномовну людину від дурбецала з ДНР. Який вивчивши кілька українських слів або речень, починає як типовий рашист з Гугл-транслейтом горланити "А чого це ти не на українській мові розмовляєш га? ко-ко-ко." Граждане ДНР они ведь и русский, и украинский знают очень плохо. Их основной язык это донецкий диалект русского и украинского языков, или же просто уголовная феня.
патріот
Для Fraps: ОК, ублюдок, добре вмієш лизати, файно задовольнив... живи поки
Коментувати
Віктор Логвін
на фоні тотального скупердяйства і жебрацтва у школах, у сфері освіти, дитячого спорту, позашкільної освіти, дитячої медицини, на фоні щоденної абсолютної байдужості влади і кожного конкретного чиновника до українських дітей, подібні популістські щедрі акції депутатського самомилування в людському аспекті є АМОРАЛЬНИМИ, а в політичному - самопринизливими для України. Ця нав’язлива, улесливо-запобіглива цукерочка ніяк не сприятиме "інтегруванню і поверненню", а навпаки - викличе ще більше презирство.
Научный сотрудник
Полностью согласен с предыдущими комментаторами! Украина не должна терять цвет разума и интелекта- представителей донецкого этноса. Ведь аттестаты ДНР, это вам не аттестаты Украины, России, Беларуси,Литвы,Грузии и так далее, и даже не аттестаты США и Великобритании. Это самые престижные и практичные аттестаты. Ведь только там есть такие дисциплины- Литрбол, Пришей кобыле хвост,Рисование Дениса Пушилина, уроки правильного курения за гаражами, и гордость молодой республики хоровое пение, песня "Путин помоги-Путин введи войска". Эта песня ни оставила равнодушными даже донецких научных сотрудников, которые отложили открытие бутылки самогона, и присоединились к школьникам.Однозначно аттестаты ДНР нужно признавать, эти неоценимые специалисты сумеют вывести Украину из кризиса, и создать страну мечты!
Den
Для Научный сотрудник: Ну, теперь они могут, к примеру, поступать в могилянку. Туда, как раз, многие преподы из луганского и донецкого универов перебрались, после начала гражданки. Можно даже что-то типа студенческого братства сформировать, по примеру американских вузов.
Коментувати
Черкаси
Гриневич- не ганьбіться! Ви втрачаєте свій авторитет своєю галицькою , правонаціоналістською позицією. Не можна втрачати наших дітей!! Із- за таких наручних ми втратили Крим і Донбас!
Людмила Кондратенко
Батьки цих дітей і вони самі дуже хотіли в Росію, от нехай туди їдуть і вступають у виші
asdasd
Для Людмила Кондратенко: А зачем, если можно пойти по пути меньшего сопротивления и осесть на бюджет Украины? Нагавкали себе свою "Чечню" теперь ублажайте ее жителей и молчите в тряпочку.
Чеченец
Для asdasd: молчать будет только твоя мать-шлюха, которая сосёт у меня хуй. Понял, животное руснявое? Давно на чеченскую бутылку не садился? Донецкие еще спасибо должны сказать Пороху, что он из помойные города с землёй не сровнял градами.
Коментувати
Олег
Маніпуляція! Для вступу дітям з ТОТ потрібно скласти 3 іспити - українську мову, історію України та профільний екзамен. Така система існує з 2015 року. Посилати дітей з ТОТ тільки в певні ЗВО - оце вже сегрегація. Окрім того діти з ТОТ мають тільки ОДИН варіант вступу.
Олена
Для Олег: Згодна з вами! Цікаво — хто цю сегрегацію запровадив?
Коментувати
Донателло
Нехай ця шал*ва спробує самостійно підготуватись до ЗНО в тих умовах в яких знаходяться діти ОРДЛО.
Правда
Для Донателло: для Донателло:1-питання:які це майбутні спеціалісти?2--одні не мали змоги вчити укр.м інші і не хочуть! Ті,що не хочуть,зневажають Україну і українську мову(вони хотіли і хочуть Росію,але на території України),то за що ми воюємо,якщо ми запрошуємо тих дітей на навчання ще й попільгах?
Den
Для Правда: В школа ДНР вроде учат украинский язык. Или. по крайней мере, несколько лет назад еще учили.
Коментувати