Студенти з окупованих територій зможуть навчатись в Україні

В Україні розроблять програму заохочення молоді, яка проживає на окупованій території

Студенти з окупованих територій зможуть навчатись в Україні

Діти з тимчасово окупованої території зможуть отримати якісну освіту в будь-якому закладі вищої освіти України. Про це повідомила міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

За словами міністра, в Україні буде розроблена державна програма щодо максимального заохочення дітей та молоді, які змушені жити на тимчасово окупованій території.

Планується, що реалізація програми надасть молоді з тимчасово окупованої території можливість отримувати саме українську освіту.

Програма буде розроблена на виконання завдання Президента України Володимира Зеленського, який доручив забезпечити молодь, яка проживає на тимчасово окупованих територіях, можливостями отримання паспорта громадянина України та сприяння абітурієнтам у вступі до українських закладів вищої освіти.

Президент також наголосив, що ці заходи мають мотивувати молодь до отримання української освіти та сприяти у влаштуванні подальшого життя на території, контрольованій Україною.

Очільниця Мінветеранів повідомила, що програма буде передбачати різні механізми залучення молоді, зокрема, надання стипендій на навчання в будь-якому виші України, забезпечення гуртожитками абітурієнтів та студентів з тимчасово окупованих територій, можливість подальшого навчання та стажування в іноземних вишах, механізм подальшого працевлаштування тощо.

Конкретні напрацювання програми будуть зроблені вже протягом найближчого часу.

Освіта.ua
12.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
Прошу учесть возможность перевода из ВУЗов, расположенных на временно неподконтрольной территории, в украинские ВУЗы. В свое время многие молодые люди по разным причинам не смогли поступить в ВУЗы Украины и вынуждены были начать учебу там. Сейчас они хотят перевестись в наши ВУЗы на аналогичные специальности, устранив академическую разницу, конечно. Это НАШИ люди, это будущее НАШЕГО украинского Донбасса...
Hala
Для Александр: для них і так пільгові умови на вступ. Чому Україна має приймати тих, хто замість того аби скористатись пільговим вступом, йде до ворожих закладів, куди незрозуміло як приймають, а потім, як щось пішло не так хоче перевестись до нормальних вишів в Україні. Нехай приїздять і вступають на І курс.
Коментувати