МОН розширить освітні можливості для окупованих територій

Українська освіта має стати доступнішою для наших громадян на окупованих територіях

МОН розширить освітні можливості для окупованих територій

Українська освіта стане доступнішою для наших громадян на окупованих територіях. Для цього Міністерство освіти має намір розробити план, заснований на цифрах та зворотному зв’язку. Про це розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад під час проведення Форуму Єдності в Маріуполі.

За її словами, у роботі з окупованими територіями пріоритетами для Міністерства освіти є збільшення можливостей для спрощеного вступу у виші дітей з окупованих територій, якісніша дистанційна шкільна освіта, розвиток програм психологічної допомоги для учнів на лінії розмежування та адаптації вступників з окупованих територій в українських закладах освіти.

«Ми маємо багато цифр, які є надзвичайно важливими для розуміння того, що саме ми маємо робити. Наприклад, цифра 474 - це кілометри доріг у Донецькій та Луганській областях, які нам потрібно капітально відремонтувати для якісного підвезення дітей у школи, або 13 – стільки нам ще потрібно автобусів. Ще ми маємо цифру 4 тисячі 468 – стільки дітей з окупованих територій отримують українську шкільну освіту дистанційно. І ми могли б радіти з цієї цифри, бо за останні роки вона зросла десятикратно. Однак ми паралельно маємо зворотний зв’язок, що виявляє величезну кількість проблем у цьому процесі – від оплати праці вчителів до якісного доступу до Інтернету. І зараз ми працюємо над нашою політикою щодо окупованих територій, поєднуючи ці дані з постійним зворотним зв’язком», – відзначила Ганна Новосад.

Вона також підкреслила, що ця робота здійснюється у постійній співпраці з іншими міністерствами та місцевими органами влади, адже політика щодо тимчасово окупованих територій має бути комплексною.

Окремо міністр звернулась до міжнародних організацій та закликала їх активніше підтримувати українську освіту для громадян, що проживають на окупованих територіях.

Освіта.ua
30.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
Вчитель
Мене теж цікавить, хто буде платить за всю цю музику? Громадяни з неокупованих територій? Це, якось, несправедливо.
ggry
Цифра 474 - це "повстанцями" роздовбані мінометами та градами дороги, за які будемо платити з своєї кишені (Державного бюджету)...