МОН започатковує зміни в дерегуляції науки

Скасовано низку вимог щодо міжнародних відряджень та використання коштів на дослідження

МОН започатковує зміни в дерегуляції науки

Уряд скасував низку бюрократичних вимог до науковців щодо оформлення міжнародних відряджень та використання бюджетних коштів на дослідження.

За інформацією Міністерства освіти і науки, відповідні зміни до постанов № 710 та 117 були прийняті під час засідання Кабінету Міністрів.

«Під час зустрічей з нашими науковцями я часто чую скарги саме на надмірну зарегульованість у науковій сфері. Що ми маємо багато норм, які лише відбирають час і плодять папери, але насправді ні на що не впливають. І замість того, щоб цей час та сили витратити безпосередньо на дослідження, вченим доводиться занурюватися в непотрібні бюрократичні процедури. Частину – те, що можна було зробити оперативно – ми вже прибрали сьогодні. Також на цьому тижні ми запустимо в МОН робочу групу, що напрацьовуватиме інші зміни з дерегуляції науки», – зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Так, в межах змін до постанови КМУ № 710 тепер вченим буде простіше оформлювати міжнародні відрядження за бюджетні кошти, а отже – співпрацювати з іноземними колегами. Документ знімає вимогу погоджувати відрядження, що відбуваються в межах міжнародних договорів, з керівником органу державної влади, до сфери управління якого належить заклад.

«Наприклад, виші, які підпорядковуються МОН, в межах виконання міжнародних договорів мали погоджувати такі відрядження з Міністерством. Але це насправді вже давно перетворилося на формальність й забирало час не тільки у вчених, а й в купи працівників Міністерства», – підкреслила очільниця МОН.

У цю ж постанову внесено ще 2 важливі зміни. Перша – скасовано обмеження щодо збільшення штату працівників у ЗВО та наукових установ. Тепер можна збільшувати кількість наукових та науково-педагогічних працівників, тільки це рішення треба буде погодити з головним розпорядником бюджетних коштів. Друга зміна – прибрано обмеження про підготовку нових державних цільових науково-технічних програм. До того діяла заборона на підготовку таких програм, хоча вони є надзвичайно важливими для впровадження тривалих стратегічних рішень.

«Тепер ми, приміром, можемо подати на розгляд уряду нову програму полярних досліджень до 2030 року. Це дозволить нам довгостроково планувати нашу дослідницьку політику в Антарктиді», - пояснила Ганна Новосад.

Зміни до постанови КМУ № 117 дають більше свободи науковцям під час використання бюджетних коштів на наукові роботи, експертизу та розвиток дослідницької інфраструктури. Раніше використати гроші на ці цілі можна було тільки в межах конкретного бюджетного періоду, а якщо науковці не встигали, то мали повернути кошти назад у бюджет. Тепер вчені зможуть продовжувати виконання робіт у наступному бюджетному році.

Окрім того, збільшено з 3 до 6 місяців строк авансування виконання робіт - цього буде цілком достатньо, щоб провести тендерні закупівлі обладнання, запланувати відрядження та науковий процес, оформити звіти. До речі, звітів також стане вдвічі менше, адже подавати їх треба буде не кожні 3, а кожні 6 місяців. Це суттєво зменшить навантаження на планово-фінансові підрозділи вишів та наукових установ і сприятиме ефективнішому використанню коштів бюджету і залучення коштів спецфонду.

Освіта.ua
23.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Про яку науку в Україні ви говорите, коли доцент ВНЗ отримує зарплату меншу ніж у СШ, коли скорочуюються ВНЗ, стають безробітними науковці, коли запроваджується комерціалізація освітянського процесу - все це результат пседореформ Рошен-влади та її послідовників: Л. Гриневич, Новосад і всіляка мерзота наближена до влади. Слава українським невігасам у владі !
Економіст
Для Олександр: Де це таке відбувається? які державні вищі закрили?, яким чином зарплата доцента ВНЗ може бути меншою ніж у вчителя, якщо в них навіть тарифні розряди різні (доцент - 19, а вчитель максимум 14)?
Коментувати
Вчитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Ірина
Ага! нічого ви нам не спростили, погіршення з кожним днем викладач розробляє талмути звітів і акредитаційних ліцензійних справ заповнює купи паперів, зобовязаний публікуватись у платних журналах викладає по 6 дисциплін !!!! яка якість освіти, яка наука при завантаженні 24/7 і копійках, що ми отримуєм!
Світлана
Збільшість зарплати викладачам вузів , 9800 на руки, смішно отримувати, крім цих коштів наукові статті у Скорпусі вартістю у 500$. Без яких контракт на майбутній рік не підписують. Коли викладач буде отримувати хоча б таку зарплату як Ви, Анно Новасад!
Доцент
Для Світлана: нічого собі, які ви багаті! У нас в Київському Медичному Університеті (приватний ВНЗ) кандидат наук отримує на руки 6 тисяч гривень.
Світлана
Зверніться увагу приватний вуз, тоді у Вас керівництво, щось мутить
Владимир Землянский Землянский
Скорпус это бизнес проект, от которого отказались ведущие университеты и ученые в США. Рыночная капитализация этой корпорации на фондовой бирже в США составляет миллиарды дол.США, благодаря околпачиванию афро и им подобных университетов.Это коррупция международного масштаба . Ученые Украины должны последовать американской традиции и сказать нет этому эффективному бизнес проекту , построенному на ограблении и интеллектуальном рэкете отсталых стран.
Коментувати
Світлана
Більшість зарплати викладачами вузів , 9800 на руки, кріт цих коштів наукові статті у Корпусі вартістю у 500$. Без яких контракт на майбутній рік не підтримують. Коли викладач буде отримувати хоча б таку зарплату як Ви, Анно Новасад!
snigilll
пффф. навіть з складною бюрократією грошей все рівно ніхто не давав, бо їх не було і не має.
Митрофан
Новосад! У нас денег Нет , а не свободи!!! Старанние ви люди! Корда ви ума наберетесь! Наверное, никогда!!!