Міністр: виші не приділяють уваги вивченню іноземної мови

Міністерство освіти запровадило окрему політику щодо вивчення іноземних мов у вишах

Міністр: виші не приділяють уваги вивченню іноземної мови

Порівняння результатів володіння іноземною мовою частиною вступників при вступі до закладів вищої освіти і вступі до магістратури свідчить про те, що багатьох вишах приділяється мало уваги вивченню іноземної мови. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, відповідаючи на запитання журналістів щодо поширення практики застосування вступних іспитів з іноземної мови при вступі до магістратури.

«Ми побачили взагалі тривожну тенденцію. Якщо порівняти результати ЗНО частини абітурієнтів при вступі, то вони погіршилися при вступі у магістратуру. Я маю на увазі вступ на перший курс і вступ на магістратуру. Тобто це свідчить про те, що в багатьох університетах приділяється дуже мало уваги вивченню іноземної мови», - сказала міністр.

За її словами, саме тому Міністерство освіти і науки запровадило окрему політику щодо вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти.

Раніше, генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров повідомив, що Міносвіти планує наступного року розширити перелік спеціальностей на рівні магістра, для вступу на які необхідно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови.

 

Освіта.ua
06.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мао Кормчий
Англійську ввели з кількох причин: для підготовки роботяг на захід; щоб розігнати частину зразу з краіни;скоротити баригам витрати бюджету для дерибану.
Слава
Якби МОН не провоцировало корупцію із здачею ЗНО на магістратуру то дало б на здачу ЗНО стільки часу як і при вступі в інститут а не 1 годину коли часу і відійти від мандражу нехватає а ще потрібно все прочитатіи і перевести а тільки потім давати відповідь.Це більше 40 запитань з великою кількістю варіантів відповіді.Я дуже сумніваюсь що сама Гриневич прошла б це ЗНО.Талантів відсіяли а дубів зі знанням англійської понабирали.
Розчарована студентка
Було би краще,як би та англійська з’явилася в звичайних школах.Я з села,для того ,щоб вступити в ВНЗ ,зробила чимало,адже рівень знань в сільській школі-не зовсім відповідає тій дуристиці,яку нам видають за перевірку наших знань.З англійською в мене не склалося в школі.Вчиьелі виїжджали,змінювались по декілька разів.Займатись було ні з ким,я намагалась самостійно,проте ,думаю ,ви знаєте,я к це складно опановувати мову самостійно.Проте я дуже здібна до мов.Займатись почала з 11 класу з репетитором онлайн,мені з нею дуже пощастило,але за півроку бі 2 рівень стандарту точно не отримати.В мене була звичайно база,але все те самостійно.Прийшлов час вступати,3 ЗНО я склала на відмінно,англійську-завал .Я пройшла на бюджет.Відмовилась.Пішла за мрією і вивчаю мови .І навіть на тій самій ,як ви називаєте ",Філології" нема що робити.Величезна кількість непотрібних предметів і так мало мовних дисциплін.За рік я стала краще володіти англійською,але все це завдяки моєму великому бажанню щось знати та моєму репетитором,курсам розмовної англіської.Вищий заклад ,як і школа - повний відстій Викладачі в універі-молоді,з великим багажем знань.Але саме ваша програма відбиває бажання вчитись та бути студентом українського вишу.Не думаю,що залишусь навчатись після закінчення бакалавру в Україні.
Scientia
Навряд чи МОН не має до цього ніякого стосунку. Автономія, всі справи, але програми все одно затверджує міністерство! От і надайте відповідь, чому годин на англійську так мало. Фізкультура й філософія у нас же обов’язкові для всіх студентів? З першого курсу думаю, що їх треба прибрати з програми, а вивільнений час віддати на англійську чи якісь основи наукових методів, і то користі більше буде.
Ксенія
А пані міністерка не може пояснити, чому, в такому випадку, іноземну мову у закладах вищої освіти вивчають лише рік -- на першому курсі, а через три роки її дивне міністерство хоче блискучого результату ?
123
Для Ксенія: чому лише на І? і на ІІ також.
Ксенія
Вивчення МОН навчальних планів різних вищих навчальних закладів розповість про все, бо хтось же їх затверджує ? Мої діти вивчали іноземну мову лише на першому курсі університету.
Юрій
для Ксенія:12/42-не блискучий результат,а необхідний мінімум людини з високим рівнем академічних знаннь
Коментувати
учитель
менше всього хотілось щоб змінився наш міністр освіти. Ця людина вперше викрила, показала скільки у нас в освіті проблем, недоліків. Вона єдина називає голосно те що є насправді- вчителі, які не володіюють матеріалом, які викладають, вчителі безграмотні вчать укр. мові, вчителі, які не вміють спілкуватися англійської навчають дітей і готують до ЗНО, сільські школи забирають левову частку бюджету, проте надають нульові знання, Все можна купити, навіть екзамени у магістратуру,. Пані Лілія, це вперше, коли я буду шкодувати за Міністром, яка дійсно зробила для освіти більше. ніж усі з попередні 25
Доцент
Для учитель: Ви б спочатку взяли б та вивчили б як писати та ставити знаки пунктуації. Міністр лобіює іноземні комерційні компанії, такі як Scopus та Web of Science. Де результати реформи освіти? В МОН зп по 40-45 тис грн., у вчителів та доцентів по 7-10. Чекаємо, що НАБУ задасть питання міністру про лобіювання іноземних компаній в Україні.
учитель
Для Доцент: Де і які ставити знаки пунктуації я знаю. Хоча не є вчителем української мови. Шкода, коли саме вчитель-мовник робить помилки. Стосовно що лобіює Міністр- мені байдуже. Я маю на увазі не лише англійську мову, а те, що вчителі не володіють предметом, який викладають. Зарплата мала? Не така вже і мала, є набагато менше. Очі бачили що брали. Не подобається- нехай звільняються, прийдуть інші. Краще менше, але гарних фахівців
Коментувати
Симеон
Пані Гриневич! Не відривайтесь від реального життя! Для введення іспиту з англійської почніть із школи! Там, особливо в селі, повний НУЛЬ! Потім перекваліфікація педагогів у внз , гроші на стажування за кордон, а потім драконівські заходи на вступ в магістратуру. Інакше-ви з дурнем шаровим підігруєте закордонним внз!!!! Це підозріло.
А ви знаєте ...
Для Симеон: що ЗНО з іноземної мови випускники шкіл здають вже не один рік. Якщо ваші діти не вчаться у школі а потім у вузі, то для чого їм така «освіта»? Які можливості такий диплом дає таким студентам?
Оксана
Для А ви знаєте ...: а ви знаєте, що не всі школи в Україні з поглибленим вивченням іноземної мови, а в окремих школах вчителі самі не досконало знають іноземну і не всі батьки мають змогу винаймати репетиторів, а у вузах теж рівень викладання кульгає, бо у нас усюди "блат", тому ЗНО з іноземної мають пройти викладачі вишів, а тоді вчителі, яких вони вчили і матимемо результат.
мама випускника
Моя дитина "вивчала" англійську мову 10 років в міській гімназії. Грошей на репетиторів не вистачало. На виході - знання 0. В цьому році поступав до вищого навчального закладу. Здав 4 іспити від 190 балів. Поступити на бюджет зміг тільки тому, що замість англійської мови використав сертифікат з географії. Англійську мову не здавав. Влітку працює, заробляє і платить за курси англійської мови. Можливо, якщо школи б давали знання без використання батьківських коштів, тоді доречно було б вводити обовязковий іспит з англійської мови.
Коментувати
Інна
Одеській архітектурній академії більша половина абітурієнтіа на магістратуру заплатили за англійський по 5000 і пройшли на бюджет,а ті що здали фаховий предмет на 180 балів,а за англійську не здали ,то попали на контракт і де споавидлиаість так ми боримся з корупцією.нехай міністр почитає відгуки хоч будь якого вуза.
прав
Для Інна: Кому вони заплатили?
Коментувати
Бой
Завдяки старанням нашого МОн скоро буде потрібно народжуватись з двома головами:Одну для життя,іншу- для єкспериментів в сфері освіти. Також треба задуматися про сумку як у кенггуру для державних структур. Народ України щиро дякує вам - паскуди.