Понад 200 вишів уже отримали доступ до Scopus

У МОН закликали університети та наукові установи активніше подавати заявки на підключення

Понад 200 вишів уже отримали доступ до Scopus

Понад 200 вишів та наукових установ отримали доступ до баз даних Scopus та Web of Science за кошти бюджету. Про це повідомив очільник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час Міжнародної конференції з наукометрії та бібліометрії SBC Kyiv 2019.

За його словами, 16 травня міністерство завершило всі процедури необхідні для того, щоб кожен український державний чи комунальний виш або наукова установа могли підключитись до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science.

«Передплата надається за кошти держбюджету для всіх закладів – незалежно від відомчого підпорядкування. Уже 20 травня Державна наукова-технічна бібліотека розпочала прийом заявок на підключення, а сам доступ був відкритий з 1 червня. Наразі подали заявки та отримали доступ до баз понад 200 закладів», – зазначив Чеберкус.

Він зауважив, що ця кількість – близько 30% від очікуваної, тому закликав університети та наукові установи активніше подавати заявки.

«Ми плануємо до кінця червня завершити підключення більшості закладів до баз даних. Хочу нагадати, що передплата забезпечується на рік з можливим продовженням цього терміну», – сказав керівник директорату.

Водночас він наголосив, що більше половини вже підключених зараз закладів – це наукові установи, переважно підпорядковані Національній академії наук та галузевим академіям наук.

«Гадаю, це є важливим підтвердженням правильності нашої політики. Адже спочатку, в 2017-2018 роках ми забезпечили коштом бюджету доступ до баз лише для низки закладів, підпорядкованих МОН. І зараз, коли можливість підключення відкрита для всіх відомств, ми бачимо досить позитивну динаміку підключення установ Національної та галузевих академій наук. Не так активно, але подають заявки заклади, підпорядковані іншим міністерствам», – пояснив він.

Освіта.ua
04.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів