Доступ до Scopus отримають усі бюджетні виші

Усі бюджетні заклади вищої освіти та наукові установи отримають підключення до міжнародних баз

Доступ до Scopus отримають усі бюджетні виші

Усі українські державні та комунальні виші та наукові установи незалежно від відомчого підпорядкування отримають підключення до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, під час наукової дискусії щодо розвитку науки в університетах.

«Сьогодні я підписала наказ для перерахування 42 млн 989 тисяч грн до Державної науково-технічної бібліотеки. Вона найближчим часом забезпечить проведення державної закупівлі та укладання договорів з постачальниками баз даних з одного боку та закладами з іншого. Отже, всі виші та наукові установи, що мають статус бюджетних, цьогоріч будуть за державні кошти підключені до баз даних Scopus та Web of Science», – зазначила Гриневич.

Доступ до баз буде відкрито з 1 червня на один рік з можливим подальшим продовженням цього терміну.

Міністр нагадала, що 2017 року МОН вперше забезпечило підключення за кошти бюджету до Scopus та Web of Science для своїх вишів та наукових установ.

«Ми бачимо, що в поєднанні звісно ж з багатьма іншими факторами, це приносить свої плоди. Так, кількість публікацій українських науковців у виданнях, що індексуються в Scopus та Web of Science, зростає – і це справедливо для багатьох галузей, а не лише, скажімо так, для «традиційно сильних» в Україні дисциплін. А це значить, що покращується представлення здобутків української науки на світовому рівні», – зауважила міністр.

Щоб отримати доступ до Scopus та Web of Science, закладу треба буде подати заявку до Державної науково-технічної бібліотеки. Докладна інформація буде опублікована на сайті бібліотеки.

Освіта.ua
16.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Спочатку вимога по переоцінці підтвердження статусу національних вишів де обов’язково кількість публікацій в Скопус - а потім згадали що не всім по карману там публікуватися...
Роман
Для Максим Мирошник: Та мова ж не про публікації, а про доступ для читання вже опублікованого - це теж за оплату. Публікації оплачуватимуться як і раніше :(
Коментувати