Більшість учнів училищ планують роботу за фахом

Міністерство освіти і науки оприлюднило попередні дані опитування учнів професійних закладів

Більшість учнів училищ планують роботу за фахом

Більшість учнів закладів професійної освіти зазначають, що після завершення навчання планують працювати за фахом. Про це свідчать попередні результати онлайн-опитування, що зараз проводиться закладами професійної освіти.

Зокрема, у директораті професійної освіти МОН підкреслюють, що плани про працевлаштування за фахом мають майже 65% респондентів.

Також попередні результати опитування показують, що більшість учнів самостійно обрали заклад, у якому навчаються, а під час вибору професії найбільший вплив на них мало власне уявлення про роботу за фахом або думка батьків чи родичів.

Відповідаючи на запитання, що саме учнів приваблює в обраній професії, майже половина респондентів вказали, що їм подобається конкретний фах (49,9%), інших привабила висока заробітна плата (28%) або цікаве коло спілкування (20,7%).

У Міністерстві освіти зазначають, що після завершення опитування фахівці профільного директорату відомства проведуть докладний аналіз анкет. Планується, що документ міститиме прогнози для фінансового, змістового та управлінського реформування напряму.

Окрім того, аналітичні результати будуть надіслані адміністраціям закладів, учні яких виявили бажання пройти анкетування.

Анкетування триватиме до 30 листопада 2018 року.

Освіта.ua
15.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лисий
Вгадайте хто заповнює ці онлайн-анкети за учнів профтехучилищ. Правильно. Методисти цих же навчальних закладів. Учням вони до самої лампочки.
Tet-a-tet
для Лисий. А інакше довідку як доказ про працевлаштування ніхто не принесе. І як тоді доказати перевіряючим, що є потреба в спеціалістах, яких готує училище? Де написано, що учні мають приносити з собою продукти, щоб майстер показав їм як готувати борщ? Або дошки, щоб їх навчили робити вікна? Флористи мають принести декоративні предмети, а парикмахери купити собі увесь інструмент та шампуні з одеколонами. І т.д. Хто приніс - вчиться, а хто немає за що - спостерігає. От Вам і відповідь, чому 35% не планує працювати за фахом, його у них просто не буде.
Коментувати
Василь  Шминдрук
Цю маячню навіть коментувати грішно, а тому блаженний той, хто вірує. Звідки людям із паралельної реальності знати, що випускники училищ зараз, за навчальним планом, проходять практику на виробництві. А в мене складається враження, що я ось уже майже три десятиліття працюю, в системі професійної освіти, зовсім іншої країни і про неї мова поки не йде.
Tet-a-tet
Я би порадив директорату профосвіти таке опитування провести за місяць до закінчення навчання, результати дуже б його "втішили". Якщо лише 65% відсотків учнів каже, що буде працювати за фахом, то це означає що 35% бюджетних коштів планується викинути на вітер. А якщо б проводився професійний відбір і ці кошти направлялися на фінансування практичного навчання користь була очевидною. Оптимізація мережі може дати ще 35% економії, от вам і гроші на покращення фіннансування навчання в ПТУ. Найцікавіше те, що всі учні принесуть наприкінці навчання довідки, що вони працевлаштовані ( інакше не дадуть диплом)і на папері у нас "все буде гаразд". Театр під назвою "профтехосвіта" продовжується, з тими самими дійовими особами!
Лисий
Для Tet-a-tet: а це де написано, що без довідки диплом не видавати?
Коментувати