МОН планує провести анкетування учнів училищ

Анкетування має покращити взаємодію з учнями та змінити формат роботи з абітурієнтами

МОН планує провести анкетування учнів училищ

Міністерство освіти пропонує закладам професійної освіти провести дослідження думки учнів щодо їх мотивації до здобуття освіти. Відповідний лист відомства направлений на адреси місцевих органів управління освітою.

З цією метою міністерством розроблені онлайн-анкети для учнів першого та останнього курсів закладів професійної освіти.

У відомстві наголошують, що онлайн-анкетування має покращити взаємодію з учнями на місцевому рівні, а також змінити формат роботи з абітурієнтами упродовж вступної кампанії.

За словами директора директорату професійної освіти МОН Ірини Шумік, щороку відомство отримує дані про непоінформованість школярів про переваги професійної освіти.

«Вже традиційно під час вступної кампанії ми чуємо від керівників закладів нарікання на те, що школярі недостатньо знають про професії, не розуміють переваг та можливостей, які дає профосвіта. Вони скаржаться, що, зокрема через це не можуть набрати учнів у повному обсязі навіть на бюджетні місця», - зазначила директор директорату.

Разом з тим, вона підкреслила, що проведенням анкетування Міністерство освіти  хоче привернути увагу освітян, які працюють на місцях, до вподобань сучасної молоді.

«Отримана інформація допоможе викладачам зрозуміти, чого прагнуть учні, що мотивує їх старанно навчатися, як налагодити партнерство у межах навчального процесу”, - підкреслила Ірина Шумік.

Вона додала, що зворотній зв’язок від учнів та розуміння їхніх потреб буде надзвичайно корисним для міністерства під час реформування професійної освіти.

«Ми також намагаємось зараз знайти партнерів для проведення кампанії з популяризації професійної освіти. Така кампанія свого часу була проведена в Німеччині і це стало важливою частиною реформи, оскільки допомогло заохотити молодь обирати цей напрям для особистого розвитку. Подібне опитування дасть нам можливість в подальшому зрозуміти, як правильно побудувати таку кампанію з популяризації в Україні», - розповіла Ірина Шумік.

Освіта.ua
01.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь  Шминдрук
Дивує те, що люди із паралельної реальності знають «про переваги професійної освіти». Тоді перелік таких переваг - у студію! «Міністерство освіти хоче привернути увагу освітян, які працюють на місцях, до вподобань сучасної молоді». О-о-о-о! Вподобання сучасної молоді нам дуже добре відомі: ані вчитись, ані працювати, а цілодобово тицяти пальцями по дисплею чи кнопках мобільного телефону.
Tet-a-tet
Більшість учнів ПТУ- це люди, яким легше сприймати і запам’ятовувати інформацію через практичний показ і тренінг.Тому вони прагнуть позбутися шкільного стилю викладання і ненавидять теоретичні уроки.Французи це врахували і теорію подають через інтернет, виклададач перевіряє рівень її засвоєння через тестування на комп’ютері. 95% навчального часу- це практичні заняття та праця в умовах виробництва. Мотивує вчитися плата, яку вносять батьки і частково підприємець, до якого учень має прийти після закінчення н.з. і відпрацювати йому 2-3 роки за витрачені на нього кошти. Угода між Н.З, батьками учня та підприємцем і є запорукою успішного партнерства, де кожен несе відповідальність за свої дії. Малозабезпеченим сім’ям держава надає допомогу на освіту, але ти маєш зобов’язання відпрацювати її певний строк, або повернути витрачені на тебе кошти. П.Міністр. Проїдьтеся по наших ПТУ і Ви побачите, що там у 70% випадків немає що популяризувати. Діти прекрасно поінформовані про перли наших ПТНЗ.