![]() |
У МОН кажуть, що проведення ЗНО до магістратури показує недоліки підготовки юристів |
ЗНО показує недоліки підготовки юристів, - Ковтунець
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що проведення ЗНО при вступі до магістратури з «Права» не лише дозволяє забезпечувати доброчесність при вступі та покращувати якість навчання у вишах, а й показує переваги й недоліки нинішньої системи підготовки юристів в Україні.
«Для нас ця подія є знаковою, бо вже тривалий час триває робота з реформування правничої освіти в Україні. Як ви знаєте, ми впровадили єдине вступне випробування за технологією ЗНО для вступу в магістратуру за спеціальністю «Право». Він показав як переваги, так і недоліки нинішньої системи підготовки юристів в Україні – з цього приводу було проведено та вже раніше презентовано масштабне дослідження. Але зараз нам треба робити й інші кроки для забезпечення якості правничої освіти», – зазначає перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.
За його словами, комплексну політику та подальші дії щодо реформування буде закладено в Концепцію розвитку юридичної освіти в Україні, яка нині перебуває на фінальній стадії підготовки. У ній, зокрема, буде визначено практичну складову підготовки правників, механізми внутрішнього забезпечення якості юридичної освіти тощо.
Як відомо, Міністерством освіти затверджений Порядок організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на магістерський рівень вищої освіти в 2018 році. Документ визначає порядок організації та проведення ЗНО для вступу у магістратуру.
Освіта.ua
24.04.2018