Фінанси на науку виші отримають з 2019 року

Базове фінансування у вишах на науку йтиме на проведення досліджень, оновлення обладнання та зарплату

Фінанси на науку виші отримають з 2019 року

Базове фінансування у вишах на науку йтиме на проведення пріоритетних досліджень, оновлення обладнання, зарплату технічного персоналу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

«Ми плануємо, що до Дня науки в травні основні документи для атестації наукової діяльності вишів будуть затверджені Урядом», — повідомив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Після цього, восени 2018-го, має початися власне атестація, щоб 2019 року за її результатами кращі університети стали отримувати базове фінансування на науку.

«Один з ключовий елементів реформи науки в Україні, що буде реалізований цього року, – атестація наукової діяльності вишів. За її підсумками прийматиметься рішення про базове фінансування наукової діяльності в університетах. Очевидно, що його отримають не всі, а тільки ті, які матимуть найвищі показники в атестації. Більше того, виш атестацію проходитиме не в цілому, а за окремими напрямами наукової діяльності. Наразі їх визначено 7», – розповів Дмитро Чеберкус.

За його словами, за цими напрямами буде сформовано 7 експертних груп, і за кожною буде визначено університети, які претендуватимуть на базове фінансування. Причому оцінюватимуть наукову діяльність переважно за показниками з зовнішніх джерел.

«Щоб уникнути маніпуляцій, в основу атестації ми заклали такі показники, як публікаційна активність вчених, участь в заснуванні наукових видань, які індексуються в провідних наукометричних базах, обсяг залучених для наукової діяльності коштів тощо», – уточнив очільник директорату.

Він також розповів, на які потреби у вишах йтиме базове фінансування на науку.

«Це буде модернізація лабораторного фонду, зарплата для технічного персоналу. Також ці кошти будуть підтримкою вишам для проведення власних досліджень – за тими пріоритетними напрямами наукової діяльності, за якими вони будуть атестовані», – зазначив Дмитро Чеберкус.

Нагадаємо, що зараз МОН розглядає можливість того, щоб забезпечити передплату на бази Scopus і Web of science не тільки для своїх вишів та наукових установ, а й для інших закладів.

Освіта.ua
19.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів