Студентів, які отримують стипендіі, стане менше

Міністерство фінансів планує у 2018 році скоротити кількість отримувачів стипендій

Студентів, які отримують стипендіі, стане менше

Міністерство фінансів планує у 2018 році зменшити кількість отримувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – до 15%. Про це у коментарі VoxConnector заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, повідомляє Економічна правда.

За його словами, на сьогоднішній день стипендії отримують 40-45% студентів.

«Ми не збираємося зменшувати стипендію, ми хочемо її підвищити. При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму», - сказав він.

«Ми можемо вийти з прожиткового мінімуму і наблизитися до мінімальної зарплати. Тобто рівень має бути достатній для того, щоб ця стипендія була достатня, щоб мати можливість проживати безбідно», - наголосив заступник міністра.

Він наголосив, що з питанням про терміни набуття чинності нових правил варто звертатися до Міністерства освіти.

«Ми наполягатимемо, щоб вони змінили відсотки стипендіатів і визначили розмір стипендії на рівні більш високому, ніж в 2017 році. В нас були такі домовленості з Міносвіти, що до 2020 року ми рівень стипендіатів скоротимо до 15%», - підсумував Марченко.

Освіта.ua
14.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Обурена
Пропоную скоротити зарплати депутатам.Виплачувати їх залежно від виконаної роботи.Не було депутата в сесійній залі-зняти зарплату за цей день, спить у залі,чи грає на телефоні чи планшеті-теж зняти зарплату.Тоді у них буде стимул працювати і думати про народ.
Anya Tkachuk
я сама студентка і сама відчула на власній шкірі ці всі нововедення нашого уряду ніякої користі це не принесло, лише розбрат і деградацію Наша молоде покоління просто деградує, а це ніяк аж не принесе користі розвитку державі, і можна буде забути про світле майбутнє України!!!!!
Anya Tkachuk
як на мене то це зовсім несправедливо, і користі чи мотивації не дасть аж ніякої.. по-перше, більшість дійсно розумних студентів просто перестануть вчитись, бо не буде ніякого стимулу, адже потрапити у ці 15% буде нереально просто.. оскільки в інститутах завжди є такий відсоток студентів, які є синами чи дочками, чи просто родичами викладачів, а ще не варто забувати про мажорів, яким все завжди вирішують і у них як правило рейтинг вищі за рейтинги дійсно розумних і старанних студентів по-друге, відносини у групах просто зійдуть на нівець, не буде ніякого дружнього колективу, а буде лише зграя шакалів, які будуть чекати нагоди аби тебе підставити задля своєї користі... потрібно буде забути про дружбу, про звичайні людські цінності, адже це все кане у воду, залишиться лише страшна конкуренція, яка не буде виправдана, адже ця мізерна стипендія не буде варта того, щоб не спати ночами, днями і просто сидіти вчити.. і таких чинників є ще багато.. просто сенсу перераховувати тут не бачу.. я сама студентка і...
Обурена
Для Anya Tkachuk: Я мати студентки, погоджуюся з тобою на 100%.Не секрет, що не всі студенти хочуть старанно вчитися.А зменшення ліміту стипендіантів приведе до того , що перестануть вчитися майже всі студенти.В малий відсоток увійдуть якраз студенти-родичі викладачів і т.д. Прості смертні студенти отримати стипендію не зможуть. Багатьом студентам стипендія дійсно потрібна не просто як стимул до навчання, а для того щоб покрити частину своїх витрат .Не ж.всі батьки отримують високі зарплати. Але хто це почує і зрозуміє?Депутати навчають своїх дітей за кордом, в їхній дітей є власні квартири, автомобілі.Їм не зрозуміти простих людей.Тому і хочуть відібрати ці мізерні,але такі потрібні для студента гроші.
Коментувати
unforgiven
"Студентів, які отримують СТИПЕНДІІ (Який дурак писав?.. Взято із заголовка) , стане менше", зате "В Україні наберуть ще 1000 держслужбовців із зарплатнею 60 тис. грн." - читайте заголовки. Ось так... Нинішня банда (важко назвати її НАРОДНОЮ владою) гірша за рашистів. Так ті хоч окупанти, а ці задрипані вишиватники - ганьба ВІЛЬНОЇ СОБОРНОЇ УКРАЇНИ.
unforgiven
P. S. У попередньому повідомленні мова йде сам про ЗЛОЧИННУ владу, а не про націоналістів чи Український національний визвольний рух.
Коментувати
Ирина Рац
Чому б не поставити це питання на народне обговонення, створити опитування, щодо цієї ситуації? Чому це повинні тільки вирішувати МОН чи МінФін, нехай почують думки студентів, їхніх батьків, адже їм доведеться жити в таких умовах! Всі хочуть навчатися, отримувати стипендії, щоб можна було хоча б на ці кошти поїсти після занять, заплатити за проїзд, за гуртожиток, а не просити останні гроші у батьків! А то вийде так, що будуть отримувати стипендії - староста, пільговики, може одна чи дві людини і все, бо просто закінчаться ці 20%. А іншим що робити, не їсти і не пити, додому не їздити хоча б один раз на тиждень?
Катя
Для Ирина Рац: А в студента може бути думка, що стипендія йому не потрібна?
Коментувати
Олег Грица
все зрозуміло. з минулого року в Україні державнв політика направлена на скасування стипендій." радуйтесь, що на бюджеті і не платите за навчання. не подобається - вчітся за кордоном" - ось що хоче нам сказати держава. минулого року схавали зменшення стипендій, і тепер так само пройде для уряду все по маслу. ЗАУВАЖТЕ - такі рішення приймаютьсю влітку, коли канікули, відпустки....
Anna
В США студенты подрабатывают и ничего, к их врачам весь мир на операции ездит. Стипендию получают единицы. У нас же почему-то все решили что государство обязанно обеспечить сначала всех высшим образованием (даже если нам 300 лет не сдались еще несколько тысяч юристов в+ к тем что уже есть на рынке труда), а потом обеспечивать все 4-6 лет учебы. С какой стати? Если вы супер гений у которого сложное материальное положение - учитесь так, чтобы попасть в 15% и вам будет стипендия на которую реально можно прожить (а не 1к как сейчас), если вы не способны учиться так чтобы получать стипендию - вперед на подработку, вакансий в маке всегда предостаточно.
cos
Для Anna: Аня, я знаю, що ви студент КНУ і навчаєтеся на бюджеті. Цікаво, чи зможете ви потрапити в ці 15% найрозумніших студентів?
Anna
Для cos: сейчас я нахожусь на грани 15% (скорее попадаю в 25), но сделаю все возможное чтобы продвинуться вверх по рейтингу)))
cos
Для Anna: Тобто, якщо ви не попадете в ці 15%, то і вам тоді стипендію університет не буде платити. Виходить, що в такому випадку самі себе заганяєте в глухий кут, від якого самі і постраждаєте потім на превеликий жаль.
Коментувати
Юля
Теперь с полной уверенностью можно сказать, что дешевле будет учиться дома в обл. центре на контракте, чем в Киеве на бюджете.
Николай Иванов
Для Юля: и что в этом плохого? 1000 грн. стипендии для Киева - это сходить 2 раза в магазины по-мелкому или заплатить за закрытие одного второстепенного предмета.
Геннадий
Для Николай Иванов: плохо то, что умные дети из несостоятельных семей не смогут реализовать свою мечту - учиться в столице. Нет гарантии получать стипендию.
Катя
В том и беда, что у многих мечта учиться в столице, а точнее вырваться туда. Не важно на какой специальности, не важно, каковы успехи и понадобится ли в будущем диплом, лишь бы в Киеве! А между тем, во многих провинциальных вузах учат не хуже, а иногда и лучше. Но им же не учиться интересно, а развлечься в большом городе.
Коментувати
Viktoria Deni
Мама - техпрацівник, син - студент на бюджеті, але "не заслужив" стипендії, інших членів сім’ї немає. Навіть, якщо мама їстиме тільки пшоняну кашу, не вмикатиме опалення, а робочий халат їй видадуть на підприємстві, то сину все одно доведеться вечорами не готуватися до лекцій, а йти підробляти: прибиральником, сторожем, паркувальником. Якось він довчиться, піде працювати ... лікарем? учителем? архітектором? Бажаю авторам закона лікуватися у такого спеціаліста, а їхнім дітям готуватися до ЗНО з таким учителем, і нехай їх будинок збудує такий архітектор і т.п.
Anna
Для Viktoria Deni: проблема в том что по идеи наши (и не только наши) вузы должны априори давать диплом только тем кто этого заслуживает ( по знаниям, конечно), то есть ситуации когда выпускают откровенно плохого специалиста быть не должно. В общем проблему нужно с этой стороны решать, а не со стороны подачек ввиде 1к, чтобы якобы кого-то там мотивировать.
nicolos
Для Viktoria Deni: По хорошему, высшее образование должны получать только детки обеспеченных родителей. Для пролов же существуют училища, техникумы, лицеи и т.д. Ведь, посудите сами, закончил такой "необеспеченный" студент обучение, например на врача, и его ставят перед выбором: или ехать работать в село за минимальную оплату, продолжая плодить нищету, или выложить $5-10к за нормальную интернатуру с закреплением. Естественно, он выберет первый вариант. И что ему дадут в материальном плане годы обучения? С другой стороны, вместо учебы в вузе он бы мог освоить какую-нибудь ремесленную специальность и зарабатывать на ней хорошие деньги, а уже своим детям обеспечить качественное образование.
Коментувати
Darya Matyunina
Зла на них вистачає. Собі зарплати поскорочуйте!!!! Взагалі не думають про майбутнє країни. Розумні студенти взагалі не захочуть вчитися, не буде ніякого стимулу. Освіта просто занепаде. Тай правда, навіщо здобувати високі бали, якщо все одно не отримаєш стипендії, на яку живеш цілий місяць.Нашій владі все одно начхати на людей, тільки б собі кишені напхати! Це велика несправедливість! Ображає всіх студентів-бюджетників.
Anna
Для Darya Matyunina: но ведь будет 15% тех кто будт получать реально нормальную стипендию (3к) которая действительно может быть хоть каким-то стимулом, в отличии от 1к которого хватает на проезд и кофе.
Darya Matyunina
1.Мені цілком вистачає на нормальне харчування і розваги, не всі у Києві і Львові навчаються. 2. Це перетворить університет на поле битви просто серед студентів, де потрібно лише зубрити, щоб здобути найнайвищі бали.
Anna
Для Darya Matyunina: ну а сейчас учится 2 человека, а все остальные у них списывают и никто не напрягается ибо зачем? Универ это не детский садик, конкуренция это нормально нужно бороться за место под солнцем.
Коментувати
Olga Gura
15% студентів будуть мати можливість проживати безбідно.... а що робити іншим 85% ???
Anna
Для Olga Gura: или работать или учиться)))
Ірина
как ты предлагаешь учиться без материального обеспечения?
Коментувати
Володимир Мініч
Забув про минулорічний торт. Тільки от порада цьому "благодійнику": він, як представник мінфіну, нехай забезпечить прозорість державних тендерів, спростить їх процедуру, ліквідує "відкати", просто прослідкує, щоб не крали державних грошей, тоді можна буде платити стипендію по старих правилах (середній бал "4") і не нижче мінімальної зарплати, ще й залишиться.
Arthur Sarkisyan
Таке питаннячко - відсоток береться від загальної кількості студентів, чи від кількості студентів-бюджетників?
Оксана Кузьменко
Для Arthur Sarkisyan: бюджетників
Коментувати