Раді пропонують фінансувати ВНЗ І-ІІ рівня з бюджету

Парламент може розглянути законопроект про кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст»

Раді пропонують фінансувати ВНЗ І-ІІ рівня з бюджету

Протягом поточного пленарного тижня парламент має законодавчо врегулювати діяльність вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. На цьому, під час проведення погоджувальної ради у Верховній Раді, наголосив перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

За повідомленням прес-служби профільного комітету, Співаковський звернув увагу керівництва парламенту на важливість повернення до розгляду проекту закону «Про внесення змін до закону «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».

«Якщо ми не ухвалимо цей законопроект – утвориться ситуація, за якої 10-15 % всіх технікумів і коледжів отримають відповідні ліцензії і набудуть статусу вищих навчальних закладів. Решта ж 85-90% будуть віднесені до профтехосвіти, і, відповідно, утримуватимуться за рахунок місцевих бюджетів», – зазначив Співаковський.

Він також висловив переконання, що законодавче не врегулювання питання функціонування технікумів та коледжів може призвести до значних проблем у подальшому існуванні цього сектору освіти.

Як відомо, наприкінці січня Профспілка працівників освіти і науки запропонувала відтермінувати припинення набору до вишів І-ІІ рівнів акредитації на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, пояснюючи це тим, що це може призвести до масового скорочення працівників технікумів і коледжів та ліквідації цього рівня вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
08.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Prime
Потрібно кардинально реформувати систему підготовки студентів в коледжах і технікумах. Після ліцензування повинні залишитися лише ті, які відповідають сучасним вимогам і будуть готувати кваліфікованих випускників. Всюди в Європі є коледжі і вони відіграють важливу роль в підготовці майбутніх спеціалістів. Потрібно лише узгодити їх роботу з ВНЗ ІІІ-IV рівня акредитації, а не так, щоб вони були незалежні і самі по собі. Все це гальмується тому, що в основному в технікумах і коледжах - 70-80% викладачів пенсійного віку і ніяких змін вони не хочуть. Це ж потрібно самовдосконалюватися, вчитися новим технологіям, а в них немає ніякого бажання для того, їх і так все зараз влаштовує, оскільки є вислуга років, є пенсія + зарплата. А наші можновладці ніяк не можуть прийняти закону, який би обмежив перебування на посадах до 65 років і дав можливість молоді прийти і зайняти їх місця, але відповідно молоді необхідно дати нормальні оклади, щоб вони не дивилися на студентів, як на своїх потенційних клієнтів, а дійсно...
Леонтій
Для Prime: Облиш, бо що будеш писати, коли самому стукне 65? Сказано: Як хочеш щоб до тебе відносились, то так само поступай з людьми. А який "досвід" несуть молоді викладачі - невігластво, поверховість, зневагу до всього, що зроблено старшими, забуваючи, що це саме старші вам дали життя? Це є моральний злочин - і віддяка не за горами - прийде виховане вами ж ще новіше і безжалісніше покоління і тоді на своїй шкурі переконаєтесь у своїй неправоті. та пізно буде.
Коментувати
pasufik
А як бути з Болонським процесом під яким Україна підписалася? Стільки говорилося про ліквідацію технікумів.яких ніде у Європі немає, про реорганізацію їх у коледжі і на тобі, рятуймо бо пропадуть. Логічно, аби молодшого спеціаліста готували ВУЗи. або коледжі при них. Тільки так можна забезпечити доступ до кваліфікованої вищої освіти і уникнути непотрібного дублювання. Зрозумілий страх тих, хто боїться бути віднесеним до профтехосвіти, адже вони розуміють, що їм вже давно пора йти з ринку освітніх послуг.
Roman Levchenko
Для pasufik: Освіта, яку одержують студенти в технікумах і коледжах України, відповідає рівню освіти в молодших технічних коледжах в Японії, коледжах системи подальшої освіти та політехніки в Англії, спеціальних училищах і школах техніків у Німеччині, секціях старших техніків у Франції, дворічних коледжах у США. У США дворічні коледжі складають приблизно третину вищих шкіл США, в яких навчаються близько 40 % всіх, хто одержував вищу освіту
Коментувати
Незадоволей
Закрити всі коледжі і технікуми! Професійну освіту дають ПТУ. А коледжі понабирали ліцензій на підготовку кваліфікованих робітників немаючи відповідної бази. Скільки можна в коледжах "штампувати" менеджерів, бухгалтерів, юристів та ін. Задурюють дітям голови і гребуть гроші за навчання.
Vinni
Для Незадоволей: Кто не хочет идти в колледж, тот туда не идет. А проблема в том, МОН плохо проводит лицензирование таких учреждений и они не имея соответсвенной материальной базы получают сертификат. Такого быть не должно. Но как учреждение, колледжи имеют право на существование.
pasufik
Во всем мире колледжи авторитетные и уважаемые учебные заведения, у нас же бывшие отсталые техникумы благодаря корумпированым чиновникам от образования стали повсеместно чуть ли не Вузами.
Vinni
То что они стали ВНЗ нет ничего плохого, плохо то что они не соответсвуют тем требованиям! А это уже другой вопрос, который требует немедленного решения!
Коментувати