Гриневич: у справі ЗНО потрібен вирок суду

Відрахування студентів, результати ЗНО яких були завищені, має прийматися після рішення суду

Гриневич: у справі ЗНО потрібен вирок суду

Рішення про відрахування студентів, результати ЗНО яких, за даними ГПУ, були завищені, має ухвалюватися тільки після вироку суду. Таку позицію висловила міністр освіти та науки Лілія Гриневич у розмові з журналістами, повідомляє Укрінформ.

«Я вважаю, нам треба дочекатися результатів розслідування, слухання їх у суді. І лише за вироком суду ми можемо говорити про те, хто відповідно має бути відрахований. Лише за звинуваченнями організаційних чи адміністративних висновків приймати ми не можемо», - сказала Гриневич.

Вона зазначила, що МОН не уповноважено відраховувати студентів з вищих навчальних закладів.

«Для відрахування студентів є ціла низка причин, вони виписані в законі про вищу освіту. Треба дізнаватися точно, з яких причин були відраховані ці студенти (ГПУ повідомила, що за результатами перевірки вже було відраховано 26 студентів, які подали недостовірні дані про результати ЗНО, - ред.), бо можлива ситуація, коли це збігається. Але в будь-якому разі кожна людина, яка відрахована до прийняття рішення суду, теж має право відстоювати свої інтереси в суді», - наголосила міністр.

За її словами, у 2016 році були зроблені всі необхідні кроки, щоб запобігти втручанню у бази даних УЦОЯО.

«Вже під час тестування 2016 року ми відпрацювали модуль захисту бази даних від несанкціонованого втручання. Робота з побудови системи безпеки та захисту даних УЦОЯО достатньо тривала та багатоступінчата. Але ми почали саме з того модуля, який стосується баз результатів ЗНО. Тому цього року не було можливості робити будь-які маніпуляції з результатами зовнішнього незалежного оцінювання», - сказала міністр.

Як повідомлялось раніше, Генеральною прокуратурою України 27.07.2016 року спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням керівництва Українського центру оцінювання якості освіти. Також, Генеральною прокуратурою України забезпечується поновлення прав потерпілих, за наслідками чого вже відраховано 26 студентів, що подали недостовірні дані про результати ЗНО та відповідні документи направлено до вищих навчальних закладів ще стосовно 174 осіб.

Освіта.ua
17.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Yulia Yakimchuk
А що, для того,щоб відрахувати з внз обов’язково необхідно мати вирок суду? А як же постраждалі (ті, яким були занижені бали ЗНО, щоб підвищити іншим)?
Юра міліціонер
Вирок суду пот..ібен тим, хто завеишив спа..ву бгата га..моніста, по знищенню ук..аїнської освіти.
Олег Грица
маніпуляції з результатами зовнішнього незалежного оцінювання можна було робити. коли здавали ЗНО з історії, до 12 год. на сайті освіти були вже відповіді, які, як потім виявилось, були правильними. а ЗНО здавали до 13:30. то можна було маніпулювати чи ні?
Михайло Чиж
"ми відпрацювали модуль захисту бази даних від несанкціонованого втручання", "ми почали саме з того модуля, який стосується баз результатів ЗНО." - "ми" - це МОН, чи група запрошених криворуких "програмістів"? "цього року не було можливості робити будь-які маніпуляції з результатами зовнішнього незалежного оцінювання" - ха-ха три рази: для спеціаліста (сисадміна, наприклад) виконати зміни в базі результатів - "справа п’яти хвилин"- як казав Сан Санич з к/ф "Спорт-лото 82". Файл на сервері - це не папірець, на якому видно виправлення чи підтертості....
Гість
Для Михайло Чиж: попроще, старий
Коментувати
Вадим
Господи які коментарі!? Невже вам міністр освіти не зрозуміло, що ви не профісіонал і вам в освіті не місце. Бо що не заява, то повний провал, аут.
Іваніваніван
Для Вадим: хто вам дав право таке ліпити? Ви хочете нового табачника? Кошмар,скільки пришелепкуватих розвелось!
Олекса Позняк
Для Вадим: зате вона тепер чиновник 1 рангу і матиме пенсію як уся ваша школа зарплату
Коментувати
Вадим Мендерецкий
А де її хвалебна переконаність у абсолютній прозорості ЗНО ???
Олег Грица
якщо чекати вирок суду, то ті, які вступили по куплених ЗНО, закінчать вузи. за останніх переживають, а не за тих, хто пролетів повз бюджет чи взагалі вуз, через те, що хтось знайшов вихід, як можна повисити бали.
Прокурор
Це все щоб дозволити впливовим батькам дати якнайбільше хабарів