![]() |
Завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги переважно дітям керівників органів влади вищого рівня |
ГПУ: встановлено зміну результатів ЗНО 2 тисяч осіб
Генеральною прокуратурою України 27.07.2016 року спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням директора Українського центру оцінювання якості освіти, його двох заступників та ще чотирьох осіб.
Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, керівництво УЦОЯО обвинувачується у несанкціонованій зміні результатів зовнішнього незалежного оцінювання та привласненні та легалізації коштів Державного бюджету України та Американських рад з міжнародної освіти.
У ГПУ зазначають, що завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги у доступі до вищої освіти сотням абітурієнтів, переважно дітей керівників органів державної влади вищого рівня, правоохоронних органів, працівників системи освіти, народних депутатів України та їх помічників, та обмежило можливість отримання освіти талановитою молоддю, яка мала на це законне право.
«Водночас керівництвом УЦОЯО з метою особистого збагачення та кар’єрних міркувань у 2008 році створено злочинну організацію, яка завищувала результати оцінювання абітурієнтів шляхом внутрішнього втручання в комп’ютерні системи», — зазначається у повідомленні ГПУ.
Також повідомляється, що у 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 осіб, а всього з 2008 року - близько 2000. При цьому, у ході досудового розслідування встановлено непричетність до завищення результатів оцінювання службових осіб Донецького, Львівського, Дніпропетровського та Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти, більшості працівників УЦОЯО. «Майже всі протиправні дії вчинялись керівництвом Центру», — йдеться у повідомленні ГПУ.
«На цей час завершено досудове розслідування за фактами створення злочинної організації, привласнення та легалізації нею бюджетних коштів у сумі понад 4 млн грн, завищення результатів ЗНО у 2014-2015 роках», — зазначається у повідомленні.
Також повідомляється, що Генеральною прокуратурою України забезпечується поновлення прав потерпілих, за наслідками чого вже відраховано 26 студентів, що подали недостовірні дані про результати ЗНО та відповідні документи направлено до вищих навчальних закладів ще стосовно 174 осіб.
«Матеріали досудового розслідування щодо завищення результатів ЗНО у 2008-2013 роках згідно з вимогами КПК України виділені в окреме провадження, після завершення якого їм буде надано правову оцінку та вирішено питання про відповідальність осіб, які подали недостовірні дані про ЗНО у 2008-2013 роках (анулювання виданих їм дипломів, поверненнями ними коштів до бюджету, поновлення прав потерпілих)», — підкреслюється у прес-релізі Генеральної прокуратури України.
Освіта.ua
15.08.2016