ГПУ: встановлено зміну результатів ЗНО 2 тисяч осіб

Завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги переважно дітям керівників органів влади вищого рівня

ГПУ: встановлено зміну результатів ЗНО 2 тисяч осіб

Генеральною прокуратурою України 27.07.2016 року спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням директора Українського центру оцінювання якості освіти, його двох заступників та ще чотирьох осіб.

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, керівництво УЦОЯО обвинувачується у несанкціонованій зміні результатів зовнішнього незалежного оцінювання та привласненні та легалізації коштів Державного бюджету України та Американських рад з міжнародної освіти.

У ГПУ зазначають, що завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги у доступі до вищої освіти сотням абітурієнтів, переважно дітей керівників органів державної влади вищого рівня, правоохоронних органів, працівників системи освіти, народних депутатів України та їх помічників, та обмежило можливість отримання освіти талановитою молоддю, яка мала на це законне право.

«Водночас керівництвом УЦОЯО з метою особистого збагачення та кар’єрних міркувань у 2008 році створено злочинну організацію, яка завищувала результати оцінювання абітурієнтів шляхом внутрішнього втручання в комп’ютерні системи», — зазначається у повідомленні ГПУ.

Також повідомляється, що у 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 осіб, а всього з 2008 року - близько 2000. При цьому, у ході досудового розслідування встановлено непричетність до завищення результатів оцінювання службових осіб Донецького, Львівського, Дніпропетровського та Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти, більшості працівників УЦОЯО. «Майже всі протиправні дії вчинялись керівництвом Центру», — йдеться у повідомленні ГПУ.

«На цей час завершено досудове розслідування за фактами створення злочинної організації, привласнення та легалізації нею бюджетних коштів у сумі понад 4 млн грн, завищення результатів ЗНО у 2014-2015 роках», — зазначається у повідомленні.

Також повідомляється, що Генеральною прокуратурою України забезпечується поновлення прав потерпілих, за наслідками чого вже відраховано 26 студентів, що подали недостовірні дані про результати ЗНО та відповідні документи направлено до вищих навчальних закладів ще стосовно 174 осіб.

«Матеріали досудового розслідування щодо завищення результатів ЗНО у 2008-2013 роках згідно з вимогами КПК України виділені в окреме провадження, після завершення якого їм буде надано правову оцінку та вирішено питання про відповідальність осіб, які подали недостовірні дані про ЗНО у 2008-2013 роках (анулювання виданих їм дипломів, поверненнями ними коштів до бюджету, поновлення прав потерпілих)», — підкреслюється у прес-релізі Генеральної прокуратури України.

Освіта.ua
15.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лена
Якщо це дійсно так і буде неупереджений і публічний судовий розгляд - то ми станемо свідками грандіозного скандалу, але він буде носити очищувальний характер і мало хто навіть в думках допустить в майбутньому такі махінації, якщо в багатьох дітей анулюють дипломи і вирахують за навчання. Але країна на вірному шляху. Слава Україні.
ter
Це повідомлення є попередження для членів НАЗЯВО і для тих які встановлюють прохідний бал у ЗНО: здав - не здав. Хочете бути чесними і справедливими? Наївні. Чесним і справедливим можна бути лише в тих межах, які вам дозволять "власть имущие". Бачите, до чого приводить непоступливість. Була б людина, а стаття знайдеться.
Nedolya
Для ter: Виставляйте абсолютні бали ЗНО, а не відносні з коефіцієнтами - тоді все стане прозоро і зрозуміло. Тоді не буде основи для зловживань. Кожен абітурієнт одразу зможе визначити свій бал. Також потрібно зменшити кількість екзаменів до двох: 1) Українська мова (Іноземна мова), Математика або 2) Українська мова (Іноземна мова) та Історія. Українська література потрібна як творчий конкурс на деякі творчі спеціальності. Це аналог вступу в західних країнах. Тоді ще кошти платників податків зекономимо.
vvv
Для Nedolya: Не погоджуюсь з Вами. Які зловживання? Це проста математика. Кожен абітурієнт і так зразу може визначити кількість правильно виконаних завдань. Для тих, хто виконав однакову кількість завдань, отримають однаковий бал (абсолютний чи відносний). Але при складному тесті, якщо ніхто не виконає всіх завдань, то абсолютний результат може виглядати, як на складній контрольній: 6, 5, 4, 3, 2, 1( по 12-ти бальній системі). А при відносному оцінюванні 6 балів - це 200.
Коментувати
Руслана
Ще один замовник - http://www.hr.npu.gov.ua/uk/publish/article/99704
Родион
На сьомому році прокуратура побачила корупцію в ЗНО. А до того куди дивилась ? Чи все влаштовувало?
Mikhailo Klub
А Лікарчук в нічому не винен- просто не зміг перемогти систему, а тепер винен.
Nedolya
Для Mikhailo Klub: Він обіймав посаду керівника, тому винен в усіх випадках, як керівник.
Коментувати
GG WP
Навіть не здивувався. Україна і корупція - синоніми.
Martin
Брєд сивої кобили. Просто потрібна гучна заява на фоні сутичок з НАБУ. Прокурор, що буде виступати в суді по цій справі сміливо може шукати нову роботу. Справа розвалиться, як і інші гучні затримання. Було багато інших можливостей затягти своє тупориле чадо в кімо, юракадемію. Причому цілком легальних
Руслан
Треба оприлюднити списки тих абітурієнтів, які "купили " собі вищі бали з ЗНО. Нехай країна знає своїх героїв !!!
Mikhailo Klub
Для Руслан: не абітурієнтів, а іх батьків з повинми регаліями- депутат, помічник тощо
Руслана
В ОПРИЛЮДНЕНИХ МАТЕРІАЛАХ ЧАСТКОВО Є: Самойлов Олексій Авдієнко Сергій Богданов Валерій Гладкіх Василь Горбанський Борис Грисюк Георгій Єфанов Володимир Кривенко Андрій Мигилко Сергій Панченко Микола
Коментувати
Yulia Yakimchuk
Ще бажано татусів, які "домовлялися" про завищення результатів ЗНО своїм чадам попросити піти з посад.
Олекса Позняк
Для Yulia Yakimchuk: а діточок відрахувати з вузів
Олекса Позняк
Для Yulia Yakimchuk: Доречі нова ротація в АТО намічається
Коментувати
Висновок вчительки
Ну і що на це відповість пані міністр освіти Г. , яка вірила у 100% невинність керівника УЦОЯО і його підлеглих?????? Пані міністерко, освітяни чекають на вашу відповідь івизнання того, що не все так правдиво, як здається на перший погляд.
Висновок вчителя
Для Висновок вчительки: а вже відбувся суд і є факт встановлення підробки результатів та/або вини Лікарчука? Навіть з цієї статті можна зробити висновок, що слідство якесь вибіркове і провина Лікарчука сумнівна: він був директором УЦОЯО у 2008-2010, 2014-2015, а підробка за припущенням слідства здійснювалася і у 2011-2013 роках, ще і в більших обсягах
)))
Також повідомляється, що у 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 осіб, а всього з 2008 року - близько 2000. При цьому, у ході досудового розслідування встановлено непричетність до завищення результатів оцінювання службових осіб Донецького, Львівського, Дніпропетровського та Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти, більшості працівників УЦОЯО. «Майже всі протиправні дії вчинялись керівництвом Центру», — йдеться у повідомленні ГПУ.
так
Для Висновок вчительки: рано что-то утверждать
Коментувати