Лише деякі виші мають кодекси студента

27 українських вишів мають кодекси честі студента та 23 – етичні кодекси викладача у відкритому доступі

Лише деякі виші мають кодекси студента

27 українських вишів мають кодекси честі студента або його аналоги та 23 – етичні кодекси викладача або його аналоги у відкритому доступі на своїх сайтах. Про це свідчать результати дослідження практик академічної доброчесності у вищих навчальних закладах України, що проведено Інститутом освітньої аналітики МОН.

Досліджування складалось з двох етапів. На першому етапі Інститут освітньої аналітики дослідив 172 сайти вищих навчальних закладів щодо наявності кодексу честі студента й етичного кодексу викладача. Також вивчалася можливість пошуку на сайтах двохсот шести університетів документів, що затверджують процедури запобігання плагіату. На другому етапі дослідження проводилось опитування представників адміністрацій ВНЗ, у якому взяли участь 139 вищих навчальних закладів.

Найбільш поширеними практиками упередження плагіату для 135 вищих навчальних закладів-респондентів опитування є інформаційна робота зі студентами. Представники 86 вишів стверджують, що в їх закладах практикується автоматизована перевірка робіт на плагіат. Перевірку проходять передусім магістерські дипломні роботи, на другому місці – кандидатські, на третьому – бакалаврські дипломні роботи.

В Інституті освітньої аналітики зазначають, що представники 94 університетів згадали випадки, коли було знайдено плагіат у роботах. Здебільшого такі випадки закінчуються вживанням «м’яких заходів» щодо порушників: поверненням роботи виконавцю і зарахуванням переробленої роботи після повторного подання або усними зауваженнями.

Дослідження Інституту освітньої аналітики МОН України проводилося з метою визначення кількості ВНЗ, що мають розроблений та впроваджений honor code (кодекс честі), якому мають слідувати студенти та працівники та ВНЗ.

Освіта.ua
09.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Про дослідження "кодекс честі", проведене Інститутом освітньої аналітики МОН. Зрозуміло, що клятва Гіппократа не зовсім вписується в перелік вимог до майбутнього податківця... Але. Як сучасна "боротьба" з плагіатом (піратством) на вищому рівні (загальновідомий приклад із захистом докторської дисертації жінки високопосадовця), економічний стан країни впливають на формування честі викладача (збирача в електронному вигляді дипломних робіт магістрів, бакалаврів щороку, "ЗП маленька - напишу роботу за студента й гарантую захист у мене ж"...), студента, які звикли до використання всього піратського в інтернеті?... Це як досліджувати використання ножа й вилки безхатьками під час їжі! Знову чіпляння за ФОРМУ, а не за ЗМІСТ, панове! Але звітувати про роботу треба... І питання важливе, а ГРОШІ на ВІТЕР...