Працівники закладів ПТО погрожують страйком

Працівники професійно-технічної освіти вимагають від влади вирішити питання фінансування галузі

Працівники закладів ПТО погрожують страйком

Працівники професійно-технічної освіти вимагають від влади вирішити питання фінансування профтехосвіти та заявляють про можливість загальнонаціонального страйку. Про це під час прес-конференції сказав голова Профспілки будівельників Василь Андреєв, повідомляє Укрінформ.

"Якщо немає системного рішення, працівники, викладачі професійно-технічних навчальних закладів вимагають від профспілок, своїх законних представників, законного конфлікту із владою, конфлікту, який дозволить уникнути блокування шляхів тощо. Прийнято попереднє рішення вступити в колективно-трудовий спір з урядом і готувати загальнонаціональний страйк", - сказав Андреєв.

Він повідомив, що остаточне рішення про це буде прийнято на Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти, що відбудуться 18 березня.

Освітяни також закликають президента підписати закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» та закон про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

За словами віце-президента Асоціації профтехосвіти Катерини Мірошніченко, через відсутність коштів зараз відбувається фактичне знищення цілої освітньої галузі.

"Професійна освіта - це унікальна ланка освіти. Вона поєднує з одного боку освітні функції, з іншого економічні та виробничі. Невже ми не очікуємо, що економіка України встане з колін, що у нас почнуться будівництво, що почнуть працювати підприємства, розвиватися малий та середній бізнес? Саме це сфера діяльності професійно-технічної освіти", - сказала Мірошніченко.

Вона зазначила, що передача фінансування профтехосвіти на місця призвела до ситуації, коли деякі міста не можуть утримувати ПТНЗ. Рішення про передачу фінансування на місцеві бюджети прийнято 25 грудня, а пропозиції по формуванню бюджетів на місцях, як зазначила Мірошніченко, подаються до 1 липня. Так, деякі міські і обласні ради виділили на утримання закладів профтехосвіти від 10 до 50% від минулорічних об'ємів фінансування.

В той же час, як зазначив Василь Андреєв, річний бюджет ПТУ в регіоні може складати до 3 млн грн, тоді як весь бюджет міста обласного значення, де воно розташоване, може сягати 11 млн грн.

"Яка вірогідность того, що місцевий бюджет виділить 25% грошей, зібраних протягом року?", - сказав Андреєв.

Він повідомив, що за останніми даними уряду, зараз не передбачено фінансування 20 ПТНЗ, по 200 навчальних закладах передбачено фінансування від 1 до 3 місяців в цьому році. Через це в деяких ПТНЗ припинено навчальний процес: вже відключені від електропостачання профтехучилища Мукачева, Борисполя, Кам'янець-Подільського, Нововолинська.

Крім того, як зазначили учасники прес-конференції, порушується і конституційне право громадян на безкоштовну середню освіту.

"70% наших учнів приходять після 9 класу, і здобувають у нас загальну середню освіту", - наголосила Катерина Мірошніченко, зазначивши, що на профтехосвіту виділяється не більше 3% від освітньої субвенції, яку надає уряд.

Зараз в Україні в системі професійно-технічної освіти діють 795 навчальних закладів, в яких навчаються 292 тисячі учнів, переважно з малозабезпечених сімей, сироти.

Освіта.ua
04.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
тетяна
Якби менше депутати від партій ганялися за дешевим популізмом і авторитетом, а своєчасно прийняли рішення про нормальну пенсію, то була б економія коштів..а то пенсіонери працюють, закон про пто не пприйняли, а так би стипендії отримували не всі підряд, а ті, хто вчаться. Малі ліцеї, які вв селах набирають по 120 учнів і то набирають всіх по другому колу навчання ще й переіменували зараз себе по новому можна було б і оптимізувати... але навіщо рвати душу...простіше одним розчерком сеніного пера разом з яресько закрити всіх та вигнати із землі, бо її треба продавати.
тетяна
Наше дебілкувате міністерство 25 років не проводило ніяких змін в системі пто. Ледацюги від мону брали хабарі та спочивали на лаврах, а тепер раптом прокинулися. ПТО стало проблемою, а щоб її вирішити краще повністю знищити пто-і виходить:після мене хоч потоп, "нема людини-нема проблеми". Ще якась пто буде чіплятись за ноги та заважати йти в Європу...
Александр
Системе профессионального образования требуются кардинальные реформы. Терапией можно было обойтись ещё лет 10-15 лет назад. Время упущено. Сейчас поможет только хирургия. Иначе летальный исход. Но десятилетиями чиновники от образования занимались только мимикрией: укрупнение, переименование, объединение.... Бюджет пилить было очень даже удобно, контроля никакого. А конституционное право получать среднее образование, никто не отнимал. Для этого достаточно школ. Ведь "слушатели" ПТУ - это тебе и швец, и жнец, и на дуде игрец. И толку никакого: ни в среднем образовании, ни в профессиональном.
Гость
Для Александр: эти дети в средней школе не нужны - только весь класс тянуть назад будут. Уровень знаний очень низкий. Так хоть какую-никакую специальность рабочую получают. Швецы и жнецы из них выходят - а вот на большее они не способны.
Александр
Для гостя. При совдепии в стране проживало 52 млн. человек и было больше 1000 ПТУ. Сейчас нас осталось примерно 40 млн., а количество училищ не уменьшилось (по данным депутата Андрея Павловского - 940, по другим данням -795). Власть даже сосчитать не в состоянии. Хотя реальность такова: количество осталось прежним, 2-3 заведения объединили в одно, а отчитались о сокращении. Но здания те же, только вывески другие. На каждого потенциального абитуриента претендует 10 училищ. Зачем, скажем, Бердичеву четыре ПТУ? Зачем в каждом райцентре Днепропетровской обл. аграрное училище-лицей? Колхозов-совхозов давно нет, а в сёлах жуткая безработица. Все профессии в ПТУ интегрированы (слесарь-сантехник, штукатур-плиточник, повар-кондитер) и т.д. Плюс девятиклассникам дают ещё полное среднее образование. На 1 курсе в расписании изучается !!!! 26 предметов + в/н = 27. Как можно столько наук освоить, если основная масса учеников цифры множат на 10 с помощью калькулятора?
Александр
Продолжение. Итог: в ПТУ учить только профессии, количество заведений сократить, усилить финансовый контроль. Если положено педагогу доплата согласно Положению, то он её должен получить. А не слышать: «Нет денег». Реформировать сферу ПТО могут только компетентные люди. А в министерстве и департаментах областей сидят одни дилетанты, которые получили должности в «годування». Даже проект Закона о профтехобразовании - это сплошная вода на киселе и никакой конкретики. Выходит что ПТО гнило, гниёт и будет продолжадать гнить.
Коментувати
Ірина
Який уряд - такий і закон !!!Спочатку перекривають повітря , а потім запитують : "Чи ви ще дихаєте?" Справжній геноцид молоді !!!
Андрей
Главное что-бы не было ППР(посидели,по****,разошлись), а действительно выступать всем фронтом. Но многие директора слишком трусливы и будут до последнего лизать вышестоящим , что-то бы что-то то перепало..
Ангелина
Государство, упрощая "жизнь" после уничтожения системы профтехобразования, попадет в более серьезные реалии, а именно: не безработная молодежь, а беспризорная толпа несовершеннолетних подростков выйдет на улицу! Не имея возможности получить хоть какое-то образование, не вступив в права взрослых людей на полноценное рабочее место (вряд ли работодатель захочет брать на работу необразованного, не квалифицированного работника) и не видя социальных перспектив - эта масса подрастающего поколения, поколения отрешенности и бесчинства , впитавшего все прелести условий неопределенности своих родителей, выйдет на улицу. И тогда это будет не "страйк" интеллигентных людей, педагогических работников нынешней системы ПТО, желающих отстоять свои права! Это будет анархический беспредельный бунт, поглощающий на своем пути весь окружающий мир. в котором молодежи не оставили возможности состояться ни как личности, ни как профессионалу своего дела, а значит отобрали у них будущее!
Татьяна Сердечная
Для Ангелина: Подписываюсь. Не создав НИЧЕГО взамен НЕЛЬЗЯ оставить детей без надзора взрослых, которые организовывают продуктивную работу подростков. Как вариант - распределение после 9 классов пусть не ПТУ, пусть профессиональные лицеи. Разницы нет в названии. Но главное - ДАТЬ ДЕТЯМ ВОЗМОЖНОСТЬ приобрести навыки работы руками, чтобы они прокормили себя
Коментувати
Gogi
Давно пора было устроить страйк, а то совсем власть страх потеряла! А Министерство экономики следовало бы открывать заводы и устраивать работать этих выпускником ПТУ!!!
Голосzнароду
І де ж всі хороші маляри, штукатури, хто там ще - по заграницях на заробітках, українські платники податків їх вчили за власні кошти, а працюють вони на інші держави.
Наталя
Для Голосzнароду: Платити за роботу треба гідно - тоді ніхто не поїде за кордон: ні маляр, ні науковець!!!
Коментувати
Местный
И ничего это не даст, ибо все понимают, что государству проще будет убрать все ПТНЗ, чем угодить этим страйкарям.
Світлана
Для Местный: Щоб закрити заклади ПТНЗ необхідно мати ліквідаційні кошти, плани і стратегії оптимізації училищ, а це дуже великі гроші. Тому наша "Хороша" влада просто відмовчується і чекає коли у працівників освіти просто лопне терпець, вони будуть змушені просто піти і заробляти собі на кусок хліба, тому що законні кроки привернути увагу влади лдо вирішення питання нічого не дали і мало що можуть дати проведіні страйки, перекриття доріг
Коментувати