МОН планує змінити форму фінансування вищої освіти

Планується, що держава підтримуватиме найкращих абітурієнтів та найкращі вищі навчальні заклади

МОН планує змінити форму фінансування вищої освіти

Міністерство планує змінити форму фінансування вищої освіти. Про це під час звіту гуманітарного блоку Уряду за 2015 рік повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Зокрема, міністр наголосив, що якість вищої освіти залежить від університетів. Тому Міністерство вже закрило 80 вищих навчальних закладів і їх філій, котрі надавали неякісну освіту.

За словами Сергія Квіта, у майбутньому до університетів будуть висуватися базові вимоги. Це можуть бути вимоги до кадрового забезпечення, а також регіональні вимоги. У разі, якщо університет відповідатиме цим вимогам, він матиме право отримувати базове фінансування. Також частина коштів повинна приходити в університет разом з абітурієнтами, які підуть вчитися на потрібні державі спеціальності.

«Це не означає, що зменшиться кількість студентів чи викладачів. Вони будуть працювати та навчатися в сильних університетах. Ми не відмовляємось від підтримки найкращих абітурієнтів та вищих навчальних закладів, але змінюємо форми фінансування», - пояснив Сергій Квіт.

За словами міністра, сьогодні вищі навчальні заклади вже мають фінансову, академічну та адміністративну автономію, а вся підзвітність університетів розміщується у відритому доступі на веб-сайтах вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
07.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
КРУ
у мду ректор Щербан із проректором Гобликом, парочка твікс, нанесла вузу непомірну моральну, матеріальну шкоду.Зрадили колектив,ввели нездрову атмосферу, підозри, інтрги, хто ближче тіла ректорки, із скритою формою шизофренії.Усі фальсифікації документі взадніми числами, підробка документів, зводити рахунки, наклепи, анонімки на тих, кого не навидить, розбазарювання бюджетних грошей, кумовство, сватовство, рідні, близькі,прийом на роботу тих, кого приказує Балога. на кінець щербан тетяна в свій ча не підтримала майдан, переслідувала студентів на парах під час Майдану, є фальсифікатором і підкупу виборців на посаду ректора у 2014ро під час виборів ректора МДУ.Зловживання посадою, використання техніки, обладнання в корисних цілях, друк методичок для себе і мами, агітки на вибори-усе коштом вузу. Зараз сидить КРУ у МДУ перевіряє фінстан вуз. Однак це не заважає інспекторам Держфінінспекції в Закрпатській області Горват О.та іншому ревізору разом обідати в ресторанах Велюр та Рівьєра поруч
Loza
Десь мені уже проскакував матеріал про те, що ось-ось назріє шкільний бунт. Здається, МОН наближає цей момент все ближче і ближче
Педагог
"Це можуть бути вимоги до кадрового забезпечення" - це будуть здійснювати процес навчання протухлі нафталіном "проффесори", яких у столиці хоч греблю гати і кожний ВНЗ буде ганятися за такими кадрами з сачком, а відправлятимуть на пенсію тільки вперед ногами.
HD
Похоже образование катится в тарары...............................................