У МОН очікують, що в Україні буде не більше 60-70 вишів

У ході еволюційного розвитку освітньої галузі кількість вишів має скоротитися до щонайбільше 60-70 закладів

У МОН очікують, що в Україні буде не більше 60-70 вишів

У ході еволюційного розвитку освітньої галузі кількість університетів в Україні має скоротитися до щонайбільше 60-70 закладів, які акцентують свою діяльність на науковій роботі. Про це під час проведення Національного форуму "Бізнес і університети" сказав заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

При цьому Дерев’янко зазначив, що бурхливий розвиток університетів розпочнеться зі зміною їхнього статусу з бюджетних закладів на неприбуткові організації, що дасть змогу впровадити нові принципи фінансування.

У свою чергу заступник міністра фінансів Оксана Маркарова запевнила, що Міністерство фінансів готове сприяти розвитку освіти. Фінансове відомство розпочало реформу з децентралізації галузі, у рамках якої передає безпосередньо Міносвіти та університетам, разом із бюджетними коштами та більшою автономією, також і більшу відповідальність за використані гроші.

На думку Маркарової, це надасть можливість відокремити повноцінно діючі університети від "фейкових" і надавати фінансову допомогу першим і "не тягнути" далі останніх.

За даними Центру розвитку корпоративної та соціальної відповідальності, Україна посідає 74-те місце за рівнем співпраці університетів та бізнесу у сфері досліджень і розробок, 29-те місце за кількістю вчених та інженерів і 50-те місце за кількістю заявок за процедурою РСТ (3,6 заявки на мільйон населення). У рейтингу інноваційних країн Bloomberg за 2015 рік Україна посідає 33-тє місце.

За індексом конкурентоспроможності за 2015-2016 роки Україна на 79-му місці (зі 140 країн), за глобальним інноваційним індексом за 2015 рік на 64-му місці (зі 141 країни).

При цьому видатки на освіту в Україні становлять 6,7% від ВВП країни, видатки на дослідження і розробки - 0,8% від ВВП.

Освіта.ua
22.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
МОН правильно делает, что сокращает эти шарашкины конторы. В Украине сейчас вышей на долю населения БОЛЬШЕ ЧЕМ В США!!!! А ТОЛКУ НОЛЬ. Выпускают безработных. Больше половины студентов работают потом не по специальности.
Zinger
Для Гость: Чиста правда. Взагалі не розумію, для чого йдуть у ВУЗ після шкільної лави, не знаючи, для якого виду діяльності ти придатний. А все тому, що наші діти привчені паразитувати на праці батьків, тобто зловживають їх любов*ю. Дуже шкодить марнославство, нехай люди бачать, яке у мене чадо. А що то марне витрачання грошей розуміють лише згодом. Отакі ми українці, щирі, хвалькуваті, марнославні і добросердечні! Істинні слов*яни!
Коментувати
Світлана
Ну 60-70 це мало звичайно, але ВУЗи у підвалах вже дістали, як і філії в кожному селі. Стикалась і з філією, в яку раз в півроку приїжджали викладачі збирати "дань" і через 5 років дати диплом (купівля диплома в розстрочку), і з спеціалістами цих закладів, нажаль, також прийшлося зіткнутись. І мені фіолетовом куди підуть ті супервикладачі, впевнена, якщо вони щось важать в цьому світі, то їх і в умовах конкуренції заберуть кращі ВУЗи, як говорив наш викладач "научный мир теснее, чем вы думаете, тут все знают друг друга и кто чего стоит тоже знают".
Prof
Для Світлана: тут мова йде не про філії, філія не є юридичною особо окремою. + здебільшого те, про ви говорите, це комерційні вузи. про них теж мова не йде, тому що вони з держбюджету фінансуються. тут сказано про державні вузи. закрити для економії коштів, а не для підвищення якості освіти)
Коментувати
Тарас 1
Що він плете... Хіба, що у ..."ході еволюційного розвитку..." через тисячу років... І треба це нам читати тепер ? Та візьми список великих міст, ВНЗ в них, ручку і попробуй залишити 60... Об’єднай медичний і політех, їх бази...
Zinger
Для Тарас 1: Університет може мати багато факультетів. До війни були університети, які мали навіть медичний факультет і нічого, вчили дай боже нам так зараз. Адміністрації стане менше і управління грамотніше. А головне - потужний університет може краще конкурувати у Європі. Так що не потрібно боятися укрупнення, особливо тим, хто є талановитим вченим або педагогом, усім вистачить роботи!
Коментувати
Ім'я
Скоротити, зменшити, врізати. А люди? Ну а що люди - нехай виживають як хочуть. Ну і про величезне поле для коррупції при вирішенні питання який внз лишати і кому в ньому працювати не забуваємо.
вчитель
Правильное решение. Лучше 10 толковых специалистов, поднимающих страну, чем 1000 майданных скакунов.
Капаліка
Для вчитель: Вже напіднімались донесхочу... Азіров толково піднімав, щовесни розказував, як дешевіють "борщові набори" овочів. Економіку загнали в повну дупу, розгрібати тепер не одному поколінню...
Коментувати
Prof
куди решту? закрити? всіх співробітників на вулицю? з цих 70 скільки буде в одному Києві)?
ппп
Для Prof: так виходить що краще живуть за рахунок студентів, які після ВНЗ поповнюють лави безробітних
володимир
Справа в тому, що ніхто реально проблемами освіти не займався і займатися не хоче. Вони накопичились і потребують розумного вирішення. Нашою освітою керують по "Райкину" : вчора я керував пожарною командою сьогодні мене бросили на культуру. Результат - інтелектуальний потенціал націі впав на дно, працювати в освіті и вчити молодь немає сенсу. Керівництво набиває кармани, а інтелект нації їх не турбує - їхні діти вчаться за кордоном. Уявіть щоб президент країни послав своїх дітей вчитися за кордон
Коментувати