Вишам розповіли, як організовувати фізичне виховання

Рекомендації МОН містять базові моделі та форми викладання фізичної культури в університетах

Вишам розповіли, як організовувати фізичне виховання

Міністерством освіти і науки надано рекомендації щодо організації фізичного виховання у вищих навчальних закладах. Відповідний лист отримали керівники ВНЗ.

Рекомендації МОН містять базові моделі та форми викладання фізичної культури в університетах. Зокрема, виші відповідно до рекомендацій міністерства, можуть використовувати секційну, професійно орієнтовану, традиційну (збереження фізичного виховання в якості обов’язкової дисципліни) або індивідуальну форму роботи у напрямі організації фізичного виховання.

Також вищим навчальним закладам рекомендовано застосовувати різні стимули, які спонукатимуть студентів для активної участі у фізичному вихованні.

До переліку стимулів, що пропонують застосовувати у Міносвіти, включено врахування спортивної активності в рейтинговому оцінюванні, визначення вимоги фізкультурно-спортивної активності як обов’язкової чи дуже пріоритетної для висування студентів для участі в програмах академічної мобільності, фіксацію успіхів студентів у заняттях фізичною культурою та спортом шляхом видачі відповідних сертифікатів про досягнення тощо.

У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що з метою забезпечення належного рівня фізичного виховання у вищих навчальних закладах відомством будуть внесені зміни до Типової форми контракту з керівником державного вищого навчального закладу, які передбачатимуть запровадження персональної відповідальності за забезпечення, розвиток та модернізацію фізичного виховання студентів, а також підготовку та оприлюднення щорічного звіту про стан фізичного виховання та спорту в навчальному закладі.

Також на розгляд Науково-методичної ради МОН буде внесено питання про перелік загальних компетентностей рухової активності для здобувачів вищої освіти різних ступенів.

Освіта.ua
29.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Є така категорія студентів, які знаходяться у спеціальній, підготовчій групі (але займаються з усіма разом), бо у них проблеми зі здоров’ям. Я ще навчаюся і в моїй групі половина студентів мають різні хвороби, включаючи мене, через які їм заборонено займатися бігом, здавати стрибки, крос та ін., але вони мовчать на заняттях з фізичної культури, бо хочуть мати 5 за семестр і вони здають біг і т.д. А я ні, бо після хвилини бігу у мене болить у грудях (проблеми із серцем) і у мене за рік стоїть 4, бо я нічого не здаю( здаю лише реферати), бо мені не можна. Я б взагалі відмінила оцінювання з фізкультури, тому що надривати серце заради 5 не хочеться.
www
Для Вчитель: А як Ви збираєтеся в світі жити? В житті немає звільнених. Що, при будь-яких проблемах будете на серце звертати? Не поможе.
Коментувати
Андрей
До переліку стимулів, що пропонують застосовувати у Міносвіти, включено врахування спортивної активності в рейтинговому оцінюванні.Круто-круто.халявные оценки за спорт достиги,а я думал этим только в школах грешат.Жданов совсем ппо ходу поехал.То нормативы в школе хочет вернуть,как было при Совке.так теперь тоже самое хочет в Вузах сделать.По-хорошему физру вообще в Вузах нужно сделать по желанию,вместо пар по физре можно было бы выделить время на профильные предметы.
Дядько
Для Андрей: Повністю вас підтримую. То було б ще пів біди, якби були лише пари по розкладу раз в тиждень. В нас от окрім цього ще є поза розкладом одне заняття в тиждень після пар, ще й їхати спеціально в інше місце треба, бо не поруч. Пари до 14 години, а в 15 нікого з фізруків вже нема, тож треба встигнути доїхати і щоб вистачило часу позайматися стільки, щоб тобі цей день зарахували. Через пробки вже не раз запізнювалися (метро туди не ходить, пішки точно не встигаємо), тож коли відпрацьовувати ці пари - не відомо. І оскільки треба після пар поспішати на фізру, то вже не затримаєшся у ВНЗ ні на цікаві гурткові семінари, лекції, консультації. Отак от.
Анна
Я считаю, что физкультуру все же необходимо оставить. Ориентируясь на свой опыт обучения в ВУЗе, на 4-5 курсах хорошей физической активности между парами очень не хватало
Педагог
Для Анна: А на 4-5 курсі слабо займатися самопідготовкою? Якщо Вам не вистачало фізичної активності, то це Ваші проблеми і на старших курсах можна було б уже навчитися самостійно їх вирішувати, а не чекати, коли фізкультуру виставлять в розклад.
Коментувати