Виші можуть розміщувати вільні кошти на депозитах

Уряд затвердив Порядок розміщення навчальними закладами депозитів в державних банках

Виші можуть розміщувати вільні кошти на депозитах

Уряд затвердив Порядок розміщення вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг. Відповідна постанова оприлюднена на Урядовому порталі.

Затверджений порядок визначає механізм розміщення навчальними закладами та їх відокремленими підрозділами тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих ними за надання платних послуг, в установах банків державного сектору.

Умовами розміщення вільних бюджетних коштів на депозитних рахунках у банку є рішення навчального закладу, наявність у договорі вкладу права на повернення депозиту або його частини на першу вимогу без сплати неустойки, розміщення вільних бюджетних коштів на депозитних рахунках лише у межах поточного бюджетного періоду та обов’язкового повернення не пізніше 20 грудня такого періоду на рахунки, що зазначені у договорі тощо.

Для розміщення вільних бюджетних коштів на депозитних рахунках навчальні заклади формуватимуть пропозицію, що має містити інформацію про обсяг коштів, що підлягають розміщенню та умови їх розміщення.

За наявності кількох пропозицій від банків договір має укладатися з банком, який за інших рівних умов запропонує найвищу відсоткову ставку.

Документ містить заборону навчальним закладам здійснювати через депозитні рахунки будь-які операції, що не пов’язані з розміщенням / поверненням тимчасово вільних бюджетних коштів.

Освіта.ua
09.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
І так завжди... Спочатку кругом міністр так розписував, що вузи, мовляв, отримують фінансову незалежність від МОНУ і казначейства, зможуть нормально користуватися рахунками у нормальних банках... А в документі - тільки можливість "прокрутити" "вільні" бюджетні гроші за начебто на перший погляд прозорою (а насправді "тіпа прозорою") схемою. А потім почнеться нова хвиля "боротьби із корупцією" (а насправді - полювання на відьом). Реформатори, чо... Чи я щось не так зрозумів, і це не замість нормальних рахунків, а додатково до нормальних рахунків? Хоч і не схоже, судячи із тексту постанови...