Виші збільшують кількість наукових публікацій

У яких галузях публікуються роботи науковців з провідних вищих навчальних закладів України

Виші збільшують кількість наукових публікацій

Провідні українські університети збільшують кількість наукових публікацій. Про це свідчить аналіз фахівців мережі Ukrainian Scientists Worldwide,які проаналізували динаміку числа наукових публікацій українських університетів у наукометричній платформі Scopus, що за рейтингом індексу Гірша посідають перші п’ять позицій в Україні.

Фахівці зазначають, що згідно з представленими даними, у порівнянні із 2000 роком Київський національний університет ім. Шевченка (1 місце), Харківський національний університет ім. Каразіна (2 місце) та Чернівецький національний університет ім. Федьковича (5 місце) вдвічі збільшили щорічну кількість публікацій у наукових виданнях, що індексуються Scopus.

Також зазначається, що найбільшу частку статей в усіх 5 українських університетах становлять роботи в галузі фізики та астрономії, на другому місці, у залежності від вищого навчального закладу, - хімія (КНУ ім. Шевченка та Одеський національний університет ім. Мечнікова), інженерія (Чернівецький національний університет та Харківський національний університет ім. Каразіна) та матеріалознавство (Львівський національний університет ім. Франка).

Іншими популярними науковими напрямками є, як правило, математика та комп’ютерні науки, а також біологія (зокрема, генетика та біохімія). В Одеському національному університеті також вирізняється значна частка публікацій в науках про Землю.

"Приємно, що в усіх лідерів загалом спостерігається зростання числа статей в Scopus", - зазначають у Ukrainian Scientists Worldwide.

Як відомо, "Scopus" є бібліографічною та реферативною базою даних, а також інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях світу. База даних індексує більше 20 тисяч наукових видань. Окрім іншого, дані Scopus використовуються при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу.

Станом на серпень 2014 року базою даних Scopus проіндексовано статті 120-ти вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
15.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів