Науковці отримають доступ до світових наукових баз

Ухвалено рішення про оплату доступу до "SCOPUS", "Science Direct", "Academic Search Complete", "INSPEC" тощо

Науковці отримають доступ до світових наукових баз

Уряд прийняв постанову щодо забезпечення можливості здійснення Національною бібліотекою України імені Вернадського попередньої оплати доступу до електронних баз даних зарубіжної наукової інформації.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що ухвалене рішення дозволить суттєво розширити можливості забезпечення наукових установ та вищих навчальних закладів доступом до провідних баз світової наукової та науково-технічної інформації.

Йдеться, насамперед, про забезпечення доступу до провідних світових баз наукової та науково-технічної інформації, таких як "SCOPUS", "Science Direct" (видавництво Elsevier), "Academic Search Complete", "INSPEC", що містять електронні версії близько 15 тисяч наукових журналів понад 5 тисяч видавництв різних країн, анотовану бібліографію та пошуковий інструментарій до них.

Зазначені бази зосереджують основний масив світової інформації, який має виключне значення для здійснення ефективних фундаментальних і прикладних досліджень вітчизняних наукових установ, інтеграції України до світового наукового і технологічного простору, підтримки інноваційного розвитку вітчизняної економіки.

У профільному відомстві повідомили, що переважна частина закупівель доступу до провідних світових електронних баз наукової та науково-технічної інформації, починаючи з 2005 року, здійснювалася на засадах державних закупівель через механізм відкритих конкурсних торгів, що передбачає можливість закупівлі лише на поточний рік.

Однак сьогодні світові фірми-інтегратори баз даних наукової й науково-технічної інформації наполягають на повній попередній оплаті інформаційних продуктів на наступний рік. Внаслідок цього закупівлі на 2012 рік не здійснювалися.

"Забезпечення можливості попередньої оплати доступу до зазначених баз даних наукової інформації шляхом внесення відповідного доповнення до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2006 р. № 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" набуває особливої актуальності", - повідомили в МОН.

У відомстві повідомили, що прийняття акта забезпечить доступ вітчизняних вчених і спеціалістів через Національну бібліотеку України імені Вернадського, бібліотеки інших наукових установ до інформаційних продуктів, зібраних у тематичні колекції провідними світовими інформаційними корпораціями та безпосередніми видавцями.

"Прийнята Урядом постанова дозволить суттєво розширити можливості забезпечення наукових установ, вищих навчальних закладів доступом до провідних баз світової наукової та науково-технічної інформації. Буде досягнуто фактичного здешевлення доступної інформації. Одним з важливих аспектів цього стане забезпечення доступу спеціалістів до повного формату баз даних упродовж всього періоду", - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
10.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів