Квіт: МОН відмовляється від контролю над університетами

З прийняттям нового закону про вищу освіту МОН має стати партнером вищих навчальних закладів

Квіт: МОН відмовляється від контролю над університетами

Новий закон "Про вищу освіту" виведе українську систему освіти на новий рівень розвитку. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час прес-конференції для студентів Херсонського державного університету та засобів масової інформації.

"У Верховній Раді України вже проголосований в першому читанні революційний законопроект "Про вищу освіту", який дозволить нашій системі освіти вийти на новий щабель розвитку", – зазначив Квіт.

За його словами, принципова відмінність цього закону від попереднього полягає в тому, що Міністерство відмовляється від контролю над університетами і стає, по суті, партнером вищих навчальних закладів. Йдеться, перш за все, про університетську автономію – фінансову, кадрову та академічну.

"Цей закон, написаний не чиновниками, а освітянами. Понад два роки його обговорювали і удосконалювали викладачі, керівники вузів, журналісти, представники профспілкових організацій, науковці, студенти-активісти та інші експертні групи", – підкреслив він.

"Усе, що добре для навчальних закладів, це добре для міністерства", - резюмував Сергій Квіт.

Також міністр зазначив, що дуже важливим кроком має стати інтеграція освіти і науки до європейських стандартів, адже Урядом України вже підписано частину Угоди з Європейським Союзом, уже ухвалюються необхідні закони.

"В усьому світі освіту не розглядають як окрему галузь, бо це основа для всебічних змін держави, що дає державі нові професійні кадри. Освіта покликана створювати інновації в державі", – зазначив він.

Окрім того, представники ЗМІ цікавилися виданням підручників для загальноосвітніх навчальних закладів та ВНЗ. "Не справа Міністра освіти і науки писати чи видавати підручники. Грифи для вищих навчальних закладів ми вже відмінили. Це право Вченої ради. Щодо грифування навчальної літератури в середній школі, то на мою думку, має бути громадський орган, який схвалюватиме і надаватиме відповідні грифи", - сказав Сергій Квіт.

Освіта.ua
28.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
Є різниця між підручниками для середньої та вищої освіти. Вища освіта готує фахівця під конкретні галузі економіки та під специфіку певних регіонів, тому і має бути відповідальність за зміст та структури підготовки ім’ям конкретного ВНЗ, який надав гриф підручнику та видав диплом випускнику. Винятком можуть бути вища педагогічна освіта та деякі інші специфічні галузі. Середня ж освіта має бути загальною для всієї території країни. З однією історією, однаковими фізикою, хімією, математикою, біологією і т.д. З однаковою базою для здачі ЗНО та рівними можливостями для подальшої освіти. Можна реалізовувати профільність підготовки, але база освіти має бути єдиною. В ідеалі МОН має сформувати вимоги до структури і змісту середньої освіти та вимоги до структури матеріалу, залучити провідних фахівців до створення навчальної літератури, провести рецензування та експертизу підручника та винести його на громадське обговорення, за результатами якого громадський орган надасть або відмовить у грифі.
Ірина
Звичайно,якщо б керували вишами такі,як Квіт, то можна було б сподіватись чогось доброго від тих нововведень.А так кожен "князьок - ректорок" ще попотягне ласий шматочок у свою кишеню... В
тема
Чому ж для внз відмінили гриф , а для шкіл знову створять " відповідний орган " ? Краще скоротіть рвно , міськвно і т.д. , бо вже стільки " органів " у нашої освіти , що вона схожа на монстра .
DOCENT
Для тема: Тому, що здобуття середньої освіти гарантовано для кожного Конституцією. А отже держава несе відповідальність за якість, доступність та зміст освіти і тих засобів навчання, що використовується в навчальному процесі.
тема
Для DOCENT: ст.53 Конституції : " Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних й комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання..." Отже , держава несе відповідальність як за середню , так і за вищу освіту .
DOCENT
А обов’язковою є тільки повна середня освіта. Навіть тому, хто не дуже хоче її здобувати доведеться це робити. Фактично вибору немає. Монополія. За таких умов держава несе більшу відповідальність перед суспільством саме за якість середньої освіти. Що ж до вищої, то, то особа сама визначається, чи потрібна їй вища освіта, чи ні. І якщо потрібна то в якому ВНЗ її здобувати. І за таких умов ВНЗ мають боротися за абітурієнта в реальному конкурентному середовищі. Підготовка неякісної навчальної літератури невигідна самим ВНЗ.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!