У МОН пропонують обговорити освітні кваліфікації

Розпочато громадське обговорення положення про кваліфікації вищої освіти

У МОН пропонують обговорити освітні кваліфікації

У Міністерстві освіти і науки повідомили про початок громадського обговорення проекту Положення про кваліфікації (ступені) вищої освіти.

Документ визначає загальні вимоги до змісту, обсягу та рівня вищої освіти відповідно до кваліфікаційних рівнів Національної рамки кваліфікацій та встановлює вимоги до результатів навчання, яких має досягнути особа для здобуття кваліфікацій вищої освіти.

Відповідно до проекту документа, вимоги до результатів навчання, яких має досягнути особа для здобуття кваліфікації вищої освіти мають стати основою для формування змісту вищої освіти та визначення рівня освітньої та професійної підготовки фахівців з вищою освітою.

Передбачається, що присвоєння особі кваліфікації вищої освіти буде підтверджувати здобуття нею вищої освіти певного рівня (ступеня) та набуття компетентностей, достатніх для продовження навчання і здійснення професійної діяльності певного рівня.

Обсяг навчального навантаження, необхідний для здобуття кваліфікацій вищої освіти, визначатиметься в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС). Загальне навчальне навантаження студента за денною (очною) формою навчання протягом одного навчального року має відповідати 60 кредитам ЄКТС.

У Міністерстві освіти зазначають, що розробка положення запропонована в рамках роботи щодо перегляду Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), затвердженого постановою КМУ у 1998 році.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту можна надсилати на електронну адресу: a_garmash@mon.gov.ua.

Проект документа опублікований за наступним посиланням.

Освіта.ua
18.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
А що уже не має що обговорювати?
Ирина Шульгина
А зачем? Разве непонятно, что от этих всех титулов особо ничего не меняется. Надо улучшать качество образования, а не ступени делить. Это разве опять деньжат отгребсти, пока эти системы менять будут снова