Молоді фахівці отримають по 11 тисяч підйомних

Молодь, яка працюватиме в селі, отримає одноразову матеріальну допомогу

Молоді фахівці отримають по 11 тисяч підйомних

Запровадження “підйомних” для молодих фахівців, які будуть працювати в селах, сприятиме не тільки працевлаштуванню молоді, а й поліпшенню соціальної ситуації в маленьких населених пунктах. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Вона зазначила, що відповідна норма передбачена законом "Про зайнятість", а Порядок її виконання вже затверджений урядом.

"Молоді фахівці, які одержали медичну чи педагогічну спеціальність і уклали трудовий договір не менше ніж на 3 роки на роботу в селах, отримають одноразову матеріальну допомогу у 10 мінімальних зарплат - зараз це 11 140 грн. Такий підхід дозволить не лише стимулювати зайнятість молоді, а й поліпшити соціальну ситуацію в маленьких населених пунктах", - сказала вона.

Міністр також нагадала, що раніше уряд затвердив розроблений Мінсоцполітики Порядок, яким передбачено запис до трудової книжки періоду стажування студентів на підприємствах.

"Таким чином студенти старших курсів отримали не тільки можливість здобувати практичний досвід на підприємствах та виробництві, а й одержати задокументоване підтвердження цього. Це матиме позитивний вплив на їхню конкурентоздатність на ринку праці", - сказала вона.

Загалом же, за словами Королевської, закон "Про зайнятість населення", який діє з початку року, направлений на стимулювання зайнятості молоді та створення нових робочих місць. Зокрема роботодавцям, які братимуть на роботу молодих фахівців, протягом року компенсуватимуть 100% єдиного соціального внеску, сплаченого за такого співробітника.

Освіта.ua
17.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Доброго дня! Скажіть, будь ласка хто виплачує випусникам у 5-ти кратному і 10-ти кратному розмірі одноразову допомогу
Тетяна
Для Олена: Коледж або університет в якому Ви навчалися.
Коментувати
Наталя
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, я випускниця ТНПУ, закінчила університет у цьому році і зараз працюю у сільській школі по цільовому договору, який розмір підйомних буде мені нараховуватися?Бо по інформації знала, що буде у 5-кратному розмірі мінімальної зарплати, але зараз з’явилася інформація про 10-кратний розмір мінімальної зарплати, якщо працюєш у сільській місцевості.
Яна Олейник
Для Наталя: в 10-тикратном размере получат выпускники 2014г., а мы получили в 5-кратном, со всякими высчетами вышло 4874,75 грн.
Коментувати
Наталия
до какого числа можно сдать документы?
салка
Я не заперечую шановна «англійська», що Ви талановита та розумна. А оскільки це так, то маєте розуміти, що всі жити хочуть. Аж пенсіонерки… Для деяких робота - це життя. Тому ще той, теперішній пенсіонер, теж був молодим, працював за копійки, без всяких надбавок, іноді місяцями без заробітної плати (у 90-х ). Не добре заздрити… Не пенсіонери винуваті у тому, що на Україні для молоді бракує робочих міст (і не дуже хочеться працювати за мізерну зарплатню).. Зв’язку с тим більшість піде здобувати диплом . Ну після отримання його знову настає та же проблема – де працювати? «Дипломантів» набагато більше, ніж вільних вакансій. І почнеться боротьба за них: через знайомих, чи просто через корупції. Ну і як правило, потім відповідно працюють.. Так що шановні, не пенсіонери винуваті - система гнила.
англійська
Знаєте шановна салка, я починала працювати в 90-х роках і знаю, що таке працювати на 0,5 ставки без надбавок і зарплати , бо комусь треба було перед пенсією заробити. І ніхто мене не питав за що ми молода сім"я з маленькою дитиною живемо. А наші дорогі пенсіонери ще й досі працюють, і ще й ставку вимагають. Мені здається всьому свій час. Ми теж колись на пенсію підемо , але треба розуміти , що вже пора й місцем молодшим поступитись. Адже це чекає нас усіх. Ніщо вічним не буває. Хоча своїх пенсіонерів ми поважаємо та все ж таки їм самим необхідно розуміти, що вже пора.
Коментувати
Ирина Шульгина
Упираемся в проблему, что идти-то работать особо некуда. Все сельские амбулатории и ФАПы сократили до минимума в рамках медреформы, со школами та же ситуация. Тут разве ждать осени и смотреть, что там у коммуняк с отменой медреформы получится. Ну и второй момент. Вы молодая девочка, выпустились с педучилища. И отправляют в село, где работы нет, каждый второй пьет, в клубе разливайка давным-давно. Такая себе перспектива даже за 11 тысяч...
Petrov Ka
Для Ирина Шульгина: сонгласен на все 100%. Тут деньгами проблему не решить, в украинском селе сегодня жить не очень приятно, нет условий для современной молодежи
Коментувати
англійська
Молоді було б де працювати, якби було вирішене питання з пенсіонерами(або пенсія, або зарплата, або контракт на рік по потребі). А так вони працюють аж до "виносу тіла" і не хочуть поступатися молоді місцем. Звільнити ж пенсіонерів керівник сам не має права, допоки вони самі не напишуть заяву про звільнення. Хоча самі ж пенсіонери за своїх внуків "плачуть", що роботи їм немає.
салка
Для англійська: На жаль теперішній молодь, яка приходить працювати в школі далеко не кращий. Дуже часто пенсіонери працюють краще. Цей молодь, як правило, вистояла чергу за диплом, знає мало, з дітьми працювати не вміє. Тепер на навчання беруть всіх, аж дурачків… Між іншим, якщо Ваша дитина – не дай Боже – захворює , кого Ви хотіли лікарем – молодого фахівця з свіженьким дипломом, чи досвідченого, може вже пенсіонного віку?
Lumier
Для салка: а как же молодым специалистам получать опыт и становиться первоклассным спецом, если им не дают получать опыт?
англійська
Для салка: Знаєте, молодь теж розумна. талановита приходить і має бажання працювати.Тільки ті, з яких уже "пісок сипеться", молодим працювати і досвіду набиратися не дають, хоча їм уже далеко за 60. І наші шановні пенсіонери вже 10 років і пенсію отримують, і зарплату, і внукам хочуть допомогти. А нам до пенсії(до 60 років) на одну зарплату ще дожити треба і дітям своїм власним освіту допомогти здобути, та й самим ще хочеться нормально пожити.
Коментувати