Сьогодні розпочинається ЗНО-2013

У понеділок в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Результати тестування абітурієнти використовуватимуть під час вступної кампанії

Сьогодні розпочинається ЗНО-2013

Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2013 році мають намір взяти 322 тисячі зареєстрованих абітурієнтів, з яких майже чверть є випускниками шкіл минулих років.

Цього року до переліку тестових предметів було додано тест зі світової літератури, яким буде завершено цьогорічне зовнішнє оцінювання. Абітурієнти мали можливість обрати для тестування від 1 до 4 навчальних предметів, відповідно до майбутніх напрямів навчання.

Усього до програми проведення ЗНО у 2013 році включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, математика, історія України, географія, біологія, фізика, хімія всесвітня історія, світова література, російська та іноземні мови.

Найбільш популярними серед абітурієнтів предметами ЗНО, окрім обов’язкового тесту з української мови, традиційно є математика та історія України. Тестування з цих предметів відбуватиметься впродовж двох сесій.

Однім з акцентів процесу тестування у 2013 році стане посилення боротьби зі списуванням. Для цього, окрім збільшення кількості металошукачів та проведення інших попереджувальних заходів, планується розвивати минулорічний досвід впровадження "технологічних перерв" для перевірок абітурієнтів працівниками Державної служби охорони на наявність технічних засобів.

Як відомо, під час складання тестів учасникам ЗНО буде заборонено використовувати будь-які допоміжні матеріали окрім тих, що містяться у тестових зошитах, а також мати при собі калькулятори, засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали.

Основна сесія ЗНО триватиме до 27 червня. Усі тестування будуть відбуватися у спеціально створених пунктах тестування та розпочинатимуться об 11 годині ранку. Допуск учасників ЗНО до пунктів тестування буде припинятися за 10 хвилин до початку тестування – о 10.50.

Контроль за забезпеченням об’єктивності, відкритості та прозорості проведення ЗНО здійснюватимуть громадські спостерігачі.

Оголошення результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання  буде здійснюватися з 18 червня до 7 липня. В УЦОЯО обіцяють, що результати тестування з основних предметів ЗНО абітурієнти зможуть дізнатися до 1 липня, коли приймальні комісії розпочнуть прийом вступних документів.

Додаткова сесія ЗНО для тих учасників, які не зможуть взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, буде проведена з 4 до 11 липня.

Сьогодні відбудеться тестування з хімії, також упродовж цього тижня абітурієнти складуть тести з української мови і літератури та іноземних мов.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що готові забезпечити якісний процес проведення тестування.

Для отримання інформації про перебіг ЗНО у 2013 році приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2013" Вконтакте та сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
03.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Та кому це потрібно? Особливе я помітив: в бланках відповідів зазначають штрих-код, що є просуванням до інформатизаційно-технічної глобалізації. Правда результати ЗНО доступні навіть американському уряду, адже при реєстрації кожен охочий підписує згоду на обробку персональних даних та їх доступності третім особам. Бридке це! Нема кращого уряду, який би захищав дані громадян! Тьху!