Матеріали до ЗНО для осіб з вадами зору

Інформація для осіб, які складатимуть ЗНО з використанням завдань, надрукованих шрифтом Брайля

Матеріали до ЗНО для осіб з вадами зору

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію для вступників до закладів вищої освіти дивіться в Дорожній карті учасника національного мультипредметного тесту у 2022 році.

Особи з порушеннями зору мають можливість у 2022 році пройти зовнішнє незалежне оцінювання з використанням завдань, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, з української мови, української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Тестові завдання укладатимуться відповідно до Програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України. З метою адаптації Програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які використовують у процесі навчання рельєфно-крапковий шрифт Брайля, внесено зміни до Програм з української мови і літературиматематикиісторії Українибіології.

Для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання наведено характеристики сертифікаційних робіт та критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У характеристиках сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літературиматематикиісторії Українибіології визначено структуру тесту, час, відведений на його виконання, конкретизовано кількість та типи завдань, уміщених до сертифікаційної роботи, наведено схему нарахування тестових балів.

У критеріях оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з української мови, української мови та літератури, математики зазначено загальні вимоги (рекомендації) до виконання цих завдань.

Для того щоб учасник тестування був забезпечений тестовим зошитом із завданнями, надрукованими шрифтом Брайля, необхідно під час формування реєстраційної картки вказати на необхідність створення особливих умов, зазначити номер і дату виданої закладом охорони здоров’я форми № 086-3/о. Медичний висновок, у якому зазначається необхідність створення особливої умови, треба подати разом з іншими реєстраційними документами.

Уперше учасники тестування виконували завдання сертифікаційних робіт, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, у 2018 році. Тоді проводилась апробація завдань з української мови і літератури, математики, історії України під час додаткової сесії.

Дорожня карта учасника ЗНО

Освіта.ua
27.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів