Критерії оцінювання завдань відкритого типу на ЗНО

Знання критеріїв оцінювання завдань відкритого типу на ЗНО допоможе якісно їх виконати

Критерії оцінювання завдань відкритого типу на ЗНО

У 2022 році одними з найважливіших завдань тестів ЗНО залишаються відкриті тестові завдання з розгорнутою відповіддю. Такі завдання включені до тестів з української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), а також математики.

У мовних тестах це завдання полягає у написанні власного висловлення та коротких письмових відповідей. У тесті з математики передбачається розв’язування задач.

Оцінювання та нарахування балів за виконання відкритих тестових завдань з розгорнутою відповіддю здійснюється під час перевірки бланків відповідей «Б» екзаменаторами відповідно до Схем оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що ухвалені Українським центром оцінювання якості освіти.

Під час оцінювання завдань відкритого типу враховуються наступні складові: логічність, послідовність, структурованість та зв’язність викладу, змістове наповнення.

Окрім того, для мовних тестів враховується грамотність, а також лексична, граматична та стилістична довершеність. У математиці враховується наявність кінцевої правильної відповіді.

Українська мова. Завдання відкритого типу з розгорнутою відповіддю з української мови складається з основи (умови завдання) та передбачає створення учасником ЗНО власного аргументованого висловлення на дискусійну тему. Максимально можлива кількість балів за таке завдання – 20. Перевірка висловлення здійснюється за 6 основними критеріями. Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з української мови можна за посиланням.

Українська мова та література. У тесті з української мови та літератури пропонується 3 відкритих завдання з короткою письмовою відповіддю та 1 завдання з розгорнутою відповіддю. Завдання відкритої форми з короткою письмовою відповіддю (№ 64–66) передбачає надання короткої письмової відповіді учасником зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей В за змістом тексту для читання, наведеним у сертифікаційній роботі. Максимально за виконання одного такого завдання можна набрати 2 бали, тобто всього 6 балів за 3 завдання.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 67) передбачає надання розгорнутої письмової відповіді учасником зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б. Максимально можлива кількість балів за таке завдання – 20.

Ознайомитися з критеріями оцінювання завдань відкритого типу з української мови та літератури можна за посиланням.

Математика. У сертифікаційному зошиті з математики у 2022 році пропонується 12 завдань відкритого типу.

Завдання № 21–24 – структуровані завдання відкритої форми з короткою відповіддю, які складаються з основи та двох частин і передбачають розв’язування задачі. Максимально за 1 таке завдання можна набрати 2 бали, усього 8 балів за 4 завдання.

Завдання № 25–29 – неструктуровані завдання відкритої форми з короткою відповіддю, які складаються з основи та передбачають розв’язування задачі. Неструктуроване завдання оцінюється в 0 або 2 бали, максимально за виконання 5 завдань можна набрати 10 балів.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№30–32) складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б і навів усі етапи розв'язання й обґрунтував їх, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо. Максимально за ці завдання з математики можна набрати 4 бали (за завдання №31) та 6 балів (завдання № 30, 32).

Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюються відповідно до затверджених критеріїв оцінювання. Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з математики можна за посиланням.

Іноземні мови. Завдання відкритого типу з будь-якої іноземної мови складається з основи та передбачає створення учасником ЗНО власного висловлення (особистого чи офіційного листа) відповідно до запропонованої комунікативної ситуації. За його виконання учасник може набрати від 0 до 14 балів. Оцінювання відбувається за критеріями змісту та мовного оформлення.

Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з англійської мови можна за посиланням.

Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з французької мови можна за посиланням.

Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з німецької мови можна за посиланням.

Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з іспанської мови можна за посиланням.

Також пропонуємо вам ознайомитися з іншими типами завдань і критеріями їх оцінювання, про які йдеться в нашій попередній публікації.

Дорожня карта учасника ЗНО​

Освіта.ua
02.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Мой коммент,возможно удалят,но всё же! Накипело! Скажите,я одна так считаю,я одна такая не нормальная? Это безжалостное издевательство над детьми! Сколько времени,сил,здоровья,нервов и финансов уходит на подготовку и на сдачу! Зно это сумасшедшая нагрузка на,пока ещё,развивающуюся психику подростков! Любой заботливый родитель считает своим долгом обеспечить ребенку подготовку к этой вакханалии и что в итоге? Дети испытывают колоссальный стресс и физически,и морально! Моя дочь,будучи в 10 классе,хотела выпускной,с вдохновением ждала поступления в ВУЗ,мечтала о будущей профессии,а сейчас,все стремления напрочь отбиты... она(и не только) похожа на уставшего,побитого жизнью рабочего,ждущего недельный отпуск,чтобы просто абстрагироваться от всего...
мама
Для Анна: Это вы еще в университете не учились. Та к концу первого семестра так отбивается желание учится, что зно кажется легким развлечением
Анна
Безусловно,всё познаётся в сравнении и я "предвкушаю" чувства.,о которых Вы говорите...Поэтому и негодую из-за того,что дети еще в школе теряют массу личных ресурсов и кроме разочарования,страха и усталости ничего не накапливают
Галина
Для Анна: це означає, що Ви багато вимагаєте від доньки. Ставите перед нею задачі, які їй не під силу. Навчіть її тому, що якщо вона не здасть ЗНО на той бал, який потрібен для вступу в університет, завжди можна піти на навчання в коледж, отримати передвищу освіту, а далі вирішитити: йти працювати за отриманою спеціальністю і вступити в університет на заочну форму, просто продовжити навчання на денній формі в універі за цією спеціальністю, чи взагалі змінити спеціальність, бо під час навчання зрозуміла, що ця їй не подобається. ЗНО можна здати, якщо просто навчаєшся в школі. А ось згадайте наші нагрузки, коли готувались до вступних іспитах по спеціальних збірках завдань для вступників, які кожен виш видавав свої, які часто не мали жодного відношення до шкільної програми.
Коментувати
Трубач
Для ))): Та тому, що за тих відмінників класоводи горло перегризуть, бо їм показники якості потрібні! Та й батьки на їх боці. А що вчитель може зробити проти цього.
)))
Какое оценивание! Отличников как тянули, так и вытянут. Второй год на дистанционке, условия у всех равные, а оценки - нет. Почему? Тянуть-то надо)
Яна
Hi Tony. It is a pity that you are ill and we will not be able to meet on the weekend. I was also sick last month. I had a runny nose sore throat and a slight cough, the doctor said it was usually a cold. Did you consult a doctor? By the way, I advise you to recover faster, drink plenty of fluids and listen to the advice of doctors and parents! That’s why I recovered faster and now I can go for a walk! Therefore, I wish you a speedy recovery and see you next month! Your love, Eva! Bye
nicvampire
Для Яна: What the hell is this and why are there so many inobvious mistakes?
Коментувати