Не вдалося пройти НМТ під час основних сесій: алгоритм дій

Як діяти вступнику, щоб скористатися можливістю пройти тестування під час додаткових сесій

Не вдалося пройти НМТ під час основних сесій: алгоритм дій

Стартувало проведення основних сесій національного мультипредметного тесту. Усі зареєстровані учасники вже отримали запрошення з інформацією про дату, час і місце проведення тестування. Проте можуть виникнути обставини, за яких учасник не зможе взяти участі в НМТ.

Як діяти, щоб скористатися можливістю пройти тестування під час додаткових сесій?

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували роз’яснення щодо алгоритму дій вступника у такій ситуації.

Учасникам, які не брали участь у НМТ з поважних причин

Учасники, які не взяли участі в основних сесіях із поважних причин, протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування, у якому мали брати участь, можуть подати до регіонального центру оцінювання якості освіти, який здійснював їх реєстрацію для участі в основних сесіях НМТ, заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій.

Також вступник має подати один із документів, де відображено факти й обставини, що можуть бути підставою для допуску до участі в додаткових сесіях.

Якщо через певні обставини учаснику необхідно змінити місце проходження тестування ‒ він може зазначити в заяві щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій населений пункт в Україні, де перебуватиме під час проведення додаткових сесій, або країну і населений пункт за кордоном, у якому бажає пройти НМТ під час додаткових сесій, відмінний від того, який вказав під час реєстрації для участі в основних сесіях.

Заяву та підтвердні документи такий учасник також має подати до регіонального центру оцінювання якості освіти, який його реєстрував для участі в основних сесіях НМТ, протягом трьох робочих днів з дня проведення сесії НМТ, у якій він мав брати участь, в один із способів:

  • за допомогою поштового зв’язку (ураховуючи день проведення НМТ та час, необхідний на доставку документів до регіонального центру);
  • електронною поштою (датою відправлення вхідного листа вважається дата, зафіксована в електронній скриньці регіонального центру);
  • особисто заявником або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Учасникам, які брали участь в НМТ, але не змогли завершити роботу

Також подати документи для участі в додаткових сесіях можуть ті учасники, які брали участь в основних сесіях НМТ, але не змогли розпочати або завершити виконання сертифікаційної роботи через причини, на які не могли вплинути. З-поміж таких причин:

  • різке погіршення їхнього стану здоров’я;
  • виникнення в тимчасовому екзаменаційному центрі (ТЕЦ) обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ;
  • дочасне припинення процедури НМТ в певній(-их) аудиторії(-ях) або в ТЕЦ через неможливість створення належних умов для виконання сертифікаційної роботи.

Такі учасники подають заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій до відповідного регіонального центру в день проведення НМТ до моменту виходу з ТЕЦ (через відповідального за ТЕЦ) або протягом трьох робочих днів з дня проведення НМТ.

Рішення про допуск до участі в додаткових сесіях таких учасників приймає регламентна комісія при регіональному центрі оцінювання якості освіти на підставі записів, зроблених у документах ТЕЦ, і допускають до проходження НМТ під час додаткових сесій за умови задоволення апеляційною комісією при Українському центрі оцінювання якості освіти клопотання про анулювання їхніх результатів НМТ.

Розгляд документів, поданих учасниками, регламентна комісія здійснює протягом трьох робочих днів з урахуванням дня їх надходження.

Інформацію про рішення регламентної комісії щодо допуску / недопуску до участі в додаткових сесіях НМТ зазначають у персональному кабінеті такого учасника.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ НМТ 2023

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії  приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
06.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
А що робити, коли сьогодні у Києві система 39 хвилин "висіла" і не зберігала відповіді учня?
ulkabo
При яких умовам координатор може відмінити сесію НМТ ? Я не змогла знайти на сайті ці умови? Сказано тільки, що у випадку повітряної тривоги діти йдуть до сховища, а потім повертаються. Ніде не сказано, що повітряна тривога може стати причиною скасування сессії НМТ. "Діти, йдіть додому, потім напишете" Якщо є такі правила, дайте, будь ласка, посилання на них.
ulkabo
Доповню. Це сталось 15 червня у другу смену у Харкові.
Ганна
Згідно зі статтею "НМТ та повітряна тривога: пам’ятка учасника", в разі тривалості тривоги понад 1 годину 30 хвилин у першу зміну й понад 2 години 20 хвилин у другу зміну тестування не продовжують і учасники НМТ мають складати тест під час додаткової сесії.
ulkabo
тривалість однієї тривоги, чи сумарна тривалість всіх тривог?
Коментувати
yuriy
А що буде робити випускник, якщо через повітряну тривогу не зможе пройти НМТ ні в основну сесію ні в додаткову?
Ганна
Для yuriy: Якщо з якихось причин не вийде скласти НМТ цього року, можна буде вступати без результатів тесту на спеціальності з особливою підтримкою на контракт.
Ганна
Відповідно до статті "НМТ та повітряна тривога: пам’ятка учасника", у разі довготривалих тривог і під час основної, і під час додаткової сесії учасник НМТ має звернутися до відповідального працівника екзаменаційного центру й проблему вирішуватимуть у індивідуальному порядку.
Коментувати