МОН: ситуація з історією України в НМТ не є критичною

Ситуація навколо тесту з історії України не є настільки критичною, як кажуть деякі депутати

МОН: ситуація з історією України в НМТ не є критичною

Ситуація навколо невключення тесту з історії України до переліку обов'язкових тестів НМТ не є настільки критичною, як кажуть деякі народні депутати, оскільки більшість вступників третім предметом за вибором вибере саме тест з історії України.

Про це в ефірі телеканалу 1+1 повідомив перший заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко, коментуючи ситуацію, що сталася під час голосування за законопроєкт щодо НМТ.

За його словами, проведення досліджень свідчать про те, що модель запропонована МОН і профільним комітетом ВР, знайшла підтримку суспільства.

«Ситуація не є такою критичною, як відображують деякі народні депутати. Ми робили певні дослідження, парламентарі робили певні дослідження. Опитування експертного середовища та опитування батьків і майбутніх абітурієнтів – вони висловилися, щоб було три предмета у національному мультипредметному тесті: українська мова, математика і один предмет на вибір», – підкреслив перший заступник міністра.

Також він наголосив, що обов'язковість тестів з української мови й математики, викликана тим, що ці предмети є найбільш релевантними і надають найкращу можливість оцінити здатність вступника здобувати вищу освіту.

«Як свідчить досвід зовнішнього незалежного оцінювання минулих років від 70% до 80% українських абітурієнтів все ж таки обирали історію. Тому я взагалі не бачу в цьому жодної проблеми. Я впевнений, що 70% оберуть історію і в цьому році», – зауважив Вітренко.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
08.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій Олександрович
Підла надумана підміна істини. І правди ніхто не хоче чути. Бабак, як голова освітнього комітету ВР влаштував популізм, схилив Шкарлета до "зрадницького" рішення у січні, а тепер звинувачують у всьому партію ЄС. МОН Шкарлета і комітет Бабака винні в тому, що своєчасно не провели належну роботу з підготовкою до НМТ, а займались популізмом. В першу чергу потрібно ставити питання до них, до чого вони довели українську освіту!?
Світлана
Із ЗНО вилучили предмети які формують загальнокультурну компетентність . Немає літератури- не треба читати. Історія дає розуміння світового порядку і місця України у світі. Немає ЗНО - можна при дистанційному навчанні і не вчити. Виходить можна мати інженерів і лікарів, які не знають нічого, окрім біології або фізики тощо. Цей пакет загальний і мав бути непорушним. В Україні і зараз є люди які святкують 23 лютого як день чоловіків, але це день створення російської арміі, яка зайшла в Україну і влаштувала ЧЕРВОНИЙ ТЕРОР! Свято чи манкуртство? Фізика, хімія, біологія тощо це і є предмети за вибором для професійного спрямування. Англійська, яку виберуть багато, а це легше за історію, потрібна. Та з нею лише неможна приймати на навчання - це засіб завдяки якому можна почуватися у світі комфортно. світі науки, професії також, але це засіб. ЗНО це величезне досягнення і тому все що робиться є нівелюванням цього. Так прийдем до співбесід і екзаменам на місцях у ВНЗ і « вітаємо корупцію»
Петро Сергійович
Манкурти і зрадники, які взагалі не розуміють і не визнають власних помилок. Після війни буде питань чимало, найнебезпечніший ворог - це внутрішній запроданець.
Ірина
І тому міністерство освіти хоче її довести до критичної. Що не тиждень то нова відмовка . Це ж треба так затято тримати оборону курсу на манкурство. Завдання міністерства освіти ситуацію поліпшувати, а не впихувать невпихуєме в різних варіаціях.
Andrew Brown
Невдовзі на ринок праці вийдуть інженери, які замість фізики складали іспит з історії України, медики, які замість біології складали англійську, і філологи, які не складали української літератури, бо ще мадам Гриневич вилучила її з переліку обов’язкових. Так і будемо жити - у перевернутій реальності. Це називається реформуванням...
Петлюра
МОН забрехались. Шкарлета гнати подалі від освіти. Все зроблено для того, щоб історію складало якомога менше випускників. Звідси і додали курс 8 та 9 класу. Освітою керують зрадники-покидьки Бабак і Шкарлет. Йде спланована зрада країни.
Іван
Для Петлюра: ти сам розумієш що написав?
просто вчитель
Для Петлюра: петлюра угомонися! Історію складає найбільше випускників, на відміну від фізики і хімії, які обирають лише 2 -3 % вступників. Чи,можливо, у петлюри проблеми з репетиторством виникли?
Коментувати
Ганна
Пропоную взагалі прибрати зі шкільного курсу все, крім української, математики та історії. Вже і так неможливо працювати, нічого ніхто не хоче вчити, бо на ЗНО немає. В минулому році вже набрали медиків, знавців мови та математики, налікують
Andrew Brown
Для Ганна: Ці "фахівці" невдовзі вийдуть на ринок праці... Ото вже буде торба.
Коментувати