Фракція ЄС заблокувала рішення щодо моделі НМТ, – Бабак

Проти презентованої моделі НМТ виступила фракція Європейської солідарності

Фракція ЄС заблокувала рішення щодо моделі НМТ, – Бабак

Верховна Рада не змогла ухвалити в цілому законопроект 8228-1, що відкриває можливість Міністерству освіти і науки провести вступну кампанію за результатами НМТ, модель якого була презентована 20 січня.

Про це повідомив голова освітнього парламентського комітету Сергій Бабак, коментуючи результати розгляду законопроєкту, що відбулося у понеділок, 6 лютого.

Зокрема, за результатами голосування, урядовий законопроект було ухвалено за основу, що означає необхідність ще одного голосування у парламенті.

Як відомо, законопроект 8228-1 має відкрити можливість МОН провести національний мультипредметний тест за схемою 2+1, згідно з якою обов’язковими  предметами тесту є українська мова й математика, а предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика.

Водночас проти ухвалення цього рішення виступила фракція Європейської солідарності, яка наполягає на тому, щоб історія України була обов’язковим предметом ЗНО.

«Заблокувала ухвалення в цілому Європейська солідарність, яка наполягає на тому, щоб історія України була обов’язковим предметом ЗНО. З трибуни заявили, що хочуть проведення НМТ як в минулому році. Ми ж наполягаємо на тому, щоб один предмет був на вибір, куди звісно входить і історія України. Отже, тепер є 7 календарних днів для подачі правок народними депутатами», – повідомив Бабак.

Він також висловив сподівання, що правок буде небагато і комітет ВР зможе винести законопроєкт на друге читання на найближче наступне засідання Верховної Ради.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
06.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lena
Європейська солідарність, не суньте свого носа туди куди він не влазить. Займіться справами більш важливими на сьогодні! Не псуйте дітям нерви коли вони і так розхитані більш ніж потрібно. Після війни будете голосувати про обовязковість історії але попередньо подбайте щоб все , що пишуть в підручниках по історії була 100% правдива інформація , тільки тоді можна вимагати, щоб її всі вчили і знали!
Оксана
Європейська солідарність, ви взагалі в своєму розумі чи після бодуна вам прийшла така ідея в лютому місяці змінювать умови. Мон провело опитування серед населення і по його результатам прийняло рішення, в першу чергу в країні війна, не має світла, томк рішення було прийнято правильно. Але , мабуть, фракція П. Порошенка живе не в Україні і хіба їх може цікавити, що у деяких дітей до сих пір не має саітла по 9 год в день, у них із світлом все в порядку. Не дуркуйте. Будьте в першу чергу людьми і покажіть , що ви дійсно думаєте за тих виборців, які вас обрали. Адже ви представники інтересів ваших виборців. Це хто із них вас напоумив заблокувати цей законопроект. На виборах вам це згадають.
Олександр
Для Оксана: На рахунок цього етапу війни, це не до ЄС, а до діючої влади. Що робиться в Україні ЄС дуже добре знає і тому Україна тримається, завдяки ЗСУ. І ЄС усіма силами старається підтримувати і ЗСУ і населення України. Разом Україна, Українці і ЗСУ борються з окупантами. Європейська солідарність тоже не стоїть в стороні , та ще й контролює владу, яка тільки те й робить, щоб нашкодити Україні. А Вам пані Оксано треба дійсно сумлінно вивчити історію України і діточок своїх заставте це зробити, може тоді ви зрозумієте, чому в Україні війна. І контролювати зараз треба не Європейську Солідарність!!! А ВЛАДУ на чолі з Президентом.
Максим
Такі зміни потрібно вводити в довгостроковій перспективі, з періодом від 2 років. Більшість абітуєнтів підготовлювала зовсім інші предмети на ЗНО/НМТ. Через таке рішення країна може втратити багато спеціалістів в різних сферах...
Коментувати
Марія
Чому ніхто не враховує в яких умовах діти навчаються?без світла,при свічках.Хтось готується вже два роки а тут беруть і все міняють дитині по 5 разів!це жахливо!залиште все,як є!2+1,хто хоче складати історію , хай складає!дайте вже спокій дітям !
Петро
Та коли вже зараз міняти, задовбали! Все було нормально, більшість вибрали історію і давай усе спочатку! Історію не треба робити обов’язковим. По-перше, в історії може багато чого змінитися, по-друге, мало часу залишається готуватися, предмети мали бути визначені ЩЕ НА ПОЧАТКУ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ! По-третє: ВІЙНА!!! ЯКІ БЛІН МОЖУТЬ БУТИ ДУМКИ ПРО ТЕ, ЯК УСЕ УСКЛАДНИТИ В ОСТАННІЙ МОМЕНТ!!!! БІЛЬШІСТЬ ВЗАГАЛІ НЕ МАЮТЬ МАЙЖЕ НІЯКИХ УМОВ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ!!! КОГО ВИ СЛУХАЄТЕ, ХАЙ ПІДУТЬ САМІ СКЛАДУТЬ ТАК, ЯК ПРИДУМАЛИ. ДИБІЛИ!!!!
Бумка
Історія має бути обов’язковим предметом на тестуванні, хай краще математику винесуть на вибір, бо гуманітаріям математика ні до чого. А за цим проектом закону по НМТ маячня виходит.
Александр
Для Бумка: Ты клоун. У большинства людей совсем иное мнение. Зачем Вам щнать историю, если она Вам ничего полезного не даёт. Если ты дурачок знаешь даты в истории 2 мировой войны например. Так что они тебе дают. НИЧЕГО. Лучше знать не историю, а суть происходящей ситуации в той или иной период. Даже та математика даёт намного больше плюсов. А тебе должно быть вообще безразлично на решение сдачи Нмт, так как ты даже с вариантом 2+1 сможешь дать историю
Коментувати
Саня
Не треба історію обов’язковим після війни вона змінить і багато чого приберуть з історії і ось тоді нехай буде обов’язковою а тепер залиште як є обов’язкові: укр мова і математика а інші на вибір і було б добре повернути географію в предметина вибір.
Тарас
От зарази!!! Ну вже оголосили НМТ 2+1, математика + укр.мова обов’язкові, третій на вибір. Ну вже була конкретика. Дітям треба ясність і впевненість у майбутньому, хоча б щодо НМТ! Так ці зарази знов популізмом займаються. Явно знання історії членами Європейської солідарності не допомогає їм у прийнятті адекватних рішень. Три предмети це ліміт у нинішніх умовах. Чи вони хочуть зробити 4?! Чи мову прибрати, а додати історію? Чи математику прибрати? Чи залишити все як у минулому році - 3 обов’язкових? Ось всі варіанти. Ці зарази не можуть визначитися!? Їм взагалі не місце в парламенті.
Бабай
Краще вони ЄВІ 2023 відмінили . А на НМТ зробили укр мову обов’язково,а всі інші на вибір .
Петро Сергійович
Вірне рішення. Обовїязкове складання історії України на часі, так як і в минулому році. Є інформація, що буде повернуто формат НМТ минулого року. Історія України курс 10-11 класу(без 8-9). Беремо посібники з історії і за роботу, поки не пізно. А таким популістам, як Бабак не місце в освітньому комітеті ВР. Популізм ми залишили в минулому.
Олена
Для Петро Сергійович: Нічого не вірне! Діти давно готуються так, як сказано було раніше. Нащо таке вичворяти??? Після війни вимахуйтесь, свині депутатські
Богдан
Рішення МОН і Комітету ВР прийняли 20 січня 2023 року. Це давно? Учить історію України. Питання вирішено.
Олена
.Богдан Які ви" розумні". У дітей зараз нормальне життя, нормальне навчання??? Ви безсовісні просто. Хайп на дітях, "патріоти" хренові, фу, гидко просто. Моя в Німеччину просто поїде. Там нема цього ідіотизму. Дякую депутатам))
Коментувати
Батько
Все буде добре внесуть поправки,їх відхилять і проголосують за 2+1,я думаю 226 голосів за друге читання і в цілому знайдеться,якщо ні то це політичні ігри,а не здоровий глузд,тому,що різні напрями вимагають різних предметів.Навіщо тоді профілізація старшої школи,якщо на перше місце виходять чиїсь забаганки.Минулого року вже порушили права учнів,які поступали в медичні,технічні,аграрні і т.д. заклади.
Оленка
Для Батько: воно може і буде 2+1. Але, якщо зараз змінять екзамени, замість математики історія, то як дітям, які готуються до математики бути? Не можна за 3 місяці до вступу міняти предмети. Це ненормально.
Ігор
Для Оленка: підтримую, модель НМТ має бути ухвалена як мінімум за пів року до тестування.
Коментувати
Іван
Європейська сракодавність, якщо Ваші тупоголові сраклії сидять за кордоном в Шоколаді Рошен і з 20 репетиторами вчать історію так пиздуйте всі в Рошен, Банду геть сволота....на передок вчити Історію і сидіти У ВР і розповідати ще що робити дітям, підарня їбуча, Слава Україні Слава Нації і Пиздець Російській солідарності...
Світлана
Для Іван: тільки ті діти будуть будувати нову Україну, які будуть знати її історію. А решта будуть рабами або тут або в Европі.
Каріна
А Ви дуже добре знаєте історію? Навчіться грамотно писати українською мовою, а потім розказуйте щось про історію…
просто вчитель
Для Світлана: Що ви мелите? По - вашому. якщо дитина добре знає математику, то буде рабом? Навіщо цей хай щодо історії. Ніхто ж її не вилучав з НМТ, половина абітурієнтів обрала історію для здачі. І я переконана, що діти,які будуть здавати фізику, історію знають не гірше тих. хто її здаватиме. Роблять собі піар деякі партії на НМТ, дивиденти заробляють.
Коментувати
Батьки вступника
Моя дитина хоче складати англійську мову третім предметом, а не історію! Ідіть в сраку, порохошвайни! На спеціальність моєї дитини історія не знадобиться! Чим історія важливіша за англійську мову? ЄС - ви бариги кончені!
Свідомість
Для Батьки вступника: ,саме такі як ти неуки і кличуть срусскій мір фашистської росії путлєра. То к що какая разніца, і навіщо знати історію!? Без історії України англійська мова твоїй дитині не знадобиться, бздура сміттєвого кварталу.
Наталія
Я мама дитини вступника!!! І я наголошую на необхідності здавати історію України!!! Ви усвідомлюєте, в який час ми живемо??? Ставити історію в один ряд з іншими предметами, на вибір? Та в нас війна так не припиниться! Люди, включайте мізки!!!
Олена О.
Я вас підтримую. Треба було на початку року дітям сказати, які екзамени. Щоб вони підготувались. А за 3 місяці - це знущання.
Коментувати
Olga Kozachuk
Батьки і їхні діти голосували і за цими результатами було прийнято рішення. До чого тут думка якихось політичних маніпуляторів? Чи тільки на них всі мають орієнтуватися. Діти повинні мати право вибору. Чи Україні окрім гуманітарних наук інші спеціалісти не потрібні? Модель 2+ 1 найкраща, тому що право вибору залишається, так завжди було. Чи ми вже переходимо на модель управління, в якій політикани головні в прийнятті рішень?
Каріна
Для Olga Kozachuk: теж не розумію чому повинні враховувати думку людей, які самі не знають історії і не будуть складати НМТ. Нехай спочатку покажуть свої «успіхи» в цій сфері
Вікторія
Для Olga Kozachuk та Каріна. Я тієї ж самої думки, що і Ви. "Патріотизм " Проявляють депутати не там, де потрібно. Їх "успіхи" як Ви пишите бачить вся УКРАЇНА. І на рахунок скандалу з історії, то її ніхто не відміняє, складайте будь-ласка хто має бажання. Моя дитина наприклад хотіла б складати предмет, якого взагалі немає в переліку, то, що їй бігти скаржитись. Готується до предметів, які сказали місяць тому. Історію не складає. В школі вчить, але до НМТ з історії не готується.
Коментувати
Инна Ерофеева
Хоч хтось отямився(тобто ,якщо математику не зробити обов’язково, то й вчити не будуть...оце "аргумент" в представників МОН(( а ,якщо історію країни де живуть вчити не будуть, то ок(( вигадують колесо.
Мусор
Прікол, голосують ті, кому не треба це все вчити. Прікольно в останні пару місяців все міняти назад
СВОБОДА
Якщо ви зробите історію обов"язковою, то діти взагалі відмовлються здавати ваше НМТ. Який сенс,валите спеціально дітей? Як можна за 3 місяці з постійними тривогами, вивчити точно всі дати, карти, послідовності, діячів і тп!
Христина
Даже цікаво, ті,хто пише ,що за кордоном всі українці вступають безкоштовно. Так, перші півроку, і то, лише Польща та Чехія. Далі у всіх написавши з це є гроші платити у євро?! Будь-ласка, виїжджайте.
Олена О.
Для Христина: А у нас що, всі навчаються безкоштовно??? Чи таке навчання в Україні дешеве? Ще й палки в колеса ставлять. То дійсно краще виїжджати
Коментувати
Лія
Дайте дітям спокій. Ви ж самі не знаєте, того, що від дітей вимагаєте. Ваші в безпеці? І воювати не йдуть?
Батько
Це взагалі бред,діти від вересня готуються,обрали предмети тому,що обіцяли повноцінне ЗНО,тоді сказали НМТ,але у вас є право вибору профільного предмету,а тепер з нафталіну вискакує Петя з фракцією і підспівувачами і волає залиште,як було.Шановні основний патріотизм це професіоналізм в залежності від обраного фаху і врахування предметів згідно профілю.
Оксана
Та коли вони вже нарешті визначаються?! Взагалі не зрозуміло до чого готуватися
СОФІЯ
Для Оксана: Напевно за день до екзаменів. А що, вони ж раніше не можуть. Приїдуть у відпустку десь із БАХМУТА і вирішать. Почекайте ще місяців три.
Коментувати