МОН пропонувало три обов'язкових тести НМТ, зокрема, історію

Міністерство освіти пропонувало іншу модель проведення мультипредметного тесту

МОН пропонувало три обов'язкових тести НМТ, зокрема, історію

Міністерство освіти і науки у грудні пропонувало іншу модель проведення національного мультипредметного тесту, до якої мав бути включений обов'язковий тест з історії України.

Про це сказав міністр освіти і науки в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо невключення предмета історія України до переліку обов'язкових тестів НМТ.

За його словами, першочергова модель НМТ, запропонована МОН передбачала схему 3+1, у який українська мова, математика та історія України були обов'язковими, а четвертий предмет мав обрати абітурієнт.

«Міністерство освіти і науки, коли виставляло наприкінці листопада проєкт умов прийому, ми пропонували три обов'язкових дисципліни – історія України, українська мова і математика, а четвертий предмет мав бути на вибір. Але маючи діалог з громадськими експертами, та особливо з батьками, ми чітко розуміли, що безпекова ситуація і кількість часу на складання цього тесту все ж таки більше схиляє нас до того, що ми маємо залишити три предмета», – зазначив міністр.

Водночас він наголосив, що вступники готувалися до складання різних предметів, враховуючи спеціалізацію обраного закладу вищої освіти.

«Ми в суспільному діалозі, в тому числі і з батьками, врахували той факт, що дітям треба дати можливість вибору», – наголосив Шкарлет.

Він також висловив думку, що вступники будуть активно обирати історію України для складання національного мультипредметного тесту.

Як відомо, 12 січня голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій оголосив опитування серед вступників щодо бажаної моделі проведення НМТ.

За результатами опитування, абсолютна більшість майбутніх учасників вступної кампанії висловила підтримку моделі 2+1, у який історія України не включена до обов'язкових предметів.

Згодом модель НМТ – українська мова + математика + предмет на вибір, була узгоджена членами комітету та МОН і презентована громадськості 20 січня.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ НМТ

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
28.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана Гарджук
Історія має бути обов’язковим!Хто не знає історії свого народу не вартий майбутнього. Думаю краще у вишах на першорму курсі відм інити історію а школи мають виконати державний обов’язковий стандарт освіти в Україні з історії.
учениця
Для Оксана Гарджук: жуй сраку!
989
Для Оксана Гарджук: а хто Вам сказав, що у вишах на І курсі є історія України? Якщо вона є у вашому навчальному закладі на Вашій спеціальності, то це зовсім не означає, що вона є у інших. На багатьох спеціальностях є спеціалізована історія: економічних учень, розвитку хімії тощо. Але це зовсім не означає, що вона має бути обов’язковою для вступу. Історія - це предмет чисто на запам’ятовування (більшість учнів, які її здають на ЗНО зовсім не аналізують історію, а тупо запам’ятовують правильні відповіді). А ось математика - предмет, який не можна здати просто визубривши. Він дає змогу зрозуміти наскільки в людини, якій доведеться у виші писати курсові, дипломні, наукові роботи, здатна до логічного мислення. Це важливіше ніж хороша пам’ять.
Коментувати
Михаїл
Страшне! Історію складають на вибір! Це що ж, учні, яким історія не потрібна для їх професії, які поглибленно не вчили її та не хочуть її здавати, мають можливість її не здавати?! Який жах. Тепер країна розвалиться, Росія переможе!))
Thalerhof Terezin
Для Мойша: А де ж ти, теля, останній раз практично використовув знання із-торії, окрім свят та місячних?
Thalerhof Terezin
Для Михаїл: Яка "країна", недолуге? Згадай ознаки державності та пом’яни.
Михаїл
Для Thalerhof Terezin: що ти верзеш?
Коментувати
Микола, Дніпро
Шкарлет правий! Не можна так - ми бідні , то давайте введемо уроки і іспит з багатства і заживемо!!!?? Але - міністре, подивіться на департамент майна і зама вашого куратора!? Це ж клієнти НАБУ?? Підставлять вас.
Назар
Заспокойтеся не всі хочуть складати історію дайте нам вибір третього предмету!!!
VASUL bojchukvasul51@gmail.com
РІШЕННЯ ВІРНЕ! Всі до цього часу методологічні основи особливо нового і новітнього часу необхідно терміново переглянути. Діючі підручники не просто застаріли , вони не вірно трактують історичний процес. Введенням одного поняття "рашизм" нічого по суті не вирішує. Необхідна повна переоцінка ролі Московії в історичній долі не тільки України , але Європи і світу.
Марина Вікторівна
Пізно виправдовуватись. Під суд обох, Шкарлета і Бабака за зраду України. Чекаємо рішення Верховної Ради по зрадницькому проекту.
Сеперак
Для Марина Вікторівна: Бабак наркоша , його не треба!!
Ярослав
Для Марина Вікторівна: одразу видно, що розуму вам не позичати. до чого тут необов’язкова історія до зради один Бог знає...
Михаїл
Для Ярослав: як на мене, це перемога)
Коментувати
Яна
Журналістка адекватна! Я теж проходила ЗНО і теж знаю, як допомагає і впливає вибір предметів!