Оголошено опитування вступників щодо моделі НМТ

Опитування допоможе владі дійти згоди та ухвалити рішення щодо складності НМТ

Оголошено опитування вступників щодо моделі НМТ

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій оголосив опитування серед вступників щодо моделі проведення національного мультипредметного тесту, який складатимуть вступники до закладів вищої освіти.

Про це повідомив голова комітету Сергій Бабак.

Зокрема, у профільному комітеті вирішено провести серед випускників та їхніх родичів опитування, відповіді на які допоможуть виконавчій і законодавчій гілкам влади дійти згоди й ухвалити рішення щодо кількості та переліку іспитів для здобуття вищої освіти в українських університетах.

Голосування триватиме до 14.00 13 січня.

Формулювання голосування відповідають формі та послідовності відкритого голосування на Telegram-сторінці голови профільного комітету ВР.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
12.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Особиста думка
Не потрібно змішувати вступ і патріотизм,мову та історію необхідно здавати при отриманні громадянства,отриманні паспорта,конкурсі на державні посади,а при вступі потрібно здавати профільні предмети тому,що ракету патріотичним духом не зупиниш необхідна фізика і людину не вилікуєш необхідна біологія і хімія.
Людмила
Для Особиста думка: Підтримую. Щоб розбудовувати країну потрібні прикладні науки. Історію треба обов’язково вивчати, але для вступу потрібні досконалі знання, що дозволять нам мати своїх інженерів, медиків, агрономів... Пріоритет має бути в точних , природничих наук. Якщо продовжити так, як було, то в країні й далі зростатиме кількість новоспечених юристів, суддів, яких вже більш, ніж достатньо, і, які через відсутність роботи поїдуть закордон (власне, більшість саме для цього віддають перевагу іноземним мовам) .
Коментувати
Учень
Просто думка учня якому,в цьому році здавати НМТ "Історія без сумніву важливий предмет,але аби його здати треба багата вивчити,залишилось лише 4 місяці,тому я зраділа коли почула що її відмінили,вважаю,що єдиним обов’язковим предметом,хоча б в цей ітак непростий рік,повинна бути мова,матиматика окрім НМТ діде не знадобиться(та,яку вчать після 5-го класу),і так,нам було б набагато простіше готуватись,аби ми знали,до чого саме"
Учень
Та приберіть вже цю математику, ну це ж не виносимо, зібралися розумні люди бачу в коментарях), не забувайте що є гуманітарії які вдупля не розуміють що та як, зробіть ви математику на вибір, камон, раніше коли математику не здавали все було ок, жили не тужили, але якійсь падлі не сподобалось та поставили, мов: тримайте діточки, щоб життя малиною не здавалось. Я вважаю 2 ГОЛОВНИХ ПРЕДМЕТА в наш час є УКРАЇНСЬКА та ІСТОРІЯ, вибачайте друзі, але українська всі розуміємо чому, а історію своєї країни ми повинні знати, але математику, я вибачаюсь, не у всіх склад ума математичний, деяким математика не здалася щоб поступати, тільки заважає та зіпсовує документ, зробіть її на вибір, люди які захочуть оберуть її раз на те пішло. Або раз таке діло прибирайте все нафіг, та лишайте тільки українську мову, а все інше на вибір, бо я вважаю що є важливіші предмети за математику, наприклад та сама географія, яку просто викреслили зі списку. Будь ласка замініть цих всіх людей котрі це все вирішують))
Чепіль Світлана
Обов’язковими предметами мають бути 2 предмети: УКРАЇНСЬКА МОВА та ІСТОРІЯ УКРАЇНИ!
Леся
Однією з причин війни, яку розв’язала Росія, є те, що багато українців не знають свою історію і тому деякі з них " розуміють" Росію. Як відомо, хто не знає історії, той не має майбутнього. Вважаю, що обов’язковими на ЗНО мають бути українська мова та історія, а наші - на вибір.
Вчитель
Для Леся: А її ніхто не знає! Переписана десять разів - це вже не історія, а література.
Коментувати
Назар
В нас застаріла програма, я вважаю що обов’язкові лише Математика і Укр, можливе ще англ. Далі вже на вибір в залежності від майбутнього факультету
Герман
Дуже хотілося б, складати 2 обов’язкових, а саме: математику та українську мову і 3-ій на вибір.
Ігор Дєдов
Не перевантажуйте дітей предметами, особливо обовязковими, яких декому 300 років не потрібно. Обовязковий лише один - державна українська мова, всі інші на вибір. Полегшіть дітям і так важке навчання
Артем
да пошел ты най ботан если сильно умный и мне сделай .
Інга
Писати і розмовляти українською повинні усі і гуманітарії, і математики. Тому по справедливості рідна мова - українська має бути обов’язковою, а інші предмети - за вибором учнів відповідно до обраних ними профілів та інтересів.
Роман
Для Інга: Погоджуюся з Вашою думкою щодо необхідності володіти українською. Та прошу не прирівнювати два дещо різних поняття - "рідна мова" й "державна мова" чи "українська мова". Бо рідна мова у кожного українця може бути різною - у когось кримсько-татарська, у когось угорська, у когось польська чи румунська, у багатьох українська. А державна мова у нас одна - українська. Ніхто не забороняє говорити рідною мовою. Але державною повинен володіти кожен громадянин України. На мою думку, дуже поганою є практика підміни понять - згадалося моє навчання у школі і обурення назвою підручника російської мови (у радянській школі вивчалася обов’язково, якщо хто не знав чи забув ;-) ) Підручник звався чи то "Родной язьік", чи то "Родная речь", якось так. Але мені рідна українська, то це мене й обурювало... Тому я вважаю, що не треба повторювати ті помилки. Рідна мова хай у кожного буде та, яка йому справді рідна. А державна у нас одна - українська.
Коментувати
Анна
Дуже просимо врахувати інтереси гуманітаріїв і математику вилучити із обов’язкових предметів НМТ. Українську мову та історію України зробити обов’язковими для всіх, адже ми українці!
Наталя
Для Анна:Тоді хто буде враховувати інтереси технарів, якщо основними будуть два гуманітарні предмети. І ще, якщо учень знає краще математику, він не перестає бути українцем. Не треба маніпулювати
Для Анна:
Читаючи подібні коментарі, складається враження, що слово гуманітарій незабаром стане синонімом слова недорозвинутий.
Коментувати
Батько
Оптимальний варіант 1 обов язковий мова,два на вибір в залежності від обраного фаху,а все інше маніпуляції,з математикою сильне міністерське лобі,з історією зацікавлені аргументують війною,в такому випадку при отриманні паспорта чи громадянства проводьте іспит на знання мови та історії,яке це має значення до обраного фаху,медикам потрібна біологія та хімія,а не те,що пропонується зараз
Євгенія
Для Батько:математика та біологія .
Коментувати
Максим
Має бути два обов’язкові предмети:математика та українська мова,і ще один на вибір учня-історія України,хімія,географія,біологія,фізика
Ірина
Обов’язково має бути математика і укр мова,а третій предмет має бути на вибір. Неможливо історію України вивчити за чотири місяці!
просто вчитель
Для Ірина: Можливо! минулий рік цн показав. А математику, англійську.хімію, фізику -ні.
Коментувати
Юлия
Треба щоб було 2 предмета обов’язкових - це Українська мова та Історія України! А всі інші, на вибір.
Катерина
Я вважаю, що потрібно зробити 2 обов‘язкові предмети: Укр.Мова й історія України, та 1 предмет на вибір .
Олена
Два обов’язкових предмета мають бути лише укр.мова і історія України, а далі на вибір!!!
Давид
Я вважаю, що потрібно зробити 2 обов‘язкові предмети: Укр.Мова й історія України, та 1 предмет на вибір .
Оксана
Це під час війни не дати історію України обов’язковим???Просто сором,люди гинуть за Україну, а держава дає проекти де історія України на вибір????
Олексій
1 обов’зковий - укр. мова та 1 на вибір. Математика потрібна тілька для НМТ, історія += теж.