Учасники ЗНО з мови і літератури отримають два результати

Кожен із результатів учасник ЗНО зможе використовувати під час вступної кампанії

Учасники ЗНО з мови і літератури отримають два результати

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які цього року складали тест з української мови і літератури, отримають два результати ЗНО: з української мови і з української мови та літератури.

Кожен із цих результатів учасник тестування зможе використовувати під час вступної кампанії залежно від умов прийому до закладу вищої освіти.

Про це в коментарі Освіта.ua повідомила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, відповідаючи на численні запити учасників тестування.

«Сертифікаційна робота з української мови і літератури є універсальною, тож учасники, які її складали, отримають два результати ЗНО: і з української мови, і з української мови та літератури. Є ймовірність того, що учасник, який не подолає поріг «склав / не склав» з української мови і літератури, подолає поріг з української мови, тобто зможе брати участь у конкурсному відборі для опанування технічних спеціальностей у закладах вищої освіти», – зазначила Тетяна Вакуленко.

Вона також нагадала, що тест з української мови і літератури цього року налічував 67 завдань різних форм і складався з чотирьох частин: «Українська література» (24 завдання), «Українська мова» (39 завдань), «Українська мова» (3 завдання відкритої форми) і «Завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю» (одне завдання відкритої форми).

Під час визначення результату ЗНО з української мови і літератури за шкалою 100–200 балів буде врахований тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи.

Водночас під час визначення результатів з української мови за шкалою 100-200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань частин 2 і 4 – «Українська мова» (39 завдань) і «Завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю».

Відповідно, учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які цього року складали тест з української мови і літератури, отримають два результати – результат ЗНО з української мови і літератури за шкалою 100- 200 балів, а також результат з української мови за шкалою 100-200 балів.

Усі результати тестування будуть відображені в інформаційній картці до сертифіката ЗНО. Оголошення результатів тестування відбудеться 25 червня.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
22.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся
если ребенок не сдал один предмет но сдавал укр яз и лит и историю (где в укр яз 2 результата) его все равно не примут?
Костя
А если для поступления нужно укмова, я могу подать укрмову и укрлит? Просто у меня там больше баллов)
Леди-Дракон
Для Костя: похоже, что нет...
Коментувати
Роксолана
Якщо вуз в/коледж вимагає лише українську мову, я можу подати українську мову і літературу(бал вищий)
Вика
Скажите, сколько людей проверяли последнее задание с украинского(текст) в этом году? Может кто знает))
Маріана
За власне висловлювання 0 балів! Твір відповідає темі, структура дотримана. Що за мудреці перевіряють роботи?!
Світлана
Донька отримала 189 балів. Але, за власне висловлення у частині лексики, граматики і стилістики виставили 0! 0 - більше 11 помилок має бути. Граматичних 2, значить 9 це лексика і стилістика? Що за...? це просто вчителю не сподобалось! а другий тепер не перевіряв, бо у держави гроші скінчились. Жахливо і несправедливо!
Владислав Мыценко
Объясните мне пожалуйста такую несправедливость. Мой сын сдавал укрмову.Писал ее 2.5 часа. Сочинение в черновике написал в объеме 124 слова. На чистовик успел переписать только 84 слова. Не хватило 5-10 минут.Получается ситуация. Если б он сдавал укр мову и укр лит. То ему бы хватило бы время и он бы получил на 20 баллов больше. Это будет огромный скандал.... Можно ли на аппеляции требовать что бы сочинение на 84 слова оценили.??? Люди за 3.5 часа получают такую же оценку по укр мове как те , которые писали 2.5 часа. Я думаю , что найдутся те, кто вас по судам затаскают.
Дмитро
Для Владислав Мыценко: Сина в армію віддайте, можливо після служби навчиться швидше все робити)
2
А хто заставляв тільки мову вибирати? Суто ваші проблеми, ніякі апеляції не допоможуть.
Петро
Підтримую Дмитра,бо за висловлювання,у якому 124 слова ,ви б отримали максимум балів 8
Коментувати
Ірина
Коли буде відомо пороговий бал зно з Української мови і літератури?
Якось так
Для Ірина: з хвилини на хвилину ;)
Якось так
Для Ірина: 17
Якось так
Для Ірина: Ой, вибачаюсь. З мови 17, а з мови та літератури 27
Коментувати
Ігор
як думаєте 18 балів з української мови , за твір не знаю скільки буде балів - це прохідний буде чи ні
істота
Для Ігор: уже встановили пороговий бал з української мови - 17 балів
Коментувати
Алекс
Что за бред: выходили же статьи с вашего же ресурса, что результаты будут до 25-го, теперь говорят - 25-го..
Настя
Для Алекс: обычно, если говорят до 25, то результаты будут 24 в 23.59
Коментувати
Светлана
Получается теперь у нас будет два результата, тогда такой вопрос, в университет можно будет подавать мову и мову + литературу?
Ольга
Для Светлана: Именно так. Если в универ нужны язык и литература (для гуманитариев)-подаешь результат по языку и литературе, если нужен только язык-подаешь только его.
Коментувати
Батьки
Навіщо було розподіляли тести і обмежувати в виборі спеціальностей дітей, які писали тільки мов?!! Хтось може мені відповісти?
Євгеній
Для Батьки: у кожної дитини було право вибору, а рекомендації щодо вибору були викладені ще у жовтні, тому цілком можна сказати, що діти самі винні, якщо вони "напартачили"
Якось так
Для Євгеній: а можна посилання на "жовтневі рекомендації"?
Олександр
Для Євгеній: ага... діти винні. А нічого, що навіть після цих свіжих Роз’яснень УЦОЯО досі нічого не зрозуміло? Чи Ви не бачите, що думки щодо зарахування балу за мову і літературу при наявності голого балу за мову на спеціальності ди вимагають мову, розійшлися?
Коментувати
Наталя
Що за несправедливість по відношенню до дітей , які складали ЗНО з української мови???!!! Тепер виходить , що ті хто писали 3 години 30 хвилин та 2 години 30 хвилин в рівних умовах?? Діти не встигали на ЗНО з української мови навіть переписати в бланки твір, тому що було лише 2 години 30 хвилин...
Ольга Коломиец
Для Наталя: У 2022 р. всі будуть реєструватися на урк.мова+укр.літ.
Андрій
А нічого що ті зто писали укр.мову+літературу мали +/- 3 хвилини на тест, а ті зто писали тільки мову - 4 хвилини?
Коментувати
Володимир
Получается разница по времени один час.Не справедливо по отношению к детям которые сдали ЗНО укрмова.
Наталія
Для Володимир: До 2.5 годин + 30 хв. на літературу + 30 зв. на 3 завдання до тексту, адже там треба проаналізувати всі 3 тексти і написати відповідь, а не обвести кружечком. От Вам і 3,5 год. На ВВ, зазвичай, 1-1,5 год. Треба просто вчитися в школі, а не відкладати на потім, на репетитора в 11 класі і все буде тіп-топ. А згадайте, як у жовтні кричати: "Та кому потрібна та література?! Отстой!" А тепер кинулись наздоганяти потяг?!!!
Коментувати
Батьки
Якщо можливо так легко змінювати правила посеред гри, тоді щоб усі були в рівних умовах зараховувати українську мову ( вже без літератури) на всі спеціальності!!!
Батьки
Якого біса! Спочатку ділили дітей за технічними і гуманітарним напрямками, теперь після провальних результатів по математики, викручуєтесь як можете?! Чому ж тоді ви обмежили дітей, які здали тільки українську мову в виборі на гуманітарні напрямки?! Не має слів від такої упередженостіі!
Влад
Получается в случае, если нужен только украинский язык для поступления, выгоднее сдавать "укр.мова+литература", а не "укр.мова", потому что в 1м случае в части укр.мовы будет меньше заданий, чем, если сдавать полный отдельный тест?
Ольга
Для Влад: Вы заблуждаетесь. В укр.мове+ литератьура на 3 задания больше по укр.мове (добавлены 3 кратких развернутых ответа). Просто в укр.мове их нет. Ну и в первом случае больше времени на ЗНО отведено.
Коментувати
Светлана Мартынова
Якого дітька, Ви колотите дітьми !!! То ділимо , то неділимо!! З математитики то обовязковий то ні ! ВИ ПРИДУРКИ!!!!
Святой Абоба
Для Светлана Мартынова:
Saint ????️????️????️????️????️
Светлана, научитесь писать...
Філ
Такі тести треба саме для того, щоб відсіювати таких як Світлана та дітей такого ж рівня...
Коментувати
Якось так
А можна давати більш чіткі коментарі? Чи можна на "технічні" спеціальності, де відповідно до Правил необхідно подавати результати ЗНО з української мови (без літератури) подавати бал отриманий за мову та літературу (якщо він вищий ніж бал отриманий за мову)?
Andriy Panchenkov
Для Якось так: Не можна
Аркаша
Вообще-то можно.
Дмитро
Для Якось так: Можна. Читайте уважно.
Коментувати