Твори ЗНО з літератури: скорочені тексти та стислі перекази

Скорочений виклад і перекази програмових творів зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури

Твори ЗНО з літератури: скорочені тексти та стислі перекази

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію для вступників до закладів вищої освіти дивіться в Дорожній карті учасника національного мультипредметного тесту у 2022 році.

Освіта.ua пропонує учасникам зовнішнього незалежного оцінювання скористатися онлайн-хрестоматією, що містить скорочені версії творів української літератури, передбачених програмою ЗНО.

До онлайн-хрестоматії вміщено скорочені версії всіх епічних, ліро-епічних і драматичних творів з програми зовнішнього оцінювання.

Кожна сторінка хрестоматії присвячена певному твору, опрацювання якого потрібне для успішного складання тесту. Тут представлені три варіанти тексту: скорочена версія, переказ і дуже стислий переказ кожного твору.

Скорочена версія – це текст, підготовлений у форматі хрестоматії за програмою ЗНО. Учасники зможуть швидко опрацювати твір у тому вигляді, що якнайкраще підходить для розуміння його композиції, ідейно-тематичного змісту та художніх особливостей. Текст скорочено так, щоб, прочитавши його, випускники були максимально готові до виконання завдань з української літератури.

Переказ – це текст, у якому лаконічно відтворено зміст твору. До стислого переказу додано найважливіші цитати, що знадобляться під час виконання завдань ЗНО з української літератури та стануть у пригоді для написання власного висловлення з української мови. У переказі також коротко схарактеризовано тему, ідею та образи твору.

Дуже стислий переказ – максимально лаконічний виклад змісту твору. Він дозволить швидко ознайомитися з композицією, образами, темою та ідеєю літературного твору. Це допоможе максимально швидко підготуватися до виконання завдань з української літератури. Опрацювавши зміст твору й переглянувши важливі цитати з нього, учасники також зможуть навести влучний приклад у власному висловленні з української мови.

На сайті доступні двадцять сім сторінок, присвячені таким програмовим творам:

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В 2022 РОЦІ

Для отримання всієї важливої інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
21.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Давно пора.Французи це зробили давно бо молодь не хоче читати і так у всьому світі.У неї читання забирає дорогоцінний час.
Val
Помню, раньше был в программе «Микола Джеря» Нечуй-Левицкого. А сейчас видать не вписывается в общую струю пропаганды...