МОН може перенести дату проведення ЗНО з математики

Міносвіти планує перенести тестування з математики з 28 на 27 травня

МОН може перенести дату проведення ЗНО з математики

Міністерство освіти планує перенести тестування з математики з 28 на 27 травня на вимогу столичного Департаменту освіти та науки.

Про це у своєму Facebook повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За словами омбудсмена, перенесення дати проведення ЗНО з математики порушить права учасників тестування.

«Міністерство освіти і науки України планує забрати у випускників 11 класу день відпочинку та підготовки між ЗНО з англійської мови та обов'язковим тестом з математики. Попередній тест – з англійської мови – відбудеться 25 травня. За графіком наступний тест мав би бути 28 травня, що давало випускникам два повноцінних дні на відпочинок та підготовку. А тепер може бути лише один», – наголошує Сергій Горбачов.

Він повідомив, що рішення про перенесення тестування готується через позицію Департаменту освіти та науки КМДА.

«За пропозицією Департаменту освіти та науки КМДА наразі готується наказ МОН про перенесення тестування з математики з 28 на 27 травня, що вважаю грубим порушенням прав здобувачів освіти», – повідомив освітній омбудсмен.

Він зазначив, що довів до відома Міністерства освіти щодо неприпустимості таких дій.

«Про це знає і міністр, і профільний заступник міністра. Відповіді поки що не отримав. Так нехтувати правами випускників, вносити колотнечу у процес підготовки до ЗНО - просто неприпустимо», - підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Як відомо, у столичному департаменті освіти і науки висловили невдоволення графіком проведення ЗНО, який, на думку його очільниці, заважатиме проведенню цьогорічного свята Останнього дзвоника.

Освіта.ua
01.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мысль дня
Мне просто интересно, комментаторы, которые пишут "А чаво так врямячка мало?11??". Вы правда считаете, что ребенок за два дня подготовиться не сможет, а вот за 4-5 он выучит всю школьную программу? Вы совсем тупые? Если ребенок в свое время нормально учился - то ему времени просмотреть основные моменты вполне хватит. Если пинал шары под партой, то хоть менсяц он просидит, а результата не будет. Лучше уже б не воняли на форумах, не забирали у нормальных детей время. Потом, когда ваши завалят ЗНО, просто поныли бы о плохих учителях и со спокойной душой ушли в бурситеты.
Сиджу і думку гадаю
Для Мысль дня: Великої різниці немає 1 чи 2 дні, але насправді питання не в підготовці, бо "ті хто знають" і за 2 години повторять основний матеріал, а ті хто не знають і за рік, і за 11 років не вивчать. Насправді питання у хвилюванні і втомі/перевтомі. І питання стоїть лише для тих хто здає англійську. Є учні, які навіть знаючи все на відмінно хвилюються, і після здачі одного тесту повині трохи прийти в себе, і відпочити.
Коментувати
Віктор
До чого ми котимося? Як може МОН потурати якійсь недолугій чиновниці з Київського міського департаменту освіти? Учням перед ЗНО з математики потрібно принаймні два дні відпочинку, а вона заладила зі святом останнього дзвоника. Та у суботу якраз і логічно провести його, коли батьки першокласників будуть вихідні. А вчителям, які працювали у вихідний, без проблем цей день можна додати до відпустки. А з іншого боку, чи доцільно організовувати такий масовий захід під час епідемії? Мабуть, це розуміють всюди, крім Києва. Та ще й інших намагаються переламати через коліно. А, можливо, в областях не хочуть такого перенесення? То куди квапиться МОН?
Марія
Для Віктор: А до чого тут першокласники? Це свято одинадцятикласників. Першокласників свято 1 вересня.
Коментувати
Анастасія
Було б цікаво подивитися, як вони написали б ці ЗНО і який був би результат.
Лена
Хай самі собі переносять дати лінійок. Математику зробили обов‘язковим предметом, так тепер ні відпочинку, ні підготовки між ВАЖКИМИ ПРЕДМЕТАМИ (англійською і математикою) не буде?! Це не розумно. Хай самі сидять і пишуть його.
natala
Коли вжє зрозуміють що ЗНО та ДПА визначьте з математики найскладніше для учнів ! Учням не надано жодного дня на підготовку до ЗНО - останні дні навчання , річні контрольні роботи з усіх предметів ,підготовки та репетиції до останнього дзоника ,фотографування ! Перенавантажена нервова система ! Завжди перед іспитом надавалося вільних 2-3 дні для підготовки та повторення!Кричат про те як турбуються про дітей! А в реале тупо добивають учнів перенавантаженням! Куда дивиться МОЗ! Зно повинно починатися після закінчення навчального року! Проведить останній дзвоник і визначьте дату ЗНО після закінчення навчального процессу!!!
Zz
Чекаєм тепер істєрік мамачєк-"Так атмєнітє эта ЗНО,дєті далжни атдахнуть і атпразнавать нармальна этат свєтлий савєцкій праздник паслєднєва званка"!)))
Світлана
Невже дату проведення події, яка вплине на подальше життя тисяч дітей перенести легше, ніж вибрати підходящу дату проведення лінійки в Києві??? Ви що, подуріли?
Люба
А причому тут свято Останнього дзвоника...Немає вже такого свята. А дітям відпочити треба. Вони мають ті уроки онлайн, ледве вчаться, так ще у них дні забирати...
Жах
Для Люба: в нас немає онлайн. Зараз дистанційне, тільки пару викидів завдань з математики і все.
Коментувати
Тарас
Не нажерлися ще ковіду. 1500 учителів померло офіційно. Але отримати довідку від лікаря що помер від ковіду складніше ніж стати депутатом. Тому сміливо множимо цифру на 10.А нашим директорам аби батьки в кишеню поклали аж шкварчать так випускного бажають
Богдан
Для Тарас: Ну ви «гігант думки,батько української демократії» Ковід якраз і розрахований на таких зомбі як ви. З складністю отримання довідки ви явно перебільшили,а наші шановні вчителі лишень дома і відсиджуються(я беру до уваги свою область) Перестаньте вірити нашим ЗМІ чи якшо в телевізорі скажуть стрибати з 5 поверху також повірите? Тобто випускний провести то скрізь ковід,а коли йдете в магазин за хлібом то немає так виходить чи як? Доречі питання ви вже вакцинувалися? Якшо ні то вперед інакше ковід вас наздожене і помножить на 10 Досить багато людей вже зрозуміли що цей вірус це велика афера розрахована на сліпо віруючих у ЗМІ і «чудодійну вакцину» Тож раджу і вам приєднатися до лав «адекватних людей»
Коментувати
Немирович
Такий же роботяга : із пустого в порожнє - ще й мовний омбудсмен Кремінь, уповноважений з справ дітей, держуповноважена з мовних питань... Бідна краіна , а таке кодло ледацюг.
Катя
А дпа скасують?878778
Ольга
А що заважає столичним закладам освіти провести свято останнього дзвоника 29 травня. Всі вихідні і можна зробити гарне свято!!!!
Бас
Горбачов знайшов собі роботу- вліз в дати проведення Зно. А то без нього б не обійшлися. Придумали це п‘яте колесо до воза, гроші на вітер!!! Гриневіч пристроіли свойого епігона , а він скучає бідненький. Луче б віддали ці мільйони на інтернет в сільські школи.
Наталія Рудківська
Для Бас: А чому тільки сільські школи? У нас в столичній школі Інтернету нема з травня місяця. І все треба передавати на пошту. І звіти і т.п. От і носимо все на флешці додому і в вечері відсилаємо. А бувають моменти коли пишеш що нема Інтернету і передамо пізніше. Відповідь вбиває... нас це не цікавить
Коментувати
Zz
Почалось...25-го англійська,а вже 27-го математика.То давайте вже в один день проведем всі зно,аби нагулялись на святі останнього дзвоника панські діти в кієвє.
Анна
Для Zz: Згодна.Києвські ж особливі
Микола
А як бути? 4 червня-історія України. 5 червня- географія. 7 червня-фізика? Де тут два дні на підготовку? Захотілось потріпатись?
Микола
І ще для ТАРАСА. Вам багато поклали в кишеню? А ви багато поклали? А якщо так, то за що?
Коментувати