У Раді пропонують звільнити випускників від ДПА

У ВР зареєстрований законопроєкт, яким пропонується звільнити випускників від ДПА

У Раді пропонують звільнити випускників від ДПА

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується надати учням, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, право вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання.

Зокрема, в законопроєкті запропоновано три варіанти вибору оцінювання своїх досягнень – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Автори законопроєкту вважають, що прийняття законопроєкту сприятиме мінімізації ризиків захворювання серед учнів під час проведення ЗНО.

Варто зазначити, що Міністерством освіти та Українським центром оцінювання якості освіти розроблені декілька варіантів проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році. Формат проведення ЗНО буде залежати від епідемічної ситуації в Україні.

Розгляд цього питання запланований парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій на першу половину березня.

Як відомо, 1 лютого розпочалася реєстрація учасників. Наразі випускники, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обирають предмети, результати з яких вони використають як оцінку за державну підсумкову атестацію або як результат ЗНО для вступу до вишів.

Нагадаємо, минулого навчального року учні, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти, рішенням парламенту були звільнені від державної підсумкової атестації через епідемічну ситуацію в країні. Участь у ЗНО брали випускники, які вступали до закладів вищої освіти.

Більше про проведення ЗНО

Для отримання важливої інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
04.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Чи потрібно ДПА у формі ЗНО для вступу у Польщу? І якщо потрібний, то у які ВУЗИ?
Ольга
Також необхідно звільнити від ДПА випускників наступного року, так як якість освіти останні 2 роки суттєво впала через карантин, і це вплине на результат наступного року. Візьміть це до уваги!
Анонім
Для Ольга: Претенденти на медаль повинні складати ДПА, щоб їм не дали ці нагороди незаслужено! І не треба мені писати про важку працю цих школярів! Я сама медалістка, тому знаю, що далеко не всі учні, які вчаться на відмінно, заслуговують на ці нагороди. Я не хочу читати ніяких виправдань про нематематичний розум деяких претендентів! Я не маю здібностей ні до точних наук, ні до гуманітарних, а з математики в мене постійно мінялися вчителі. Тож саме мені, втіленню бездарності, має бути чи не найважче з медалістів. Та чи я занепала духом? Чи я припинила навчатися? Ні, я безнастанно протистояла долі, що не наділила мене здібностями, та боролася за справедливість!
Коментувати
Анна
Я, також, пропоную відмінити ДПА у формі ЗНО для коледжів. Студенты вчаться дистанційно. І ще крім своїх профільних предметів повинні вчити ЗНО.
Денис
Для Анна: так я вот не могу понять,а студентам которые заканчивают 11 класс в колледже,тоже отменяют ?
Коментувати
Коледж - випускник
Пане Міністре!!! Для випускників коледжів - потрібно не вертати іх в школу на три роки назад, а МонУ не лінуватись , а підготувати зно із спецпредметів ( де прикладна і хімія , фізика...) . Діти ж ці йдуть не на перший курс, а на третій!!! Ледацюги на чолі депатраменту вищоі школи просто нищать цих дітей. Іхня мета- витіснити молодь за кордон. Існує ціла грантоідна бригада для таких операцій, які фінансує польща.
Дмитро
Я навчаюся у коледжі. Через ДПА, я не можу повноцінно вивчати предмети, оскільки у нас забрали частину профільних предметів (електрика, операційні системи й ще декілька -- я програміст). Моє питання звучить так:"Чому я маю здавати ЗНО у формі ДПА, якщо я не претендую на вступ до ВНЗ наразі. Чому я мушу вивчати укр. літературу (я вибрав для проходження ДПА у формі ЗНО лише укр. мову) і подібні предмети?".В Україні проблема з тех. спеціальностями, ви лише погіршуєте ситуацію своїми ДПА для коледжів, ПТУ -- хочеш до ВНЗ складай ДПА у формі ЗНО й отримуй оцінку за "обидва екзамени" і вступай. Хіба важко ось так просто зробити???
Ліза
ДПА в11 класі слід відмінити ЗНО слід залишити Тим самим убезпечити дітей, котрим потрібне ЗНО Та учнів котрим ЗНО не потрібно
НАТАЛІЯ
ДПА для 11класників однозначно треба відмінити. Рівно рік назад сьогоднішні одинадцятикласники пішли , у звязку з пандемічною ситуацією , на онлайн навчання. !0 клас вони закінчували в режимі онлайн. З вересня місяця ніби і вийшли на навчання. От наш клас, крім того , що в цьому році вже вчилися онлайн. коли вчилася вся країна Шостий раз сидять на самоізоляції,бо в класі виявили ковідну дитину. Нормальне навчання було лише у вересні. Яке ДПА. Ми всі молимося , щоб хоч ЗНО склали.
Люда
Для НАТАЛІЯ: Згідна на всі 100!
Коментувати
Лідія
Я підтримую скасування ДПА для дітей 4, 9 та 11 класів. У сучасних карантинних умовах, діти і так щоденно знаходяться у стресовому стані. У 4 і 9 класі діти пишуть контрольні роботи, навіщо ще їм писати ДПА. А 11 клас здають ЗНО. Навіщо дітям додаткові перевірки у формі ДПА. Я? як мати учня, який готується до ДПА, проробляючи із ним завдання, щоразу знаходжу помилки та неточності як у підручниках так і в зошитах із підготовки до ДПА.
Ivanka
ДПА у формі ЗНО без потреби для 4, 9, 11 класів. От дитина після 11 наприклад не іде вчитись, поставте відповідні оцінки, вчителі знають, хто, як вчився. В 4 класі ітак це ДПА пишуть всі разом) В 9 не важливі для поступлення. А якщо їдуть за кордон, то взагалі на ці оцінки не будуть дивитись.
Сергій
Сподіваюсь що ДПА скасують . Навіщо витрачати лишні кошти. Скасування ДПА зменшить ризик зараження дітей Коли відбудеться засідання про скачсування ДПА.
Йосип
Для чого піаністу вища математика.Вихід,виїзджати за кордон і там доучуватись ,якщо дитина не здасть дпа з математики
Мотя
Для Йосип: Дебилы из МОН это не понимают! Культура и искусство этой стране не нужны! Все таланты скоро рванут за границу.
Коментувати
Віторія
Я все ж за те, щоб звільнити дітей від обов‘язкового ДПА. Підлітку з творчою професію потрібно здавати в основному 2-3 предмета максимум і ПРОЙТИ конкурс. Навіщо витрачати час на доскональне вивчення предметів ЗНО, що не потрібні, окрім як для оцінки в ДПА? Предмети потрібно вчити і здавати, але конкурс не менш важливий. Далеко не всі підлітки, та і люди взагалі, можуть витримати таку велику кількіть інформації і стресу для ЗНО, ДПА і конкурсу одночасно, приправляючи все це "талантом" звеху. Я вже не кажу про здоров‘є і психологічний стан підлітка в досить тяжкий час у світі.
Yana
Діти в школу не ходять, вчаться дистанційно, часу на онлайн консультації не виділено, то яка підсумкова атестація, хіба вона справедлива може бути, потрібно відмінити ДПА
Emma
Я підтримую ідею скасування обов‘язкового ДПА 2021,але для чого тоді зараз у школах ведеться робота з реєстрації учнів на ДПА, якщо планують відмінити це та реєструвати їх лише на ЗНО, хіба не можна вирішити раз та назавжди
Влад
Для Emma: ідея - це ще не закон
Коментувати
Emma
Я за те,щоб скасували обов‘язкову ДПА з математики цьогоріч,адже вона не є доцільною доя більшості випускників.Особливо недобре тим,у кого в табелі чи атестаті виходить бал 10-11,а математика все псує
Влад
Для Emma: виходить, 10 чи 11 в табелі з математики фікція?
Емма
Я мала на увазі те,що гуманітарії,які не дуже розуміють математики,повинні складати дпа яке їм взагалі не потрібне,особливо для вступу,і через складання дпа оцінка з математики може бути гіршою ніж за інші предмети.Як результат,бал атестата погіршиться
Марія
Для Емма: Є два рівні ЗНО з математики — базовий і профільний. Випускники можуть складати базовий рівень, який є зовсім простим. Крім того, я також не маю здібностей до математики, але склала ЗНО з неї на 173 бали (10 за ДПА), хоча в нас із цього предмета часто мінялися вчителі (двоє — тільки вчило; три — і вчили, і були на заміні; чотири — лише були на заміні). Я навіть планувала сама готуватися до ЗНО з математики, але мене все ж таки вмовили піти на репетиторство. P. S. І Ви думаєте, що мені було легко? Є випускники, які не мають здібності хоча б до гуманітарних наук, хоча їм важко даються точні. А я — лише невинне втілення бездарності та педантизму, що не знайшов відгуку в жорстоких серцях!
Коментувати
Chevalier
З одного боку, ситуація зараз справді потребує виважених рішень, з іншого - потрібно щось узагалі докорінно міняти... Стаття 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту" містить згадку про державну підсумкову атестацію як вид оцінювання, тож якась ДПА мусить бути. Але проводити її для одинадцятикласників у школі після п’яти років "зовнішньої незалежності" якось не комільфо. Проте минулого року наче й обійшлося без тотальної обов’язковості. Маємо прецедент. У березні, вочевидь, придумають ще якусь хитромудру чудасію. Підозрюю, що згодом усе це матиме логічне продовження, адже важко буде повернутися до звичного атестаційного процесу.
cos
Все таки Для Директор: Щоби діти підтвердили свої медалі, треба всі питання на ЗНО брати з підручників, по яким навчаються діти. Раніше в 2008-2010 роках всі завдання брали саме з підручників, а зараз завдання беруть не зрозуміло звідки. Наприклад, математики 7 клас- автор такий-то (Бевз), сторінка така (26), вправа 96 (умовно). Англійська мова- 9 клас (Плахотнюк, Маринована,) сторінка 60, завдання 4. Українська мова 10 клас (Скуратівський, стр.90, вправа 196), географія 6 клас (автор Пестушко, стор 27 завдання 3) і так далі. Це було так на перших тестуваннях. Тоді дійсно можна було порівнювати результати ЗНО з золотими медалями, бо питання відповідали програмі. А зараз завдання стали придумувати самі, тому вони відрізняються і виходять за рамки шкільної програми, і медалі в такому випадку дійсно було би не доречно порівнювати з результатами ЗНО. Доречно буде порівнювати, якщо всі завдання будуть знову давати з підручників, по яким навчаються діти, як було на перших тестуваннях).
Анна Коваль
Для cos: Деякі завдання, справді, дуже складні. Але хіба моя знайома, яка була відмінницею від другого до одинадцятого класу, проте склала ДПА на 7-8, заслужила на золоту медаль? Їй ставили високі бали тільки через те, що серед кількох учнів з її класу лише двоє нормально вчилося! Чи, може, Ви вважаєте, що для будь-яких медалістів отримувати 145-165, — це нормально?
Коментувати
Таїса
ДПА та ЗНО потрібно, обов"язково!!!! Чому? ДПА дає додаткову змогу систематизувати та попрацювати над прогалинами в знаннях, а ДПА створює рівні умови для всих абітуриєнтів при втупі.
Лідія
Для Таїса: Навіщо ДПА для 4 класу, вони нікуди не поступають. Навіщо ДПА після 11 класу, якщо діти поступають на основі ЗНО?
Коментувати
Директор
ДПА давно вже нічого не засвідчує. Всі вчителі знають на який рівень навчаються учні. Величезна кількість дітей просто нічого не робить для того, щоб досягти хоч якось результату. При оцінюванні знань обов’язково враховується динаміка роботи і розвитку учня, адже це і є той рушій прогресу особистості. Якщо ми все переведемо в площини тупого контролю- то саморозвитку дитячого не буде!!! Не треба ’’прив’язувати’’ ДПА до ЗНО- це суперечить здоровому глузду і вбиває принцип індивідуальних освітніх траєкторій. Навіть якщо з року в рік у певного вчителя слабкі результати дітей на ЗНО, то йому майже нічого не буде. Вдносно вереску щодо медалей: їх вручають за весь час навчання в школі, а на ЗНО може у дитини бути що хочеш- тому-то інколи діти і не підтверджують тих знань Можна бути медалістом маючи 10 з усіх предметів, а можна купити три 9, а з усього іншого-12, то і бал свідоцтва буде вищим, ніж у медаліста!!! Так що цим корупцію не переможеш!!! Просто треба відмінитити медалі і все!!!
Анна Коваль
Для Директор: Я погоджуюся щодо скасування медалей. Так буде справедливіше, ніж скасувати ДПА.
Коментувати
Анна Коваль
Нехай зроблять ДПА обов’язковою хоча б для претендентів на медалі, щоб їм не дали ці нагороди незаслужено!!!
Мама
Для Анна Коваль: Як усім "муляють очі" медалісти. Якщо вони вже є претендентами на нагородження медаллю, то, мабуть, є за що. Це результат їхньої роботи протягом 11 років!!! Вони хіба не діти, чи не хворіють?
Марія
Для мама: Якщо Ваша дитина претендує на медаль, то нехай доведе, що заслуговує на цю нагороду, як я довела!!!
Анна Коваль
Для мама: Мені одна жінка розповідала, що її донька склала ЗНО на дуже високі бали, але їй не дали медалі, бо ЗНО ще не впливало на них. Зате золоту медаль отримав її однокласник, який був двієчником, оскільки його батьки дали хабар учителям.
Коментувати