ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання

ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше п'яти навчальних предметів. 

Як правильно обрати предмети і зареєструватись для проходження тестування?

Державна підсумкова атестація і ЗНО

Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, обраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).

Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускники 2021 року також можуть додатково обрати п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

Результати ЗНО і вступ до закладів вищої освіти

У 2021 році для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти за посиланням.

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.

Реєстрація на ЗНО

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.

Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 5 березня. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО мають бути надіслані закладами освіти до 1 березня 2021 року включно.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ

Освіта.ua
30.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
viktor
Дитина закінчила коледж мистецтв на факультеті Дизайн та образотворче мистецтво. Які предмети вона мусить здавати на ЗНО при вступі до профільного ВУЗу?
Галина
Для viktor: вступають не у виш, а на спеціальність. Якщо спеціальність зпівпадає, то достатньо тих предметів, які здавали після 2 курсу в коледжі.
viktor
Я конкретизую питання. Дитина закінчила музичне училище з фаху фортепіано та поступає до консерваторії. Якщо вона не здасть іспит з матиматики - не бачити їй консерваторії, бо що ж то за піаніст, що не може розв"язати тригонометричну задачу, чи якесь там рівняння(!!!) Може (для балансу) для іспитів до технічного вузу ввести обов"язковий іспит з Гармоніі та теорії музики, бо що то за інженер, що не може розв"язати задачу з гармонії, чи не знає, що то таке - "тональность второй степени родства"???
viktor
Хто-небудь пояснить як скрипалю закінчивши музичний коледж вступити до консерваторії, якщо він не здатний здати ЗНО з математики??? Навіщо взагалі ЗНО з математики, навіть в самому примітивному її варіанті, потрібне при вступі у ГУМАНІТАРНИЙ ВУЗ?
Коментувати
Тетяна
Дитина зареєструвалась на чотири предмети зно. Потрібні оцінки ДПА для вступу в Чехію. Заяву написали. Три предмети склав. На четвертий(географію) не пішов, бо подумали, що четвертий предмет для здачі зно необов’язковий і для вступу фактично непотрібний. Тільки зараз зрозуміли, що без складання четвертого предмета не виставлять оцінки ДПА взагалі. Чи є можливість скласти зно з географії на додатковій сесії?
Галина
Для Тетяна: звісно ж ні. те, що він не знав, що вступає в Чехію, а не в Україні, де потрібні саме зно, а не дпа, не є причиною для допускуна додаткову сесію.
Коментувати
Тетяна
Добрий вечір. Донька здала ЗНО з 4 предметів, свідоцтво ще не видали. Вона буде вступати до ВУЗу Чехії. У центрі, який займається підготовкою документів для подання до Чехії, сказали, що потребно було писати заяву, щоб внесли результати ЗНО як ДПА у свідоцтво. Але ми таку заяву не писали, вчасно не зрозуміли, що це потрібно. У школі сказали, що не зважаючи на те, що ЗНО здали, у свідоцтві буде написано, що від ДПА звільнено. Чи можна зараз щось зробити, щоб у свідоцтві про загальну середню освіту стояли бали за ДПА? У Чехії не розуміють чому учнів звільняють. Якщо відсутні оцінки за ДПА, вони можуть вирішити, що середня освіта не повна.
Вчитель
Для Тетяна: ідіть до адміністрації школи і домовляйтеся. Тільки так.
Коментувати
Галина
Добрий вечір, якщо ми не здавали математику взагалі, не прийшли так як відмінили ДПА, а вступатимемо у ВУЗ, для вступу математика не потрібна, але говорять знайомі що обов’язково потрібно було здавати математику, чи вступимо ми у ВУЗ
Якось так
Для Галина: так Ви можете вступати до ЗВО. Таких знайомих не слухайте.
Коментувати
Иринка Поваренко
Якщо завалив ЗНО з української мови -атестат не дадуть?Син здавав ,та думає що провалив,атестат дадуть чи ні?
Дмитро
Для Иринка Поваренко: Атестат не дадуть, бо його вже давно - нема. Але свідоцтво дадуть. А ось у ЗВО не поступите.
Коментувати
Я ЗДУРІВ
Шо? не поняла то шо 4 предмети здавати , чи шо? Який дибіл це придумав? ????????????????????????????????????????????????????
Країна -Мрія
Для Я ЗДУРІВ: отакий дебіл який сидить в раді і йому насрать взагалі на все крім його бізнесу
Коментувати
Іван
Доброго дня а як нездати 5 зно але ти його маєш зміни в атестаті оцінку з того предмета?
Катерина
Доброго дня! Ми обрали для вступу укр. мову та літературу. Підкажіть, будь ласка ми можемо подати заяву до ВУЗу, де потрібна українська мова? Дякую.
Влад
Для Катерина: так
Коментувати
Наталія
Добрий день, якщо здаси три предмети ЗНО: англ. мова, математика, укр мова та література, а на четвертий предмет не з’явишся - чи отримаєш атастат?
Якось так
Для Наталія: ЗНО (для вступу) в шкільне Свідоцтво не записують. Записують лише ДПА, але від нього всіх звільнили.
Наталія
Дякую! Тобто атестат буде, а для вступу наступного року потрібно буде знову здавати ЗНО з вищезазначених предметів, чи ті, що здав непотрібно?
Влад
Для Наталія: як буде наступного року, правил ще немає. Але не думаю, що вони зміняться. Цього року сертифікати дійсні за 2018 - 21 роки
Коментувати
Грицай Олена Вікторівна
Доброго дня, для вступу поьрібна укр. мова та література, помилково дочка обрала тільки укр. мову чи можливо доздати укр. літкратуру
Влад
Для Грицай Олена Вікторівна: наступного року
Коментувати
Любов
,чи обов’язково здавати предмет на вибір ЗНО (географія),а здати лише укр мову, укр літ, математику,та історія.
Світлана
Доброго дня. . Чи можливо додрти до ЗНО з укр. мови ще і літературу? Син помилився, коли подавав заявку(
Роксолана
Добрий вечір, якщо при реєстрації на ЗНО з математики, обрала оцінку за 100-200 бальною шкалою, але для вступу вона мені не потрібна. То чи маю я її здавати, коли вже відмінили ДПА?
Влад
Для Роксолана: можете не здавати, а навіщо Ви обирали її як ЗНО, якщо вона не потрібна для вступу? Просто цікаво, навіщо це роблять.
Коментувати
Надежда
Добрый день. Можно ли сейчас изменить язык сдачи зно с украинского на русский? Если можно, то как это сделать?
Влад
Для Надежда: ні
Коментувати
Олег
Писав ДПА у форматі ЗНО з укр мови, для вступу у виш, воно буде рахуватись як зно з мови та літератури?
Влад
Для Олег: у виш подають ЗНО, а не ДПА у формі ЗНО. З ДПА не вступають
Коментувати
Марина
Доброго дня, якщо я поставила галочку у клітинці "Встановлення результатів за шкалою 1-12 балів", а ДПА скасували. То все одно оцінка ДПА буде залежати від того як я напишу ЗНО?
Якось так
Для Марина: якщо Ви напишете заяву про бажання складати ДПА, то так. Якщо Ви не напишете заяву, але підете на ЗНО для вступу, то оцінка за ДПА прийде у Ваш особистий кабінет і до школи. Але школа цю оцінку не впише у Свідоцтво (можливо Ви його отримаєте ще до отримання оцінок).
Коментувати
Ящук Людмила
Тобто якщо дитина поставила галочку у клітинці "Отримати оцінку за шкалою 100-200 балів, то: 1. Вона складатиме зно 210 хвилин. 2. Дитині треба виконати всі завдання тестового зошита, тобто 34 завдання?
Якось так
Для Ящук Людмила: 1.так, 2 так (принаймні потрібно прагнути відповісти на максимальну кількість завдань)
Коментувати
Ящук Людмила
Розкажіть конкретніше за зно з математики. Вивчала в школі на рівні стандарту. До обраного вузу треба зно з математики обов’язково. Яка тривалість мого зно з математики і скільки буде завдань? Чи це треба перереєструватися на профільний рівень? Дякую
Якось так
Для Ящук Людмила: у ЗНО (для вступу) НЕМАЄ рівнів. Для вступу у виш потрібно відповідати на всі питання зошиту ЗНО. Перегляньте свої реєстраційні документи. Необхідно щоб була галочка у графі "отримати оцінку за 200 бальною шкалою".
Коментувати
Oлена
Підкажіть, будь ласка, якщо дитина обрала математику рівня стандарту і поставила галочку, щоб оцінювалось і в 200 бальній системі, то скільки часу вона зможе виконувати завдання?
Влад
Для Oлена: 210 хв
Коментувати
Крістіна
Доброго вечора. Чи можливо змінити після реєстрації ЗНО з математики на ДПА? Які наслідки, якщо учень не з’явиться на основне ЗНО?
Валентина
Для Крістіна: не отримає атестат
Валентина
Вже нічого не можливо змінити. Нехай виконує завдання ДПА, а не всі і все. В чому проблема?
Валентина
Якщо ДПА офіційно відмінять, а математика не потрібна для вступу, то може не йти.
Коментувати