ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання

ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше п'яти навчальних предметів. 

Як правильно обрати предмети і зареєструватись для проходження тестування?

Державна підсумкова атестація і ЗНО

Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, обраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).

Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускники 2021 року також можуть додатково обрати п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

Результати ЗНО і вступ до закладів вищої освіти

У 2021 році для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти за посиланням.

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.

Реєстрація на ЗНО

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.

Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 5 березня. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО мають бути надіслані закладами освіти до 1 березня 2021 року включно.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ

Освіта.ua
30.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ярослав Антоняк
Уточнення. ВСІ учні отримають на ЗНО з математики зошит з 34 завданнями. Роблять що знають. Всі отримають оцінку з ДПА. Бажаючі (при реєстрації) ще отримають сертифікат з ЗНО. ТАК???
Денис
Добрий день, я складав зно в минулому році у мене там одна серія паспорту а при вступу буде інша серія, потрібно щось додатково заповнювати чи що робити? Дякую
Ніна
Для Денис: Візьміть мабуть довідку щодо заміни паспорту. Часу у Вас досталь. Цю довідку надасте при подачі документів.
Коментувати
Олег
Добрий день . У мене питання : чи можуть на ЗНО з математики бути завдання , для розв’язання яких потрібні формули , яких немає у додаткових матеріалах . Наприклад , з тригонометрії ? Дякую!
Світлана
Для Олег: Звичайно!!!
Коментувати
Тетяна
Можно ли ЗНО по математике и другим предметам сдавать на русском языке ? .
Ніна
Для Тетяна: Для Денис: Да, конечно! При регистрации, когда ставите галочку напротив выбираемого предмета появляется окошко с предложенными языками перевода - русский, крымскотатарский, румынский, венгерский, польский. Выбирайте! Нельзя изменить язык только для теста с укр.мови и иностранных языков.
Коментувати
Роман
Здравствуйте. При регистрации на ЗНО выбрал Украинский язык и литературу.После узнал что мне нужен только Украинский язык.Надо ли вносить изменения или оставлять Украинский язык и литература и при тесте сдавать только Украинский. Спасибо
Влад
Для Роман: укр мову і літ можна подавати туди, де потрібна тільки мова
Коментувати
Володимир
Доброго дня. підкажіть будь-ласка для вступу на економічні спеціальності треба здавати українську мову чи мову і літературу?
Влад
Для Володимир: мову і літературу
Коментувати
Таїсія
Доброго дня. Чи можна четвертим предметом ЗНО обрати предмет, якого не було у навчальній програмі і який не викладався в школі, тобто предмет, який учень опанував самостійно? Зокрема - французька мова.
Галина
Для Таїсія: ні. його можна обрати 5-м предметом. 4-й враховується як дпа, а атестація проводиться лише з предметів, які вивчались в школі
Ніна
Таїсія, ось Вам відповіла Галина, але невірно нажаль. Французька мова входить до переліку "іноземні мови". Обирайте її будь-ласка, якщо бажає дитина. Але зауважте, що дитина може йти на ЗНО лише з однієї іноземної мови. Успіхів :)
Коментувати
Олександр
Все одно не зрозуміло, як будуть враховуватись результати різних рівнів під час вступу (для математики і іноземної: "профільний" і "стандарт"). Для ДПА зрозуміло. А так виходить що при вступі 200 балів "стандарту" матимуть таку ж вагу що і 200 балів "профільного"?
Влад
Для Олександр: рівнів для вступу не існує. Це для ДПА і оцінки в атестат. Для вступу Ви подаєте ЗНО. А ВНЗ однаково, за яким рівнем у Вас було ДПА. Їх цікавить ЗНО з балами. Без різниці стандарт чи профіль Ви вивчали в школі. Для ЗНО повинні бути виконані всі завдання.
Олександр
Тобто, для непрофільних класів, виконавши тільки рівень "стандарт" учень отримує 12 балів в атестат, а для ЗНО, умовно кажучі, він більше 180 балів отримати не зможе. Отже, якщо потрібно більше балів ЗНО треба проходити усі тестові завдання ("профільний"). От тепер, схоже, зрозуміло ;)
Ніна
Олександр, невірно Ви зрозуміли пояснення. ЗНО з математики має 34 завдання. Правильно виконані вони дають 200 балів (там більш складно це зясовується, але умовно будемо вважати, що саме так). Отже 34 завдання = 200 балів. Це для всіх - і тих, хто здає стандартний рівень, і для тих, хто складає профільний. А ось ДПА (оцінка, щоб закінчити школу) дещо відрізняється: якщо профіл.рівень, то дитині ті ж 34 завдання оцінять ще по 12 бальній шкалі, якщо ж станд.рівень, то із цих 34 завдань лише 28 оцінять на 12 балів. Якщо ще простіше - ті, хто складають профільний рівень, мають виконати на 6 завдань більше, щоб отримати 12 балів по ДПА. А ось ЗНО для цих діток абсолютно однакове. І вони обидва зможуть отримати 200 максимум. Зрозуміли?
Коментувати
Наталия
Здравствуйте. Я выпускник прошлых лет, хотела бы сдать в этом году ЗНО. Живу в другой стране, есть возможность сдачи ЗНО онлайн? Спасибо
Влад
Для Наталия: ні
Коментувати
Юлія
добоий день.скажіть , будь ласка, для чого усім здавати математику як обовязковий предмет? не всі мають математичний склад розуму. для чого лікарю знати тригонометрію? дякую.
Олександра
Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи не виникне у мене ніяких проблем при поданні документів у різні ВНЗ, якщо на спеціальність 291 (Міжнародні відносини) третім предметом я оберу географію? Адже до змін в переліку предметів потрібних для певної спеціальності, всі ВУЗи здебільшого вимагали тільки ЗНО з історії. Дякую!
Влад
Для Олександра: На цю спеціальність в 2021 році третім предметом можна подавати Історію, іноземну, фізику, географію, біологію, хімію. Чому у Вас виникають тоді питання з географією, якщо вона є в переліку?
Ніна
Олександро, це спеціальність з шаленим прохідним балом на бюджет. В минолумо році це було 195 балів. Отже, якщо такого конкурсного балу не досягнете, обирайте ще якусь спеціальність про запас. Бо навіть з конкурсним балом 189-192 можна не отримати бюджет, якщо всі 5 пріоритетів поставити саме на Міжнародні відносини.
Коментувати
Фан
Вступ на медичні спеціальності за ЗНО або іспитами: https://www.facebook.com/193482491223374/posts/860207134550903/
Тетяна
Доброго дня, підкажіть будь ласка правила вступу після закінчення медколеджу, чи потрібно здавати ЗНО, з яких предметів? Дякую.
Влад
Для Тетяна: вступ куди? На яку спеціальність, яку вивчали? Все це є на сайтах ВНЗ по спеціальностям
Коментувати
1423
Здравствуйте. Скажите пожалуйста, можно ли сдавать и историю, и английский язык?
Ivan Petrichenko
Для 1423: Да, конечно можно.
Коментувати
Вікторія
Як можна здавати 4 ДПА і 3 ЗНО??І для вступу в Польський ВУЗ потрібно здавати лише 2 обов’язкові предмети чи 4 предмети???
Ольга
Для Вікторія: Все залежить від Вузу. Деколи потрібно 2 предмети, а буває 4. Зайдіть на офіційну сторінку Вузу і поцікавтеся.
Коментувати
Вікторія
Доброго дня, хочу поступити у Франківський Національний медичний університет на спеціальність "лікувальна справа". Чи потрібно здавати українську літературу? Скільки предметів ЗНО потрібно здавати насправді 4 чи 3? При вступі потрібно подавати 3 предмети?
Влад
Для Вікторія: здаєте мову. ЗНО здаєте 3, ДПА 4. При вступі ЗНО потрібно 3. При випускі 4 ДПА
Ніна
Вікторія, нема такої спеціальності. Є спеціальність 222 Медицина. Там обовязкові: 1) укр.мова (без літератури); 2) математика; 3) Фізика або хімія або Біологія. Ось Ви склали ЗНО - при подачі заявки по третьому предмету на вибір обираєте просто той, за яким отримали більший бал. Наприклад склали укр.мова 178, матем 170, Хімія 169, Біологія 176. Берете те, що не можна змінити - укр.мова та математикА, а з хімії та біології обираєте звісно біологію, бо 176 юбалів більше ніж 169. На цю спеціальність ще є вимога щодо рівня балів другого предмета (математика) та третього (на вибір) - не менше 150. Успіхів:)
Коментувати
порядочный чел
найс как всегда красиво объясняете, почему никаких сносок насчет мтм нет на протяжении нововведения? если чел учился в обычной школе, но хочет поступать в тех вуз он сдает профиль, но оценивается он по стандарту, а так по мнению сайтов если чел гуманитарий то и сдает изи лвл и так многие дети просто потеряют год из-за классного объяснения, хотя я живу в такой стране где и так через 1 место все проходит)
Ніна
Для порядочный чел: Поясніть суть питання. Понти зрозуміла, питання Ваше -ні.
Коментувати