Верещук: окремий тест ЗНО з української мови є позитивом

У «Слузі народу» критику нового тесту ЗНО з української мови назвали невиправданою

Верещук: окремий тест ЗНО з української мови є позитивом

Критика на адресу рішення про введення окремого ЗНО з української мови є невиправданою, а пікети з цього питання мають політичну основу.

Про це зауважила народний депутат від фракції «Слуга народу» Ірина Верещук, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За її словами, вона вбачає позитив у праві вибору складати ЗНО з української мови під час вступу на технічні спеціальності.

«Найперше, мені важко пояснити, з чим пов’язані оці пікети саме сьогодні. У нас коронавірус, у нас – обмежувальні заходи, у нас купа проблем, а ми пікетуємо КМУ з вказаного питання. Я є мамою випускника, і він вступає на техспеціальність, і для мене це дуже зручно. Йому не потрібно здавати українську мову і літературу, він буде здавати українську мову, і я вважаю що це правильно. Люди, які вирішують вступати на технічні спеціальності – вони мають право вибору, і тут я не бачу загроз», - пояснила Верещук.

Критику у бік розділення варіантів ЗНО нардеп називає необ’єктивною.

«Мій син вступає в КПІ на біонжинерію, і я вважаю, що в даному випадку йому варто зосередитися на біології, на хімії, на математиці і на українській мові, звичайно», - додала Верещук.

Загалом серію пікетів через ЗНО нардеп вважає черговим елементом політичного протистояння.

«Мені видається, що тут дещо є і замовність, і політичне протистояння. Я бачу останнім часом багато атак різних груп впливу на МОН, і десь розумію їх причину. Але в даному випадку не вважаю такі протистояння виправданими і доцільними», - підсумувала нардеп.

Як відомо, починаючи з 2021 року абітурієнти в залежності від обраної спеціальності отримали право вибору: здавати ЗНО з української мови і літератури чи ЗНО з української мови. Відповідний наказ МОН розроблявся і був підписаний ще у 2019 році.

Як відомо, Міністерство освіти і науки впровадило у план проведення зовнішнього оцінювання окремий тест з української мови.

Планується, що частина вступників отримає змогу надавати приймальним комісіям результати нового тесту ЗНО з української мови. Натомість вступники на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань складатимуть тест з української мови і літератури.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В УКРАЇНІ

Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Молодец Верещук! Поддерживаю! У самой дочь выпускница, сказала, что будет поступать туда, где не нужно сдавать укрлит, тошнит уже от этой ереси.
Віктор Логвін
Треба будувати сучасну Україну і не перетворювати літературу на фетиш-божок для молитв, де ЗНО лише елемент ритуалу поклоніння.
Тоже мама
Ура! Хоть в чём- то у нас в стране победил здравый смысл!
Павлович
Почекаємо ще,що Лоза скаже...
Сергей Лимонов
Пролетівши як фанера над Парижем з парасолькою-незграбна і чорнорота Верещучка тепер подалася в педагогіку й освіту! Де тільки не ступне ЗЕпогань-там відразу ж й накосячать! Перукарки-масажистки-манікюрниці й просто люди без освіти й совісті рулять в Україні! Чекали нових обличь? Чекали нових платіжок за ЖКХ? Ну то тіштеся і їжте не обляпайтеся! Як казала моя бабця про таких розумак :" Кожне теля-хвостом метеля "!
Потапенко
Для Сергей Лимонов: порохоботам слова не давали.
Коментувати
Vlad
Беда, коль пироги начнет печи сапожник, А сапоги тачать пирожник,...