Очільник МОН закликав не політизувати ЗНО

Сергій Шкарлет закликав політиків не спекулювати на ситуації навколо зовнішнього оцінювання

Очільник МОН закликав не політизувати ЗНО

В.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет закликав українських політиків не політизувати ситуацію щодо введення до переліку предметів зовнішнього оцінювання окремого тесту з української мови.

Про це Сергій Шкарлет написав у своєму Telegram, зауваживши, що рішення про впровадження окремого тесту ЗНО з української мови було ухвалено ще в 2019 році.

«Деякі забуті політики знову і знову продовжують розхитувати інформаційний простір маніпуляцією про скасування обов’язкового комплексного ЗНО з української мови і літератури. Хочу нагадати, рішення про можливість обирати, яке саме ЗНО складати ‒ з української мови і літератури чи лише з української мови – було ухвалено ще у 2019 році Міністром Л. Гриневич», - наголосив Шкарлет.

За його словами, зараз Міністерство освіти і науки лише імплементувало цю норму в Умови прийому до закладів вищої освіти на 2021 рік.

«Вступники зможуть зробити усвідомлений вибір: або складати обов’язкове ЗНО з української мови і літератури (ті, хто вступатиме на гуманітарні спеціальності) або складати обов’язкове ЗНО з української мови (для технічних спеціальностей). Прошу політиків, які кажуть, що хтось начебто хоче викреслити з навчальних планів українську літературу і такий спосіб «поховати» любов до всього українського, припинити політизувати ситуацію і заробляти «політичні бали» на спекулюванні інтересами дітей!», - підкреслив Сергій Шкарлет.

Він також закликав усіх школярів старанно вивчати всі предмети і робити вибір за своїм покликанням.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В УКРАЇНІ

Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
20.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Влада
при чем тут отмена украинского? отменить нужно ЗНО и ВНО полностью...
Михайло
Підтримую пана міністра. Українська мова - державна мова. Безперечно, всі повинні пройти тест ЗНО на знання державной мови. А українська література не має статусу державної літератури.
dumay
Ідеться не лише про обов’язковість чи необов’язковість української літератури для вступу, а про те, чи має бути обов’язковою ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ з УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ для випускників закладів освіти УКРАЇНИ (бо ЗНО – це форма проведення ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ випускників, а не тільки шлях до отримання сертифіката для вступу). Чи може УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА не бути обов’язковою для ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ випускників закладів освіти УКРАЇНИ?
Роман
Для dumay: може, аналогічно як можуть бути необов’язковими всі предмети природничого циклу.
Коментувати