ЗНО і ДПА у 2021 році: основні новації

Основні новації проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що очікують на учасників тестування

ЗНО і ДПА у 2021 році: основні новації

В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли про основні новації проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що очікують на учасників тестування в 2021 році.

Кожен зареєстрований учасник матиме право скласти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів з наступного переліку:

 • українська мова;
 • українська мова і література;
 • математика;
 • історія України;
 • біологія;
 • географія;
 • фізика;
 • хімія;
 • англійська мова;
 • іспанська мова;
 • німецька мова;
 • французька мова.

Для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковою буде проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:

 • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання);
 • математика (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
 • історія України (субтест «Період ХХ – початок ХХІ століття) або одна з іноземних мов (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
 • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

Учням, які виберуть для проходження ДПА математику, оцінку за ДПА (за шкалою -1-12 балів) буде визначено залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали. Для тих, хто вивчав математику на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання рівня стандарт та профільного рівня.

Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарт, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

У переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлено:

 • українську мову;
 • українську мову і літературу.

Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть змогу самостійно вибирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Освіта.ua
06.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ліза
Яка дурня... а якщо я збираюся навчатися закордоном і мені потрібен атистат, що скажете тут робити ?!
Марта
мій син вибирає між банківською справою і медициною.На банківську справу необхідно здавати укр . мову і літературу , а в медичний тільки мову , то якщо він здасть мову і літературу чи зможе він подати документи в медичний?
ВасЯ
Доброго дня, я складаю Біологію, математику, історію, українську мову та літературу. Думаю поступати в ІНФІЗ на спортивну медецину. Для вступу потрібні предмети(Мова і література, біологія та фізичні можливості) І я не дуже розумію як здавати математику та історію. Не можу знайти інформацію про це.
yuriy
Для ВасЯ: https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2020/10/ZNO-2021_-zagalni-pytannya-matematyka-1.pdf
Коментувати
Микола
Добрий день. Наступного року буду складати ЗНО з української мови, математики, Історії України та англійської. Хочу піти на програміста, а там для вступу потрібно англійську/фізику, математику і українську мову. Чи зможу я поступити якщо 3 предмети будуть на вискоий бал, а Історія України на низький?
Альона
Для Микола: Звісно зможете, бо для вступу необхідні тільки три результати з необхідних предметів для Вашої спеціальності. І якщо для вступу не потрібна Історія України ,то її не будуть враховувати.
Коментувати
Кузьменко Павло
Добрий день, планую вступити в медичний.В універсететі вступними предметами є : українська мова та література,фізика/мат... ематика,біологія/хімі... я.Чи... можу я складати історію в форматі ДПА?
Галина
Для Кузьменко Павло: можете. в мед література не потрібна. Дивіться додаток 4 до умов вступу
Коментувати
Володимир
Добрий день. Цього року буду здавати українську мову, математику, фізику, англійську. Хочу піти на програміста, а там для вступу потрібно фізику або англійську, я у фізиці впевнений, але англійської я зовсім не знаю, і сильно себе накручую що не здам, я зможу поступити якщо 3 предмети для вступу будуть на високому рівні, а англійську наприклад не здам?
Дмитро
Для Володимир: Маю таку саму ситуацію, тільки я знаю англійську, а фізику ні)
Микола
Та ж сама ситуація
Альона
Звісно зможете вступити , не хвилюйтесь)
Коментувати
Дмитро
Добрий день. Я хочу поступати в ХНУРЄ на програміста . Зараз там написано що потрібно обрати фізику або англійську, але це було в 2020. Я можу в 2021 році обрати англійську і фізику, а здавати тільки англійську( я фізику майже взагалі не знаю) ?
Настя
Добрый день, если я планирую поступать за кордон, и хочу сдать ДПА, Математика обязательный предмет?
Галина
Для Настя: саме для ДПА він і є обов’язковим. А ось для вступу ні.
Коментувати
Наташа
Доброго дня.Я хочу поступити в Чернігівське духовне училище.Там ЗНО не потрібно.Чи можливо не здавати ЗНО після 11 классу?
Галина
Для Наташа: Після 11 класу здають ЗНО (ДПА у формі ЗНО) не для вступу, а для випуску (атестату)!
Коментувати
Наташа
Добрый день. Можно ли после 11 класса не сдавать ЗНО ? И получить аттестат ?Без ЗНО выдают справку об окончании школы и аттестат за 9 класс?
Лиза
Здравствуйте, сдавала ЗНО в 2018 году, будет оно действительным при поступлении в 2021? Сдавала украинский язык и литературу,историю Украины,английский язык.
Ігор
Доброго дня. Питання щодо 3 та 4 предметів. Чи можна здавати: 3 предметом - англійська мова; 4 предметом - німецька мова? Чи має бути в такому випадку одна іноземна мова, другий предмет на вибір, окрім іноземної мови? Дякую.
Галина
Для Ігор: можна (якщо її також вчили в школі)
Коментувати
Влад
Здравствуйте. Если сдал ДПА в форме ЗНО в колледже , можно ли с этими результатами поступить в универ? Или нужно сдавать заново полное ЗНО
Тетяна
Добрий день. Планую вступати у медичний. Чи потрібно мені здавати українську літературу?
Альона
Для Тетяна:Ні , літературу здавати не треба , тільки українську мову і всі далі необхідні предмети .
Коментувати
Дарина
Доброго дня! Чи можливо після 11 класу не здавати ЗНО і піти в коледж, де потрібні результати 9 класу ?
Галина
Для Дарина: Ні не можна. і в коледж Ви підете на базі 11 класів, а не 9.
Коментувати
Учень
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи обов’язково мені складати ЗНО з англійської мови, якщо у школі вивчаємо її на поглибленому рівні? я хочу складати німецьку(її також вивчаємо в школі)
Галина
Для Учень: немає обов’якових предметів крім укр.мови та математики. Ви взагалі можете замість іноземної здавати історію, якщо саме вона Вам потрібна для вступу
Учень
Дякую за відповідь
Коментувати
Dasha
Добрий день. Якщо береш українську мову та літературу четвертий предмет потрібно брати? Нам у школі говорили що не потрібно, а зараз коли питаю, то не відповідають...
Галина
Для Dasha: ну звичайно треба. література не рахується на ДПА.
Коментувати
Ірина
Добрий день,чи можу я складати іспит ЗНО з англійської мови,якщо в мене не було цього предмету в школі?
Галина
Для Ірина: Ви випускниця минулих років? Можете здавати що хочете
Коментувати
Вікторія
Добрий день.Якщо я схочу поступати на воєне мені можна матиматику складати формі ДПА
Галина
Для Вікторія: немає ніякої "форми ДПА". Є ДПА у формі ЗНО. Жодного іншого способу складання ДПА не існує. Лише для тих, хто за станом здоров’я не може складати ЗНО (навряд чи Ви до них відноситесь, якщо збираєтесь у військові)
Коментувати
Євгенія
Доброго дня. Якщо я вступаю у художній університет и для вступу потрібні лише математика, українська та творчій конкурс, інші предмети не враховуются у вступний бал. Чи можу я здати англійську на меншому рівні (хоча школа з посиленим вивченням мови) та що робити з 4 предметом? Він мені не потрібен а здати треба?
Влад
Для Євгенія: ні, на профільному.
Коментувати