ЗНО і ДПА у 2021 році: основні новації

Основні новації проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що очікують на учасників тестування

ЗНО і ДПА у 2021 році: основні новації

В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли про основні новації проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що очікують на учасників тестування в 2021 році.

Кожен зареєстрований учасник матиме право скласти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів з наступного переліку:

 • українська мова;
 • українська мова і література;
 • математика;
 • історія України;
 • біологія;
 • географія;
 • фізика;
 • хімія;
 • англійська мова;
 • іспанська мова;
 • німецька мова;
 • французька мова.

Для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковою буде проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:

 • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання);
 • математика (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
 • історія України (субтест «Період ХХ – початок ХХІ століття) або одна з іноземних мов (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
 • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

Учням, які виберуть для проходження ДПА математику, оцінку за ДПА (за шкалою -1-12 балів) буде визначено залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали. Для тих, хто вивчав математику на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання рівня стандарт та профільного рівня.

Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарт, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

У переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлено:

 • українську мову;
 • українську мову і літературу.

Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть змогу самостійно вибирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Освіта.ua
06.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Можна дізнатися який буде прохібний бал з математики зно?
Артур
Добрий день , скажіть будь-ласка я в 221 поступатиму на навчання до Польщі , реєструвався на ЗНО , чи можу я просто не прийти на ті ЗНО і чи видадуть мені атестат без ЗНО ?
Влад
Для Артур: можеш не йти, атестат видадуть. Але взавай в Польщі, чи принципово їм потрібні оцінки в атестаті як за ДПА чи ні. Якщо потрібні, то потрібно здавати і писати заяву, щоб тобі оцінки ДПА внесли в атестат
Коментувати
Maria23bs
Народ підкажіть , якщо я обрала предмети здавати як ЗНО ,але мені його не потрібно , ч. Можу я його не здавати (вчителі сказали що якщо ти обрала повинна йти писати тому що якщо ні то не дістану атестат
Влад
Для Maria23bs: можеш здавати тільки ті ЗНО, які потрібні для вступу. Якщо не плануєш вступати, можеш взагалі нічого не здавати. Атестат вони повинні видати по річним оцінкам, а там де повинні бути вписані ДПА буде написано звільнено
Влад
Для Maria23bs: для чого тоді прийняли закон про відміну ДПА? Для того, щоб зменшилася кількість дітей, які підуть писати ЗНО! А вони просто заставляють йти і нападати себе на небезпеку?
Влад
Для Maria23bs: наражати*
Коментувати
Сашка
Доброго вечора Хочу дізнатися як що не ідеш поступати то потрібно здавати зно чи можна не здавати ??
Влад
Для Сашка: можна
Сашка
А вчителі кажуть що ЗНО обов’язково здавати (Що це такий закон України)
Влад
Хай покажуть той закон. Обов’язкове при випуску з школи ДПА, а не ЗНО. ДПА відмінили. Все
Коментувати
Юлія
Добрий день, хочу дізнатися чи іди мені на іспит з тих предметів, які я вибрала у формі ДПА, якщо я відмовилася від ДПА? І як дізнатися які предмети я вибрала у формі ДПА а які у формі ЗНО(тому що я забула) ? Допоможіть будь ласка!
Юлія
Для Юлія: іти*
Влад
Даааа. Ти вступати будеш в цьому році?
Коментувати
Наталія
Добрий день, чи можна скласти повноцінне ЗНО, якщо я зареєструвалася на ДПА у формі ЗНО. Дякую)
Влад
Для Наталія: ні.
Коментувати
Дарина
Добрий вечір! Якщо я реєструвалася на ДПА та на ЗНО, але при вступі результати ЗНО мені не потрібні, а ДПА відмінили, то чи варто складати ЗНО? Можливо, можна написати заяву до школи? Дякую.
Влад
Для Дарина: якщо Вам не потрібні для вступу результати ЗНО, навіщо Ви на них взагалі реєструвалися? Можна просто не йти на ЗНО. Атестат Вам і так видадуть
Володимир
Реєструвалися, бо було обов’язковим або історія , або іноземна на вибір , а для вступу у ВУЗ вони для багатьох не потрібні. Я так зрозумів що їх можна не здавати ?
Влад
Для Володимир: обов’язковим на вибір історія або іноземна - ДПА. А навіщо реєструватися на ЗНО, якщо воно не потрібне для вступу, я про це питаю. В ЗНО більше завдань. Можете не здавати
Коментувати
Аня
Якщо дпа відмінили,а учень планує вступати у вуз,чи потрібно здавати математику,для вузу її не треба
Влад
Для Аня: не потрібно. Ну відміли ж. Навіщо те саме питати.
Коментувати
Марія
Якщо я обрала зно з математики рівень стандарту , але в моєму листі пише встановлюється за 200 бальною шкалою і 12 бальною школою теж , то незважаючи на те , що дпа відмінили мені потрібно його здавати чи ні ? Дайте відповідь будь ласка , буду дуже вдячна !!
Влад
Для Марія: якщо математика потрібна для вступу, то треба складати ЗНО. А якщо не потрібна, то навіщо Ви реєструвалися на ЗНО, можна було скласти тільки ДПА
Марія
Тобто не зважаючи на те , що ДПА відмінили , я мушу здавати ЗНО тому , що в мене пише встановлюється за 200 бальною шкалою , так?
Влад
Я такого не писав. Якщо для вступу треба математика, то здаєте ЗНО, якщо не треба - не здаєте.
Коментувати
Богдан
А якщо пише,що географія встановлюється за шкалою 100-200 балів,то це ДПА чи ЗНО?
Богдан
Добрий день!В мене є питання,4-ий предмет щось вирішує? Я наприлад вибрав географію(у інформаційній картці пише,що встановлюється 100-200 балів,тобто рівень ЗНО),що буде якщо я не здам прохідний з географії(мене допустять до вступу?) П.с(мені географія не потрібна для вступу)
Якось так
Для Богдан: для вступу потрібно подати три (в окремих випадках два) ЗНО з певним балом. Решта предметів ЗНО і отримані за них бали виші не цікавлять. Якщо сьогодні звільнять від обов’язку ходити на ДПА, то сенсу йти на непотрібні для вступу предмети немає. Тим паче за умови слабкої підготовки до них.
Зоряна
Я зареєструвалася на зно з історії але передумала його здавати. В такому разі я можу просто не прийти і мені не поставлять двійку в атестат як оцінку за дпа з історії?
Влад
Для Богдан: яка двійка, якщо ДПА відмінили????
Коментувати
Діна
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи буде ДПА у форматі ЗНО з математики 2021? Дякую! Усім міцного здоров’я:)
Андрій
Якщо я вступаю за кордон, до США, чи потрібно мені здавати ЗНО? Бо я чув, що оцінку ДПА (для ЗНО) відмінили для тих хто за кордон ?
Надія
Добрий день, скажітьбудь ласка, чи правда що цього року відмінили ДПА у формі ЗНО для студентів коледжу?
Олена
В мене дистанційне навчання вже другий рік, я навчаюсь в медичному коледжі і я за те, щоб ті діти, які не будуть йти вчитися у вищий навчальний заклад, не здавали ДПА у формі ЗНО, тому що і так багато екзаменів, а це й ще за ЗНО хвилюватись. По поточним оцінкам можна атестат получити. І ще раз повторюсь, я за те, щоб відмінили ДПА у формі ЗНО тим, хто не буде йти навчатися у вищий навчальний заклад.
Олександр
Доброго для я чув що ЗНО для 9 та 4 класів не будуть відіняти в цьому році.Це правда?
Влад
Для Олександр: нічого не зрозуміло. В 4 і 9 класі ЗНО немає. Є ДПА. В цьому році його відмінили для цих класів
Коментувати
Артем
Ребят, подскажите, пожалуйста! Если я не сдаю ЗНО по матеше, а только ДПА (т.е. не перевожу в 200 бал. систему ). То есть ли какой-то минимальный балл по математике на который я должен сдать? Если бы я сдавал ЗНО то это 124 балла вроде, и если я его не наберу, то моё ЗНО онулируют?
Галина
Для Артем: де Ви чули про 124 бали? Від тих хто здавав ЗНО 6 років тому? Вже давно немає такої системи. оцінку за ДПА Ви в будь-якому випадку отримаєте, просто від 1 до 12.
Коментувати
Іра
Де логіка? Відмінили ДПА учнів 4, 9 класу які завжди разом в одному класі контактують.!!! Учні ж 11 класу з’їдуться з різних шкіл та будуть в одних класах. Я цього не розумію...
Olga
Для Іра: У минулому році здавали ЗНО і проблем не було. То чому в цьому році мають бути? Тому що ти не вчилася і боїшся показати свої знання? Чи у татка багато грошей і сподіваєшся через хабар вступити?
Іра
Я взагалі то про ДПА , а не про ЗНО. В минулому році відмінили ДПА в 11 класі. Ви самі не розумієте про що пишете))))
Галина
Для Іра: А ДПА і щдають у форматі ЗНО. Ніяких окремих ДПА не існує
Коментувати
Алла
Будь-ласка підкажіть, учень закінчує 10клас, а хоче вступати в коледж якби після 9класу, що потрібно для цього і які сроки реєстрації
Влад
Для Алла: Для Іра: реєстрації на що? Після 9 класу вступають з свідоцтвом базової освіти і при вступі складають іспити.
Коментувати
Христина
Доброго вечора, кажуть що цього року ДПА для учнів 9,4 класів не буде, що до учнів, які хочуть поступати після 9 вони не будуть здавати ДПА а тільки вступні екзамени до коледжу?
Влад
Для Христина: так
Коментувати