У Раді висловили стурбованість долею ЗНО

За словами заступника голови ВР Олени Кондратюк, парламент має не допустити скасування ЗНО

У Раді висловили стурбованість долею ЗНО

Верховна Рада в межах парламентського контролю має зробити все можливе, щоб захистити інтереси абітурієнтів і не допустити скасування ЗНО.

Про це під час виступу на Погоджувальній Раді у парламенті сказала заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

Зокрема, вона висловила стурбованість інформацією освітнього омбудсмена про те, що в уряді розглядається можливість скасувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

«Для когось можливо це найлегший спосіб вирішення цієї проблеми, але це точно не вихід із ситуації, а втеча від відповідальності конкретних чиновників. Нагадаю, що з 2008 року ЗНО це самий ефективний спосіб, який користується максимальною довірою при вступі абітурієнтів до вишів. Верховна Рада в межах парламентського контролю має зробити все можливе, щоб захистити інтереси абітурієнтів і не допустити скасування ЗНО. Адже мова йде про рівні права і можливості доступу до якісної освіти», - наголосила Кондратюк.

Також, за її словами, відміна ЗНО може слугувати поверненню до старих корупційних схем при вступі до університетів.

«Посиленню цього хаосу сприяє і невизначеність з самим керівництвом міністерства. 100 днів уряд без очільника такого ключового міністерства. Новий міністр має взяти на себе відповідальність з організації і проведення ЗНО на належному рівні», - наголосила заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анонім
Та найгіршим є те, що в деяких школах ставлять відмінні оцінки тим школярам, які потім складають ДПА на 6-8 балів! Страшно уявити, що би було, якби одна моя знайома, яка одержала за ДПА з математики 7 балів чи навіть менше, а також низькі бали за ЗНО з української мови та історії, мала незаслужену золоту медаль, а я — срібну! P. S. У цьому антигуманному суспільстві ніколи не буде панувати справедливість, однак це не означає, що за неї не треба боротися та сприяти несправедливості!!!
Анонім
ДПА не можна було скасовувати в жодному разі, оскільки це сприяє несправедливості, адже медалі будуть давати тим, хто на них анітрохи не заслуговує!!! Наприклад, мені вчителі "зрізали" золоту медаль, але я склала ЗНО на відмінно. Зате одна дівчина, яку вони висунули як претендентку на золоту медаль, не підтвердила навіть срібної; а друга — отримала за ДПА дві дев’ятки. Та чи би мали вони хоча б такі результати, якби постійно не ходили на репетиторство з певних предметів? Чи би мала одна моя знайома срібну медаль, якби не пропускала уроки надзвичайно часто, адже готувалася до ЗНО вдома або з репетиторами? Звичайно, що ні.
Алексей
Боже , и так понятно что вы отмерите ЗНО , потому что вам это выгодно , и абитуриентам тоже , Вы просто делаете вид что пытаетесь всеми силами противостоять отмене ЗНО , чисто игра на публику , Шмыгаль не понимает как опасен сейчас вирус , и хочет все равно провести ЗНО , спрашивается зачем ? Родители абитуриентов и так напуганы , потому что ситуация страшная сейчас в нашей стране . Вы оплатите лечение потом ? Хотя какое лечение ? В нашей стране уже нет нормальных медицинских услуг ....
Ліза
Мені страшно їхати за 100км здавати. Так, дійсно страшно. Особливо зараз, коли що не день, то все більше і більше випадків зараження. У мене слабкий імунітет, а також я в групі ризику. Так, весь цей час я активно готувалася до іспиту, і впевнена, що склала би всі тести мінімум балів на 180. Але я боюсь. Складно зосередитись на чомусь, якщо постійно перебуваєш у стресі. Та і взагалі, слабко віриться, що на пунктах тестування будуть забезпечені всі умови для безпечного його складання І якщо я підхоплю цю заразу на ЗНО, чи оплатить держава моє лікування?
Stas
Почему бы не прислушаться к мнению Виктора Бондаренко, доктора философских наук, профессора, члена-корреспондента НАПНУ: ЗНО провести только среди соискателей бюджетных мест в ВУЗах. Моё предложение: за свои деньги пусть поступают на оставшиеся места по оценкам аттестатов. Пусть учатся сколько угодно лет (как в некоторых штатах Америки), лишь бы платили. Только на старшие курсы переводить после успешной сдачи сессии. А сколько времени им понадобится для освоения материала: год, два или больше, - не имеет значения. Главное платить за учебу денежки.
Андрій
Хоч в грудні, але ЗНО має бути! Який сенс його робити раніше, якщо ніхто не буде вчитися через карантин. Немає сенсу його відміняти, бо початок навчання завжди можна перенести. Можна використати цей час з користю: стати волонтером; якщо знаєш куди вступати - краще підготуватися до екзамену, ні, то "знайти себе"
Скасуйте ДПА у формі ЗНО
Коронавірусна хвороба розповсюджується сильшніше з кожним днем. Хай буде ЗНО для абітурієнтів, які збираються вступати до вищіх навчальних закладів. Скасуйте обов’язкове ДПА у формі ЗНО для випускників 11 класу, які не збираються нікуди вступати. Дайте можливість вибору дітям.
Скасуйте ДПА у формі ЗНО
Коронавірусна хвороба розповсюджується сильшніше з кожним днем. Хай буде ЗНО для абітурієнтів, які збираються вступати до вищіх навчальних закладів. Скасуйте обов’язкове ДПА у формі ЗНО для випускників 11 класу, які не збираються нікуди вступати. Дайте можливість вибору дітям.
Катя
Для Скасуйте ДПА у формі ЗНО: какой идиот идёт у 11 , чтобы не вступать у ВУЗ. Ну что ли если за́ границу поступает
Коментувати
Скасуйте ДПА у формі ЗНО
Коронавірусна хвороба розповсюджується сильшніше з кожним днем. Хай буде ЗНО для абітурієнтів, які збираються вступати до вищіх навчальних закладів. Скасуйте обов’язкове ДПА у формі ЗНО для випускників 11 класу, які не збираються нікуди вступати. Дайте можливість вибору дітям.
Лика
Для Антона: вы серьезно считаете, что у нас не болеют?! Или все хорошо, потому что у нас же не так , как в Италии или США? И вас удивляет , что люди повально не болеют ? Так и от холеры умирали не все, и туберкулёзом заражены не все , и , представьте себе, и Эболу люди пережили .И о каких продезинфицированных классах вы говорите? Да , я уверена, что на ЗНО пойдут даже больные, предварительно выпив таблетку. Но если есть хоть малейший риск для человека, то зачем подвергать его опасности?
Наталія
Чому такий хаос навколо цього ЗНО. Ніхто ж не пропонує скасовувати ЗНО, просто потрібно скасувати ДПА. Якщо згадати 2014 рік і минулі то тоді спочатку отримували атестати, а потім складали ЗНО. В чому ж проблема зробити так і цього року? Це облегшить все!!! Бо нащо буде та дитина складати ЗНО яка не буде поступати? Укрїнська освіта- це просто дебілізм!!!
Паша
Для Наталія: Повністю згодний з Вами, та нажаль ті хто сидять в кріслах не розуміють цього. Бо важливіше гроші
Аня
Для Наталія: Можна цю людину зробити міністром освіти? Мені здається вона знає більше про освіти, ніж ті хто там штани протирають.
Коментувати
Олена
Бабосики срубить надо за ЗНО. Со всех. Это много. Казна пустая, игры в карантин дорого обошлись (полёт нашей "Мрии" в Китай стоит дороже, чем И.Маску в космос. Надо доить народ. Нещадно. За всё, даже за воздух.
Дарья
Я закінчила школу , та ось маю писати екзамени , а саме , ЗНО. Мої батьки викинули купу грошей на підготовку та репетиторів , але з ситуацією , що відбувається зараз , в мене є лише одне запитання. Чому , я маю складати ЗНО, наражати себе та рідних на небезпеку , якщо я знаю , що в будь-якому разі поступлю на контракт? Чому в цьому році не можна зробити ЗНО за бажанням саме для тих учнів , які вважають , що здадуть на 180+ та поступлять на бюджет ? Я вважаю , що для контрактників можна зробити відбір за балом атестату , не дарма ж ми їх отримували , а ті хто впевнені в своїх силах , будь ласка , нехай пишуть . Чому я повинна перейматись, через те , чи не захворію я , під час тесту ? Та сидіти в масці 3 години , а це не матиме ніякого сенсу.
Йди працювати!
Для Дарья: щоб відсіяти тих дибілів, які ніякі батьківські гроші та репетитори не допомогли набратись розуму, і не дати їм вступити до вишів аби потім отримати такий самий диплом як і бюджетники, а завдяки батькам ще й влаштуватись на роботу, на якій той хто вився сам, виконуватиме роботу за себе та за дибіла-колегу-протеже наальства.
Дарья
Так можна поставити певний прохідний середній бал , лише для контрактників. А якщо ти хочеш на бюджет , то звичайно , здавай ЗНО.
Ольга
Неужели вы действительно думаете, что ЗНО отсеивает тех дебилов, у которых много денег, а ума нет????!!!! Или вы думаете что если сдаете ЗНО то коррупции в ВУЗах нет??? ЕСТЬ! И это печально. Что как было раньше что решают все деньги так и сейчас. А ЗНО просто замыливают глаза нам, чтоб мы думали что все по честному
Коментувати
Лика
Я мама выпускника. Читаю и поражаюсь. КАК можно сравнивать здоровье и жизнь человека и ЗНО?!неужели родителям настолько наплевать на своих детей, что им только бы быстрее засунуть их в масках , в душные кабинеты, но написать Зно любой ценой?!даже если , не Дай Бог, потом заболеют дети, потом заразят своих близких, только у одного иммунитет поможет выкарабкаться, а другим, возможно, нет. Я не против отмены Зно, но хочется, чтобы люди адекватно понимали в чем проблема. Мне тоже жалко своего ребёнка, который учился все эти годы на отлично, посвяща все время учебе, который мечтает о поступлении, но никогда я не променяю здоровье своего ребёнка на Зно. И нормальный родитель , понимая всю серьезность ситуации сейчас, побережёт своего ребёнка, и не разрешит ездить в метро , В маршрутках шастать по магазинам и тусоваться с друзьями.
Антон
Для Лика: Ви про що? Яке здоров’я ?Ви не можете бути такою дурепою .Ви притворюетесь.Чому тоді не хворіють діти в садочках та університетах? Чому не хворіють люди в ТРЦ,кафе,ресторанах,басейнах ,спорт залах ,салонах краси,нічних клубах, літаках потягах,метро, маршрутках(повнісіньких)...можна багато перераховувати .І ТІЛЬКИ В ПОЛУПОРЖНІХ ,ПРОВІТРЕНИХ ,ПРОДЕЗИНФІКОВАНИХ КЛАСАХ ВІН ЖИВЕ ????ЧОМУ ???ЧОМУ ??? ЧОМУ ,ПРЕЗИДЕНТЕ ЗЕЛЕНСЬКИЙ???
Алина
Для Лика: согласна с вами!!! с каждым словом!!! зачем подвергать такому риску ВСЕХ тех, которых закрыли на карантин на 3 месяца, а теперь кровь из носу даёшь ВНО!!! зачем и кому оно будет нужно(?) если например на каждом пункте ВНО заразится 1 человек(взрослый или ребёнок) и каждый из них принесёт вирус домой в свою семью!!! сколько по всей Украине будет таких людей??? кому-то ещё хочется сдачи ВНО на пунктах ВНО? Для защитников сдачи ВНО: посмотрите ещё 1 раз(будет мало смотрите 2-3-4 разы) кадры из Италии за март-апрель о ковид-вирусной инфекции!!! может поумнеете!!! надо искать более-менее безопасные варианты: чтобы и ВНО состоялось и дети были здоровы, а не тряслись: пронесло или заразились? нельзя сдать ВНО онлайн? тогда ОТМЕНЯЙТЕ!!! начиная с 5-го класса по полгода без учебников!!! или старые или электронные(60 стр)!!! может хватит "приключений" в учебном процессе этим детям??? кто может гарантировать безопасность на пунктах сдачи ВНО??? ПРавильный ответ: НИКТО!
Павло
Скасування ДПА зменшить кількість учасників, тобто кількість контактів і дасть можливість закінчити ЗНО решті випускників.
Коментувати
Приплыли
Вопрос, что дальше ? Мне идти на слесаря? Спасибо дорогие,очень приятно) Ваши планы недальновидны и непонятны. Парки, магазины и музеи открыты, а мы будем без зно, ГЕНИАЛЬНО. Не надо портить нам начало жизни, придумайте что-то и начинайте решать этот вопрос сейчас, ибо я задолбалась (как и все) сидеть в неведение!
rkasteen
Для Приплыли: вот у меня так же. На факультете, куда я хочу поступать, проходной балл на бюджет где-то 140 (это КПИ, на минуточку), на ЗНО я с легкостью столько наберу, даже намного больше. Если смогу, то наберу баллы на ФИВТ. А вот если ЗНО заменят чем-то, то уже как повезет. В других экзаменах смысла нет - если нельзя сдавать один экзамен, то почему можно сделать на быструю руку другой? А аттестат... Думаю, те, кто верит, що оценки заслуженные и справедливые, заодно верят ещё и в фей с Дедом Морозом. В общем, надеемся и верим
Марина
Та перестаньте, хто не хоче вчитись працювати ,тим більш ,не буде. Окрім того, цілком справедливо- хочеш вчитись, то вчись собі за свої гроші, а от ,чи отримаєш диплом - то інша справа. Так діють в приватних європейських вишах.
Павло
Ну и зря. Слесарь - супер профессия. А когда слесарь откроет свой сервис , то тем более. Хуже когда после университета идут на слесарей.
Коментувати
Марик
Вопрос. Зачем нужно ВНО для тех кто заканчивает колледж в этом году и поступает по специальности. Он будет поступать имея диплом младшего специалиста. Учиться дальше по своей специальности. Поступать на второй курс. При всем при этом, заканчивая школу он уже сдавал ВНО, для поступления в колледж! ЗАЧЕМ? И вы хотите сказать нет корупции? Зачем выпускнику, имея диплом младшего специалиста для поступления в ВУЗ сдавать ВНО по школьной программе??? При этом были написаны тесты по специальности!!! Как же нет корупции на ВНО! Приведите хоть один аргумент, что ВНО в этом случае нужно!!!
Олена
Відміна ЗНО повернення до корупції!!! ЗНО - це шанс розумним дітям вступити до вищих навчальних закладів!!!
Злющий выпускник
Для Олена: все верно ,сестренка!!)) Не дадим им отобрать у нас этот ШАНС!Не дадим украсть наше светлое будущее !!! РУКИ ПРОЧЬ ОТ ЗНО ,ВОРЫ и ПАСКУДЫ!!!
Ксюша
для чого людям голова??? може, щоб думати??? чи щоб їсти(рот на обличчі, отже на голові)!!! для вас байдуже, що буде після ЗНО??? то подумайте, що вам дорожче обійдеться: відміна ЗНО чи ковід і його лікування??? Пропоную відмінити здачу ЗНО всім!!! до вузів прийняти всіх умовно зарахувавши - за оцінкою з профільного предмету і середнім балом атестата! після 1 чи 2-ї сесії: за результатами навчання - хто заслуговує вчиться далі на бюджетному місці!! хто вчився і лінувався - платить контракт за перший курс і вчиться далі на контракті, хто сів не в свої сані - на вихід!!! якщо є набір 100 студентів - візьміть 150 - нехай вчаться - виберете кращих, і заставляти вчитись нікого не треба! самі вчитимуть один поперед одного! чому в гімназіях після 4-го класу є відбір, а тут прямо трагедія, бо окрім ЗНО інших варіантів немає??? і бути не може??? та запитайте і поцікавтесь як вирішують цю вступну ситуацію в інших країнах і побачите ще декілька варіантів для вирішення ситуації, що склалась!!!
Дарья
Згодна
Коментувати
Мама выпускника
Чому не можна провести ЗНО на базі школи? Таку можливість МОН чому не розглядає??? З березня нас не чують!
ПроРок
Для тех кто "в танке" ЗНО для колледжей уже отменили, а вот когда вы после окончания колледжа захотите в ВУЗ, то вам придется сдавать ЗНО. Вам придется учить заново то что вы уже все забыли)) Самому) Так что не жалуйтесь
Студент
Для ПроРок: где это отменили для колледжа? Нет такой информации
Игорь
Отменили только в Киеве и только для тех кто не поступает дальше. В других областях всё так и осталось
Андрій
Будь ласка, дайте посилання на першоджерело.
Коментувати
Владислав
Почему вы не можете просто отменить ЗНО для тех, кому не нужно никуда поступать??? Зачем мне, обучаясь в колледже сдавать это ЗНО, если оно мне абсолютно не пригодится?? Сделайте хоть 1 правильное решение и не портите обучение для студентов/курсантов! ЗНО нужно только для людей, которые учатся в школе. Добавлю к этому ситуацию с корона вирусом, что отменив ЗНО для курсантов, сдающих экзамены станет намного меньше, задумайтесь!
Студент
Для Владислав: +++!!!!
Коментувати