Комісія підтвердила правильність завдань тесту з історії

Предметна фахова комісія з історії України розглянула спірне завдання тесту з історії

Комісія підтвердила правильність завдань тесту з історії

В Українському центрі оцінювання якості освіти підтвердили оприлюднену раніше позицію Центру щодо завдання № 58 сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з історії України. Про це йдеться у додатковому роз'ясненні Українського центру оцінювання якості освіти, що містить посилання на висновки предметної фахової комісії з історії України.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сторінці УЦОЯО у Facebook.

В Центрі оцінювання повідомляють, що згадане завдання, згідно з умовою якого необхідно було встановити послідовність подій на українських землях наприкінці ХVІІ – у першій половині ХVІІІ ст., повністю відповідає програмі ЗНО з історії України, і має єдину однозначно правильну відповідь, що складається з такої послідовності подій:

Правильна послідовність подій

1) ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні;

2) об’єднання під владою гетьмана І. Мазепи Лівобережної та Правобережної України;

3) укладення таємного договору між шведським королем Карлом XII і гетьманом І. Мазепою;

4) зруйнування за наказом московського царя Петра І гетьманської столиці Батурина.

«Ліквідація козацтва на Правобережній Україні в 1713 р., це як зазначено в програмі ЗНО з історії України, є результатом подій, пов'язаних із походами П. Орлика на Правобережну Україну та стосується перебігу російсько-турецьких війн першої чверті ХVІІІ ст.», - йдеться у додатковому роз'ясненні Українського центру оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
10.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мас
УВАГА!!! Приблизно такий текст пишемо та надсилаємо або заносимо до УЦОЯО та МОН: Відповідно до приписів статті 40 Конституції України, положень Закону України «Про освіту» (№2145-VIII 05.09.2017 р.), Закону України «Про інформацію» (№2657-XII від 02.10.1992) та Положення про Український центр оцінювання якості освіти, затвердженого Постановою КМУ №1312 від 31.12.2005 р. в редакції від 22.08.2018. №624, прошу надати офіційне роз’яснення щодо тлумачення правильної відповіді до завдання 58 Сертифікаційної роботи з історії України (основна сесія, 04.06.2019). У відповіді прошу зазначити узгодженість правильної відповіді із затвердженою програмою ЗНО, програмою з історії України для закладів освіти відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти, рекомендованими підручниками МОН України для вивчення історії з наведенням конкретних сторінок в них та відповідних посилань, а також докази неможливості неправильного або подвійного (неоднозначного) тлумачення.
Olga
Моя дитина отримала 198 балів з історії України саме за єдину помилку в 58 завданні. Наскільки я розумію, подавати апеляцію немає сенсу. Я зараз відправлю листи за Вашим зразком на МОН та УЦОЯО у паперовому вигляді. Не підкажете, на які електронні адреси можна ще відправляти листи (не можу на сайтах знайти)?
Коментувати
Григорій
Та люди читайте УВАЖНІШЕ Полки (1699)та ПОЛКОВИЙ УСТРІЙ (1712)це різні речі, слова, терміни, значення тощо, які відбулися у різні роки
Знавець польської
Для Григорій: Пора вчити польську мову!!! Ваші ПОЛКИ та ПОЛКОВИЙ УСТРІЙ це лише різний переклад з польської одного й того ж. "Учи матчасть", (читай в оригіналі)
Коментувати
Valentina
Якщо промоніторити за результатами перевірки кількість тих, хто дав послідовність з урахуванням 1712(1713) років, я думаю, що це переважно ті хто набрав за 180 балів. саме ті хто думав і намагався все логічно пов’язати: зміст довідників, хронологічний перелік програми ЗНО...
Учитель історії
Для Valentina: На Facebook писали, що учениця із-за 58 питання втрачає 200 балів. Серед моїх учнів втрачають бали учні, що набрали 190+. Цікаво, а чи є в цьому році 200 бальники? У минулому році було таких 9
Ельвіра
У класі 7учнів набрали від 184 до 188 балів. Всі вони втратили по 3 бали!
ор
Ви всім їм продали відповіді з цією помилкою? Невже важко відрізнити прийняття рішення сеймом, яке стало поштовхом дo повстання Палія, і власне остаточну ліквідацію? В нас от Верховна Рада множить рішення про запобігання корупції, але корупція ще й досі не щезла: продовжується торгівля відповідями на зно, а потім оцінками у внз.
Коментувати
Дмитро
Я думаю, що "комісією" був сам Гісем. Дійсно, погоджуюсь...і Власов і Полянський значно професійніше, достатньо збірки тестів порівняти в посібниках по підготовці для ЗНО. А Гісем за рік 60 питань не здатний коректно скласти. Думаю, що в цьому році настав час судових процесів проти УЦОЯО....Оцінювачів освіти повинен оцінити сам народ!!!
Witalina
Та забийте Ви на підручник Гісема!!! ( дітей жалко,вони не винні) П’ять років назад вибрала його підручник для 7 класу.Мучусь, купа різночитань, тести нікудишні .По 5 підручників готує кожного року,заробітчанин!!!! Його підручники повне гавно,отстой! ЧИ, можливо, це моя суб’єктивна думка, Чесно, не терплю його підручники,і дивуюся як їх обирають вчителі історії. Наш район працює за пдручником Власова. Програма ЗНО - свдчення компетентності,професійності і добросовісності укладачів. Ви проаналізуйте її уважно і теж побачите нестиковочки,не логічні вимоги.ТАК само і в програмах з історії . Коли у змісті питання не має,а у колонці, що учень повинен знати ,розуміти Є. ЛЮДИ тупо заробляють гроші і ні за що НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ!!!! ГНАТИ ТАКИХ С...ю МІТЛОЮ!!!
Ельвіра
Для Witalina: не можу забити, бо у сільській школі це єдиний підручник з історії України . Я просто не уявляю, як наступного року учні здадуть зно. Для цього потрібно опрацювати підручники усіх авторів (10-11 кл). В них дуже багато розбіжностей. А програма нова!
Witalina
Для Ельвіра: Але ці єддині підручники ми, ВЧИТЕЛІ ІСТОРІЇ, обирали!!!! А вибір був!
наливайко
Краще математику здавати)
Коментувати
Учитель історії
Про параграф з підручника Гісем, де є дві дати 1699 і 1712, що стосуються рішення польського сейму, вже знає вся Україна. Запитання до УЦОЯО "Навіщо було так формулювати питання 58, знаючи що є дві дати? Чи навпаки, не знали про це? А учні знали! І постраждали через вашу некомпетентність. До речі, при всій повазі до учнів, які надали правильну з позиції УЦОЯО відповідь, серед моїх учнів та учнів колег саме найкращі, найбільш підготовлені втратили 3 бали. Їх дуже жалко, це на совісті укладачів тестів
Witalina
Для Учитель історії: Та забийте Ви на підручник Гісема!!! ( дітей жалко,вони не винні) П’ять років назад вибрала його підручник для 7 класу.Мучусь, купа різночитань, тести нікудишні .По 5 підручників готує кожного року,заробітчанин!!!! Його підручники повне гавно,отстой! ЧИ, можливо, це моя суб’єктивна думка, Чесно, не терплю його підручники,і дивуюся як їх обирають вчителі історії. Наш район працює за пдручником Власова.
Коментувати
Василь Володимирович
Як викладач, хочу висловити повну зневагу псевдокомісії і особисто Гісему О.В.(відповідальному за складання тестів). Ви кожного року дискредитували ЗНО з історії, але в цьому році ви перевищили планку. Так вчиняють самі звичайні шулера. Повна зневага! Гидко.
Ната
Де відеотрансляція? Хто вхдив до комісії? Це банальні відписки. Де офіційний докумет, Підписаний усіма членами комісії. Це робиться для того, щоб уникнути судового позову. З чим іти до суду? Як захистити свої права?
Valentina
А три полки на Правобережжі при гетьмані Мазепі не існували? Ліквідація остаточно не відбулася, тому відповідь - 1712 рік. Або формулюйте коректно питання та варіанти відповідей. Після 1699 року тільки два полки склали свої клейноди, а Палій підняв повстання. Після його придушення Мазепа гетьман двох частин з полково-сотенним устроєм. А ось після 1712 року цьому устрою на Правобережжі було покладено край. А навіщо тоді в Програмі дата 1713р. Так собі згадали...
Олена
Для Valentina: зверніть увагу "ухвалення польським сеймом рішення" - це не означає що відповідно усі полки перестали існувати, йдеться лише по прийняття рішення про їх ліквідацію. Тому усе правильно.
Witalina
Для Valentina: "навіщо тоді в Програмі дата 1713р????. Так собі згадали..." Програма ЗНО - свдчення компетентності укладачів. Ви проаналізуйте її уважно і теж побачите нестиковочки,не логічні вимоги.ТАК само і в програмах, Коли у змісті питання не має,а у колонці,що учень повинен знати ,розуміти Є. ЛЮДИ тупо заробляють гроші і ні за що НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ!!!!
ор
1713 - ОСТАТОЧНА ліквідація козацтва., а не прийняття рішення сеймом.
Коментувати