Одне із завдань тесту з історії не має правильної відповіді

Усі учасники ЗНО з історії України отримають по одному балу за завдання № 42

Одне із завдань тесту з історії не має правильної відповіді

Завдання № 42 сертифікаційної роботи основної сесії ЗНО з історії України не має правильної відповіді. Відповідний висновок ухвалила предметна фахова комісія з історії України при Українському центрі оцінювання якості освіти.

У завданні № 42 було передбачено визначення фото із зображенням Георгіївської церкви Видубицького монастиря.

У варіантах відповідей наведені фото, що містили зображення Свято-Покровської церкви (с. Сутківці, Хмельницька обл.), П’ятницької церкви (м. Чернігів), Катерининської церкви (м. Чернігів) і Церкви Святого Пантелеймона (с. Шевченкове, Івано-Франківська обл.).

Через технічний недогляд під час підготовки до друку сертифікаційної роботи замість фото Георгіївської церкви Видубицького монастиря помилково наведено фото собору Святої Великомучениці Катерини (Катерининська церква) в Чернігові.

Зваживши на рішення предметної фахової комісії, в Українському центрі було прийнято рішення зарахувати всім учасникам основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2019 року по одному балу за завдання № 42 відповідної сертифікаційної роботи.

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
06.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
yaroslava
blob:https://xn--80affa3aj0al.xn--80asehdb/5609f8fb-3e39-484a-853a-f748a104f06c що це за церква?
Катерина
Чим вищезгаданаі фахівці займалисть протягом року? кожного року майже в кожному предметі є якісь невизначеності!
Наташа
чому це в 42 питанні немає правильної відповіді??? там все-таки фото Георгіївської церкви Видубицького монастиря, а не фото собору Святої Великомучениці Катерини (Катерининська церква) в Чернігові. Вони дійсно схожі, але той, хто вчив - написав правильно!! https://history.vn.ua/zno/history-ukraine-zno-architecture-painting/33.php
Провід 19
Для Наташа: Прокинулася? Там нема правильної відповіді. Треба було церкви подивитися "вживу", щоб це зрозуміти. Навіть вже центр це визнав.
Коментувати
Валентина Михайлюк
"У червні 1704 року, в таборі поблизу Паволочі, правобережний наказний гетьман Самусь передав Мазепі свої клейноди, видані йому перед тим польським королем. Таким чином І. Мазепа, який до того формально титулувався «гетьманом обох сторін Дніпра», від цього часу став справжнім правителем об’єднаного Українського гетьманату. Через два роки гетьман повідомляв російському царю, що у Брацлавському, Київському і Подільському воєводствах Речі Посполитої остаточно був відновлений адміністративно-територіальний устрій Українського гетьманату". Відповідь - ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні, логічно правильним може бути і рішення польського сейму 1712 року.
Анна
Доброго дня. Прошу Вас пояснити вибір відповіді (ЗНО історія Украіни у тесті 4),на нашу думку вірною є відповідь: створення Української Центральної Ради( підручник автор Турченко 10 кл Київ Генеза2002р. ст.48... з ініціативою її створення(УЦР) виступили украінські самостійники..; 2)довідник ГукО.І ЗНО 2019.-за чинною програмоюЗНО стор 178.:...засновники УЦР-Українська партія соціалістів-самостійників М.Міхновського.Вважаємо,що мають бути зараховані дві відповіді.Дякую!
Провід 19
Це просто їх конкретний "ЛЯП". Вони нічого не перевіряли перед тим як відбирати питання. Тепер "Предметна фахова комісія" викручується як може, але схоже, що зажене себе в кут. Ну не можуть вони дозволити собі визнати що в одному ЗНО двічі "налажати". З церквою теж "зашквар" - посилаються на технічну помилку. Ніякої технічної помилки там бути не може, Катерининської церкви в них в банку не може бути апріорі. Це чисто людський фактор. Спеціалісти чортові...
зацікавлена особа
Уважно!!! прочитайте рішення УЦОЯО: зарахувати всім учасникам основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2019 року по одному балу за завдання № 42 По друге:ДЕ ви знайшли нікчемність і хіромантію в питанні 58???
Провід 19
Для зацікавлена особа: Не полінуйтеся і прочитайте все, що вже було написане тут. Там все пояснено. Є дві дати. З них одна обовязкова. В підручниках 1712(1713) є! Тому неоднозначність відповіді і дає "хіромантію". І те, що вони написали, схоже на "відмазку".
Коментувати
Історик
Пропоную УЦОЯО ухвалити соломонове рішення- зарахувати обидва варіанти відповіді як правильні!Основоположним документом, на який орієнтується учень при підготовці до ЗНО, є не підручник, а Програма по підготовці до ЗНО, затверджена МОН України.У переліку дат, обовязкових до запамятовування згідно Програми, дата ,,1699 рік" відсутня.Завдання 58 ЗНО з Історії України повинно було чітко акцентувати увагу учнів на знанні конкретної історичної дати, що є в переліку обовязкових дат для запамятовування, а не ,, на перевірку розуміння (засвоєння) загальної картини та логіки історичного розвитку на певному відрізку історичного часу". Якби у Програмі ЗНО замість дати, обовязкової для запамятовуваня був не ,,1713 рік", а ,, 1699 рік"- тоді можна було б погодитись з коментарем УЦОЯО. А так вважаю 58 питання некоректним і нікчемним.
Наташа
Для Історик: погоджуюсь, запитання справді некоректне!! і правильно було б зарахувати обидва варіанти відповіді як правильні!
Коментувати
Возмущение!!!
Очень хочется посмотреть на рнзультаты по этим вопросам , и сли посадить за эти тесты преподааателей истории,да и тех самих кто тесты эти подбирают....что даже церкви не те в ответ поставили!
Возмущение!!!
Рассмотрите 58 вопрос,через одно место вопрос поставлен и самое интересное разногласия в ответах!!!! Сколько можно так халатно относится к своей работе...такую хиромантию с 58 вопросом целый год придумывали!? Зачем резать результаты нашим детям,что за отношения то такое!
Олександр Косвінцев
Халатність) В чистому вигляді. Як це може бути технічна помилка, я вважаю що з одного боку, абітурієнтам це звісно +(ті хто написав неправильно) Хоча правильної відповіді і не було. Але комісія яка складає Сертифікаційну роботу, має бути більш уважнішою)
Кішка
Перед тим, як друкувати тести, потрібно вичитати та дати відповідь на ці запитання, а потім думати головою. Із-за дурної голови страждають абітурієнти, чому???
Коментувати