МОН змінить програму ЗНО з біології в 2020 році

Відомством затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання з біології

МОН змінить програму ЗНО з біології в 2020 році

Міністерством освіти затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання з біології, враховуючи яку, укладатимуться тестові завдання, починаючи з 2020 року. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Зміст програми поділено на тематичні блоки відповідно до ключових елементів змісту навчальних програм з біології.

Програма орієнтується на оволодіння учнями предметними вміннями та досягнення ними певних результатів навчання.

Українському центру якості освіти під час розроблення та укладання тестів для проведення ЗНО у 2020 році доручено забезпечити відповідність змісту тестових завдань з біології змісту нової програми.

Освіта.ua
26.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Не треба було вводити цю "Нову прграму" бо вона в котре гірша за "стару".Краще б ми вчилися за старою програмою,бо саме випускники 2020 року потрапляють у таку жахливу ситуацію.Я ще в жодній країні не бачила такого безладу.Як можна було таке допустити, щоб ми учні немали підручників аж цілий семестр а то і цілі два.Я продивилася цю програму, і це жах бо більшість інформації не співпадає з тією що ми вчили ЗА СТАРИМИ ПІДРУЧНИКАМИ АЛЕ ЗА НОВОЮ ПРОГРАМОЮ.А ще в мене питання, навіщо вступаючи на медичний складати математику, прочитала на цьому сайті що типу у всіх країнах так і в нас так має бути.Так, можливо у всіх країнах так,але там дітям дають бездоганне навчання з нормальними підручниками.І якщо в інших країнах роблять якісь нововведення то там ніколи не буде такого безладу як зараз у нас.Тому,я щиро співчуваю випускникам 2020 року які потрапили в таку жахливу ситуацію,ну і собі також.
Світлана
Я учениця яка цього року закінчила 10 клас.І хочу висловити свою думку, бо це просто жах, шо відбувається у нас в країні.Як можна таке витворяти коли ми учні кожного року отримуємо підручники або в кінці першого семестру, або на початку другого.Що вже й казати, з деяких предметів ми так і не отримали підручники.Я в шоці, і ви потім кажете що нащо наші люди йдуть вчитисч і працювати закордон.Так тому що ви не даєте належного навчання, ви встановлюєте закони немаючи нічого.Ви розум дітей, їх творчість і все інше ставите в рамки.Я немаю бажання навчатися і працювати в такій країні, де ми учні не маємо найнеобхіднішого-підручників.Не у всіх є доступ до інтернет ресурсів як ви радите вчитися дітям.
Вікторія
Особливо розділ генетики .Для учнів 9 класу він виявився найпростішим.Діти все зрозуміли, навчилися розв’язувати задачі, тепер в 10 кл.насіннячко лускатимуть на уроках...
Олександр
Ну і коли майбутні випускники 2020 року зможуть цю нову програму побачити? Чи не здається шановному Міністерству, що хоча б частина з них не відкладає підготовку до ЗНО на останній рік? Ці діти і так постійно страждали через відсутність підручників, так ще і програми для підготовки не можуть мати, тому що відповідальні особи зволікають із незрозумілих причин.
Yulia Polonskaya
Для Олександр: http://testportal.gov.ua/zno-2020/ всі там))
Коментувати
Ірина
Програма та підручники просто жах. Закінчити галопом біологію у 9 класі, впихнути туди 10 та 11 клас, щоб у 10 знов теж саме вивчати, перед дітьми виглядаємо соромно. Та ще так спростити, що всі вважають біологію складним предметом. Згодна з іншими, що багато викинуто з програм а деякі теми ускладнені. Дуже сумую за старою програмою та підручниками.
Катерина
Роблять все можливе, щоб люди не вступили в медичний! То математику ввели, тепер і біологію змінили. Книжок для 10 класу немає, ні з матем, ні з біо. Що за цирк? Це нормально? І ви хочете, щоб такі люди були гарними медиками? Це- неможливо, скажіть дякую, що туди взагалі вступають, знаючи, яка зарплата зараз у лікаря! Дякую за зруйновані мріі!
Галина Іванівна
ПРоглянула нову програму ЗНО, не заглиблювалась. І вже бачу неспівпадання з тим, що вчили у школі. Наприклад, в програмі 6 класу не вивчають родини рослин, а на ЗНО треба знати; деякі теми включені для вивчення на розсуд вчителя, а в ЗНО вони є (добре, що я розсудила, що їх треба вчити, хоча часу катастрофічно мало), у 7 класі немає для вивчення типу Плоскі черви (конкретно, планарії білої), на ЗНО є. Мабуть, багато ще буде не співпадань. Нешановні укладачі програми, ви або хрестика зніміть, або труси одягніть. Або в шкільну програму додайте ці теми (хоч галопом їх пройдемо, бо по людські, нормально з цією програмою та кількістю годин не можна), або дані питання із ЗНО вилучіть. Чи ви так печетеся, щоб вчителям репетиторство було? Не переживайте, буде.
Галина
Для Галина Іванівна: Родини Покритонасінних є. Немає формул квіток. Про них у програмі ЗНО і не йдеться. Де ви побачили планарію білу - не розумію, бо у програмі ні слова про неї. А сисуни і стьожкові з плоских червів у програмі є, у розділі "паразитичні безхребетні" Я не знайшла розходжень з програмою. Зрозуміло, що , коли учень планує здавати ЗНО, то він опрацює те, що "на розсуд учителя"
Галина Іванівна
Для Галина: Скопіюйте мені з програми діючої для 6 класу, де йдеться про родини Покритонасінних. Там його НЕМАЄ, діюча програма не вимагає цих знань, а в ЗНО -Покрит онасінні (Капустяні/Хрестоцвіті/: грицики, редька дика, капуста, гірчиця, рапс; Розові: суниця, шипшина, горобина, яблуня, вишня, смородина; Бобові: горох, квасоля, конюшина, робінія/біла акація/, люцерна; Пасльонові: петунія, паслін, тютюн, картопля, томат, перець; Айстрові/Складноцвіті/: соняшник, кульбаба, будяк, ромашка, волошка; Цибулеві: цибуля, часник, черемша; Лілійні: тюльпан, проліска, лілія; Злакові: кукурудза, рис, пшениця, жито, овес, очерет,
Галина Іванівна
Для Галина: Скопійовано з програми ЗНО, надіюсь, про формулу квітки знайдете: Генеративні органи покритонасінних рослин Будова квітки: квітконіжка; квітколоже; тичинка (пиляк, гнізда з пилком, будова пилкових зерен, тичинкова нитка); чашолистки (чашечка); пелюстки (віночок); оцвітина; маточка (приймочка, стовпчик, зав’язь (верхня і нижня) з зародковими мішками в насінних зачатках). Функції квітки. Різноманітність квіток (одностатеві та двостатеві, голі, з простою та подвійною оцвітиною). Формула квітки. Суцвіття.
Коментувати
Алла
Згідна на всі 100 відсотків. Це знущання над учнями. Раніше було все добре укладено. Дійсно відповідно віку. А зараз галопом по Європі. А з 10 класу - наша пісня гарна, .
Сельодкін
Для Алла: не факт, що Нова программа буде кращою за нинішню.
мария
программа может и лучше но намного сложнее старой и это факт
Татьяна Борисова
Де можна ознайомитись з програмою
Коментувати
Галина Іванівна
Гарні знання з біології покажуть учні. Нинішні 10-класники вчаться без підручників. Ми вже з учнями парі уклали, коли вони прийдуть: ті, хто ставили, що до кінця цього року, програли, я ставила, що до кінця квітня, побачимо. За 27 років роботи у школі за різними програмами та підручниками вчилися, але, щоб так знищувати шкільний курс біології, такого ще не було. Впхали всю біологію в курс основної школи. Ніхто не подумав, що не можуть учні 9 класу (крім 2-3 у класі) нормально оволодіти матеріалом 10-11 класу, не відповідає ця програма віковим особливостям учнів і все. Біологія людини вивчається галопом у 8 класі (знову ж таки, краще вивчати в 9 класі, з довсіду викладання бачу). А далі найцікавіше: програма 10-11 класу - нічого кращого не придумали, як повернутися знову і доучувати те, що не довчили у 9 класі. Брєдятина!