Чи має залишитися ДПА у формі ЗНО після епохи коронавірусу?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua про майбутнє проведення ДПА у формі ЗНО

Чи має залишитися ДПА у формі ЗНО після епохи коронавірусу?

В Україні другий рік поспіль існує тенденція нівелювання ролі державної підсумкової атестації випускників шкіл, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Уперше здобувачі загальної середньої освіти були звільнені від проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідно, випускники шкіл, а також учні, слухачі, студенти профтехів і вишів, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти, отримали документи про освіту без результатів ДПА у формі ЗНО.

Наприкінці березня 2021 року парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернувся до минулорічного досвіду, знову підтримавши законопроєкт, що звільняє випускників від обов’язкового проходження ДПА.

У разі реалізації рішення, випускники шкіл зможуть отримати документи про повну загальну середню освіту, не відвідавши пункти тестування.

На переконання парламентарів, ухвалення законопроєкту допоможе зменшити скупчення випускників у пунктах тестування та знизити ризик поширення коронавірусу.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Освіта.ua
02.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ніна
можна з ДПА в формі ЗНО поступати в ВУЗ? чи тільки з ЗНО це дозволяє? це все заплутано якось.
м.Лльвів
Так ДПА дійсно не потрібно. А для вчити рідну мову? Занесете викладачу коробку цукерочок і баночку грибів. От і буде вам 12 з української мови. А через декілька років української мови не треба буде у Харкові, Одесі, Закарпатті, Буковині та інших прикордонних територіях. Саме до цього влада Зеленських і Шмигалів веде нашу країну. Мова і культура це основа національності людини. Якщо і це знищи, можна далі нав’язувати усе що завгодно. Діло не у медалях. Хоча, якщо влада така чесна і не продає медалі. Тоді чому їх не відмінять по прикладу червоних дипломів. Але медалі це придмет наживи і корупції. Ми маємо справу з набагато гіршим. Загарбники хочуть знищити усі національні надбання та традиції. Їм не треба свідомої молоді. Знайте що вони говорять. А для чого люди об’єднуються у загони територіальної самооборони. Так ви шо хотіли Путіну ворота відкрити і щоб ми хлібом і сіллю його стрічали? Ви не дооцінюйте людей.
Реаліст
Для м.Лльвів: Пане львівянину, ви геть хворі на голову! Де Дпа , а де Путін?
Коментувати
Володимир
ДПА не потрібне. Є багато дітей які "губляться" при оцінюванні на час, є такі, що "натикаються" на задачу і входять в ступор і в результаті не здають на ту оцінку, яка відповідає реальним знанням, є повільні, але розумні діти. Так що, спортити дитині все життя з цим ДПА? Дитина 11 років прикладала зусилля щоб вчитися і за 3 години перекреслити 11 років??? І чим вона гірша за тих, які беруть справку, що кволі і не здають? А чим кращі випускники коледжів, які поступили за прохідним сумарним балом 18 за трьома предметами і зразу на 2 інституту без ДПА і ЗНО??? А ось ЗНО для вступу - потрібно.
педколектив
Директор зібрав учителів які викладають у 10 класі і наказав 9 учням не ставити оцінки нище від 10. Це майбутні медалісти. З 9 учнів 6 нам в очі полює. Решта 3 дійсно можуть витягнутити на медаль. Повірте це ніби взяли і тобі на голову кіш навозу висипали. Якщо ви виступайте за відміну ДПА, тоді давайте вже відмінювати медалі і відзнаки. Медалі це корупція і крім корупції приниження гідності педагогічних працівників. Якщо влада це не бачить, значить влада має від цього дивіденти.
Ксюша
Таке враження, що не всі розуміють, що таке зно та дпа. Зно, дійсно, потрібне. Тільки чому за нього повинні відповідати шкільні вчителі? Це вступна кампанія, а школи безкінечні рейтиги, моніторинги та ін. звіти здають. А від дпа нічого не залежить. Воно не потрібне.
Андрій
Хто навчається, тому не страшне ЗНО і є можливість вступити у виші на державну форму навчання.
За справедливість
https://petition.president.gov.ua/petition/114540 За справедливість. 11 клас - теж люди
Gala
ДПА та ЗНО ПОТРІБНІ. Вони потрібні не тільки для перевірки рівня знань учня, але і для проведення оцінювання наданих знань вчителями навчальних закладів в яких навчаються наші діти. Як люди не розуміють цього. Зверніть увагу, що в деяких школах фізруки ведуть уроки географії, або фізики. Смішно.
Якось так
Для Gala: а без ДПА не зрозуміло, як навчив фізики вчитель фізичної культури? Проте зверніть увагу ще й на те, що ну в дуже багатьох випадках (але не у всіх) до ЗНО готує не вчитель, а сторонній репетитор чи курси. То кого Ви в таких випадках будете оцінювати? Вчителя чи репетитора?
...
Повністю підтримую!Врахуйте, будь ласка, що люди масово вмирають????!А вірус мутує!Повезло людям, чиїх сімей це не торкнулося!????????????
Коментувати
Сагайдак
Дивує відсутність здорового глузду! На поверхні кардинальне , прішення- зно лише на бюджет , абітура із стажем - через співбесіди, єві - відмінити, перенести вшколу; випускники колежів через іспити на 3 курс. Не зробимо= капець, знищимо останнє- ще тліючу вищу школу! При цьому виручимо поляків із словаками та уграми...
Вікторія
Для Сагайдак: дуже гарна і слушна думка!!! Підтримую!!! Навіщо дитині, батьки якої не можуть собі дозволити репетиторів, потрібно здавати ЗНО???
Коментувати
Nataliya Nataliya
Так, обов’язково, лише у формі ЗНО. ,???????????????????????????????????? Дивне запитання. Або хочуть зовсім відмінити?
Каріна
Ті які в коледжі поступили після 9 класів і провчились 2 роки як за 11 клас і хочуть піти з коледжа, поступити на другі факультети то їм краще писати зно, а ті хто хочуть в подальшому навчатися в коледжі і нікуди не збираються вступати, то їм не потрібно писати зно у формі дпа. А хто хоче випробувати свої сили то можуть спробувати.
Наталия
Для Каріна: Полностью с Вами согласна!
Коментувати
Наталія
ЗНО повинно бути відокремлене від школи. Задля збереження як ЗНО, так і нормальної школи. Як варіант – повернення до практики 2007-2008 років. І обов’язкова відміна поєднання ЗНО і ДПА. ДПА нічого не вирішує.Скасували б для всіх ДПА.Цей рік дуже складний, тому 4 ДПА це просто знущання.
Татьяна
Для Наталія: повністю згодна
Коментувати
Валя
ДПА у формі ЗНО має бути після 9 класу. За його результатами учні мають йти до 10кл. або до технікуму, або до училища. І ніяких додаткових екзаменів у технікумах. А далі ЗНО тільки для тих, хто вступає до вузу. І все чесно, ніяких маніпуляцій. Бо у 11 кл. пояснювати про важливість ДПА вже пізно!
Влад
Для Валя: після 9 класу треба не ДПА, а ЗНО, якщо збираються вступати до технікуму, бо посписують те ДПА за хабарі у школі, а екзамени в технікумах, де на екзаменах підказують відповіді. А от ЗНО те що треба. Чесного в ДПА нічого немає. А до 10 класу якраз треба брати всих бажаючих
Коментувати
Наталія Ракович
Дпа у формі ЗНО - це аросто дурниця для учнів профтехосвіти. Діти фактично "втікли" зі школи, щоб бути звичайними штукатурками, швачками чи перукарями, а їм нав’язують обов’язкові чотири предмети для того, щоб задовольнити просто потреби чиновників і не більше. А потім цей нещасний учень, яке тягне математику, мову чи історію ледве на 4 чи на 5 балів, мусить займатися займатися з репетиторами, витрачаючи батьківські кошти і собі нерви, щоб якось подолати цей "поріг" і тоді після складання ЗНО, воно вже не хоче бути простим штукатуром чи швачкою, а йде далі по шляху самообману. Вступивши на якусь непотрібну спеціальність, типу "юрист-економіст", поповнює ряди безробітних, бо штукатуром вже не хоче бути, а юристом -економістом не дотягує і не може бути. І тоді постає питання - для чого потрібно ЗНО в профтехосвіті?
Галина
Для Наталія Ракович: а для чого йому репетитори? ДПА - оцінка його знань. Знає на 2, отримає свої 2 в атестаті. Це ні на що не впливає. З 2-ю в атестаті можна бути швачкою
Ирина
Потому что если студенты не набирают проходной балл в ДПА, 4 балла, их могут выгнать из учебного заведения (не знаю как у других, нас уже 2 года этим пугают)
Влад
Які штукатурки? Ви зовсім не розумієте ? Є діти які відповідальні і готові до дорослого життя а є мамені дітки яких потрібно за ручку водити. То такій й йдуть до 11. Не говорю про всіх але така більша частина
Коментувати
Валентина Іванівна
ЗНО для вступу до ВНЗ необхідно залишити, а ДПА в у формі ЗНО відмінити. То марна трата державних коштів.
Маша
ЗНО необходимо отметить для всех, в связи с тем что во многих учебных заведениях вообще не ведут онлайн уроки, 2 год подряд.
Влад
Для Маша: може просто відмінити вступ? Все рівно ж не проводять уроки?
Влад
Для Маша: але ж нііііі. вступ хочеться, але без ЗНО, правда?
Коментувати
Валерія
Я вважаю, що ЗНО повинні писати тільки ті, хто вступає до вишів після 11 класу. Ті, хто не вступає - не пишуть, і ті, хто навчається в коледжі також не пишуть ЗНО. В коледжах дуже важко зосередитися на ЗНО, тому що й так багато всіляких предметів, так ще й екзамени по професійних предметах в коледжі.
Влад
Для Валерія: ті, хто не вступають до вишів, пишуть не ЗНО, а ДПА. І ті, хто в коледжах, не пишуть ЗНО, а пишуть ДПА
Влад
ЗНО пишуть ті, кому воно потім потрібно для вступу
Надія
Де Ви взяли таку інформацію, поки що ухваленого і підписаного Закону немає, щоб відмінити ДПА у формі ЗНО
Коментувати
Владислав
ДПА должно быть для претендентов на медаль, а то в прошлом году ДПА отменили, так на радостях раздали кому только можно те медали.
Аня
Для Владислав: а какой толк от тех медалей?
Коментувати
родитель
ДПА должны сдавать только те, кто претендует на золотую медаль!
Лиляков Владислав Оллегович
Працюю в закладі професійно-технічний освіти. Статистика по нашому закладу така, що 98% здобувачів освіти не продовжують навчання у вишах. ДПА має бути в навчальному закладі, під пильним оком інспектора, коли є сумніви в його прозорості. Пів року реєструємо дітей, збираємо ті паспорти, веземо на пункти, контролюємо. Ціла купа людей задіяна в цьому. Результат це марно витрачені державні гроші на друк додаткової кількості зошитів для тестування. Більша частина здобувачів освіти іде з пунктів щойно отримавши печатку в запрошення перепустку. Це реалії нашої системи.