Чи має залишитися ДПА у формі ЗНО після епохи коронавірусу?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua про майбутнє проведення ДПА у формі ЗНО

Чи має залишитися ДПА у формі ЗНО після епохи коронавірусу?

В Україні другий рік поспіль існує тенденція нівелювання ролі державної підсумкової атестації випускників шкіл, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Уперше здобувачі загальної середньої освіти були звільнені від проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідно, випускники шкіл, а також учні, слухачі, студенти профтехів і вишів, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти, отримали документи про освіту без результатів ДПА у формі ЗНО.

Наприкінці березня 2021 року парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернувся до минулорічного досвіду, знову підтримавши законопроєкт, що звільняє випускників від обов’язкового проходження ДПА.

У разі реалізації рішення, випускники шкіл зможуть отримати документи про повну загальну середню освіту, не відвідавши пункти тестування.

На переконання парламентарів, ухвалення законопроєкту допоможе зменшити скупчення випускників у пунктах тестування та знизити ризик поширення коронавірусу.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Освіта.ua
02.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ксюша
Таке враження, що не всі розуміють, що таке зно та дпа. Зно, дійсно, потрібне. Тільки чому за нього повинні відповідати шкільні вчителі? Це вступна кампанія, а школи безкінечні рейтиги, моніторинги та ін. звіти здають. А від дпа нічого не залежить. Воно не потрібне.
Андрій
Хто навчається, тому не страшне ЗНО і є можливість вступити у виші на державну форму навчання.
За справедливість
https://petition.president.gov.ua/petition/114540 За справедливість. 11 клас - теж люди
Gala
ДПА та ЗНО ПОТРІБНІ. Вони потрібні не тільки для перевірки рівня знань учня, але і для проведення оцінювання наданих знань вчителями навчальних закладів в яких навчаються наші діти. Як люди не розуміють цього. Зверніть увагу, що в деяких школах фізруки ведуть уроки географії, або фізики. Смішно.
Якось так
Для Gala: а без ДПА не зрозуміло, як навчив фізики вчитель фізичної культури? Проте зверніть увагу ще й на те, що ну в дуже багатьох випадках (але не у всіх) до ЗНО готує не вчитель, а сторонній репетитор чи курси. То кого Ви в таких випадках будете оцінювати? Вчителя чи репетитора?
...
Повністю підтримую!Врахуйте, будь ласка, що люди масово вмирають????!А вірус мутує!Повезло людям, чиїх сімей це не торкнулося!????????????
Коментувати
Сагайдак
Дивує відсутність здорового глузду! На поверхні кардинальне , прішення- зно лише на бюджет , абітура із стажем - через співбесіди, єві - відмінити, перенести вшколу; випускники колежів через іспити на 3 курс. Не зробимо= капець, знищимо останнє- ще тліючу вищу школу! При цьому виручимо поляків із словаками та уграми...
Nataliya Nataliya
Так, обов’язково, лише у формі ЗНО. ,???????????????????????????????????? Дивне запитання. Або хочуть зовсім відмінити?
Каріна
Ті які в коледжі поступили після 9 класів і провчились 2 роки як за 11 клас і хочуть піти з коледжа, поступити на другі факультети то їм краще писати зно, а ті хто хочуть в подальшому навчатися в коледжі і нікуди не збираються вступати, то їм не потрібно писати зно у формі дпа. А хто хоче випробувати свої сили то можуть спробувати.
Наталия
Для Каріна: Полностью с Вами согласна!
Коментувати
Наталія
ЗНО повинно бути відокремлене від школи. Задля збереження як ЗНО, так і нормальної школи. Як варіант – повернення до практики 2007-2008 років. І обов’язкова відміна поєднання ЗНО і ДПА. ДПА нічого не вирішує.Скасували б для всіх ДПА.Цей рік дуже складний, тому 4 ДПА це просто знущання.
Татьяна
Для Наталія: повністю згодна
Коментувати
Валя
ДПА у формі ЗНО має бути після 9 класу. За його результатами учні мають йти до 10кл. або до технікуму, або до училища. І ніяких додаткових екзаменів у технікумах. А далі ЗНО тільки для тих, хто вступає до вузу. І все чесно, ніяких маніпуляцій. Бо у 11 кл. пояснювати про важливість ДПА вже пізно!
Влад
Для Валя: після 9 класу треба не ДПА, а ЗНО, якщо збираються вступати до технікуму, бо посписують те ДПА за хабарі у школі, а екзамени в технікумах, де на екзаменах підказують відповіді. А от ЗНО те що треба. Чесного в ДПА нічого немає. А до 10 класу якраз треба брати всих бажаючих
Коментувати
Наталія Ракович
Дпа у формі ЗНО - це аросто дурниця для учнів профтехосвіти. Діти фактично "втікли" зі школи, щоб бути звичайними штукатурками, швачками чи перукарями, а їм нав’язують обов’язкові чотири предмети для того, щоб задовольнити просто потреби чиновників і не більше. А потім цей нещасний учень, яке тягне математику, мову чи історію ледве на 4 чи на 5 балів, мусить займатися займатися з репетиторами, витрачаючи батьківські кошти і собі нерви, щоб якось подолати цей "поріг" і тоді після складання ЗНО, воно вже не хоче бути простим штукатуром чи швачкою, а йде далі по шляху самообману. Вступивши на якусь непотрібну спеціальність, типу "юрист-економіст", поповнює ряди безробітних, бо штукатуром вже не хоче бути, а юристом -економістом не дотягує і не може бути. І тоді постає питання - для чого потрібно ЗНО в профтехосвіті?
Галина
Для Наталія Ракович: а для чого йому репетитори? ДПА - оцінка його знань. Знає на 2, отримає свої 2 в атестаті. Це ні на що не впливає. З 2-ю в атестаті можна бути швачкою
Ирина
Потому что если студенты не набирают проходной балл в ДПА, 4 балла, их могут выгнать из учебного заведения (не знаю как у других, нас уже 2 года этим пугают)
Влад
Які штукатурки? Ви зовсім не розумієте ? Є діти які відповідальні і готові до дорослого життя а є мамені дітки яких потрібно за ручку водити. То такій й йдуть до 11. Не говорю про всіх але така більша частина
Коментувати
Валентина Іванівна
ЗНО для вступу до ВНЗ необхідно залишити, а ДПА в у формі ЗНО відмінити. То марна трата державних коштів.
Маша
ЗНО необходимо отметить для всех, в связи с тем что во многих учебных заведениях вообще не ведут онлайн уроки, 2 год подряд.
Влад
Для Маша: може просто відмінити вступ? Все рівно ж не проводять уроки?
Влад
Для Маша: але ж нііііі. вступ хочеться, але без ЗНО, правда?
Коментувати
Валерія
Я вважаю, що ЗНО повинні писати тільки ті, хто вступає до вишів після 11 класу. Ті, хто не вступає - не пишуть, і ті, хто навчається в коледжі також не пишуть ЗНО. В коледжах дуже важко зосередитися на ЗНО, тому що й так багато всіляких предметів, так ще й екзамени по професійних предметах в коледжі.
Влад
Для Валерія: ті, хто не вступають до вишів, пишуть не ЗНО, а ДПА. І ті, хто в коледжах, не пишуть ЗНО, а пишуть ДПА
Влад
ЗНО пишуть ті, кому воно потім потрібно для вступу
Надія
Де Ви взяли таку інформацію, поки що ухваленого і підписаного Закону немає, щоб відмінити ДПА у формі ЗНО
Коментувати
Владислав
ДПА должно быть для претендентов на медаль, а то в прошлом году ДПА отменили, так на радостях раздали кому только можно те медали.
родитель
ДПА должны сдавать только те, кто претендует на золотую медаль!
Лиляков Владислав Оллегович
Працюю в закладі професійно-технічний освіти. Статистика по нашому закладу така, що 98% здобувачів освіти не продовжують навчання у вишах. ДПА має бути в навчальному закладі, під пильним оком інспектора, коли є сумніви в його прозорості. Пів року реєструємо дітей, збираємо ті паспорти, веземо на пункти, контролюємо. Ціла купа людей задіяна в цьому. Результат це марно витрачені державні гроші на друк додаткової кількості зошитів для тестування. Більша частина здобувачів освіти іде з пунктів щойно отримавши печатку в запрошення перепустку. Це реалії нашої системи.
Директор
Від ДПА у формі ЗНО страждають медалісти. Усім іншим це по цимбалах. ДПА ДАВНО НІЧОГО НЕ РОКАЗУЄ-Ц Е ПЕРЕЖИТОК МИНУЛОГО!!! БО НАСЛІДКІВ ВІД НЬОГО- НУЛЬ! Якщо медаліст має з предмету 10 , а здає ДПА на 9- це цілком природно, але чинуші від освіти на основі цього втоптують у грязь школу, особливо сільську, і вчителя!!! ДПА об’єднали зі ЗНО тільки з двох причин: 1) щоб у черговий раз показати, що вчителі нічого не роблять; 2) щоб школи відповідали за доставку дітей до ЗНО. МИНУЛОГО РОКУ ВСІ ВСЕ ПОБАЧИЛИ- НА ПУНКТИ ТЕСТУВАННЯ НЕ З’ЯВИЛАСЯ ТРЕТИНА ЗАРЕЄСТРОВАНИХ ВИПУСКНИКІВ, А ЩЕ ТРЕТИНУ ТУДИ ЗАСТАВИЛИ ПРИЙТИ БАТЬКИ....ОЦЕ І Є РЕАЛЬНИЙ СТАН СПРАВ В УКРАЇНСЬКІЙ ОСВІТІ!!! Та і не треба усім здавати ЗНО. ЦЕ БУЛО ЗРОБЛЕНО ДЛЯ ПОДОЛАННЯ КОРУПЦІЇ У ВИШАХ. ВОНО ІДЕАЛЬНО ПРАЦЮЄ!!! ТОМУ ЗНО НЕХАЙ ЗДАЮТЬ ТІ, ХТО ПОСТУПАТИМЕ ДО ВИШУ! А ЩОБ НЕ БУЛО КОРУПЦІЇ У ШКОЛАХ МЕДАЛІ ТЕЖ ДАВНО ПОТРІБНО СКАСУВАТИ! ВОНИ НІКОГО НЕ ЦІКАВЛЯТЬ.
Цукеннг
Для Директор: дурік ти , директ, в житті мусить бути стимул!! Тебе жаба даве?? Хай отримують ті медалі.
Ганна
Мені завжди було цікаво, що дають ті медалі? Може зараз якось по-іншому? Моїй однокласниці більше 20 років тому купили ту медаль. Я разом з нею так само вступила до університету, разом закінчили. Тепер працюємо. До чого ті медалі? Для самоствердження? Купив ту медаль, але ж інституті ще потрібно вчитися, знання потрібні. На роботі тим більш.
Коментувати
111
ДПА - школе. ЗНО - на вольные хлеба. Пусть диточки сами проходят все процедуры поступления. Без регистрации, поездок, инструктажей и прочей помощи шкалки.
Родители
Только после того, как в школах будут учить детей надлежащим образом и дети перестанут ходить к репетиторам.
Олена
Для Родители: спробуйте навчити 36 учнів за 45 хв ...грамотяки...голосую проти ДПА...ХОЧА і вчитель, і репетитор...принципово не займаюсь зі своїми учнями...
Родители
Ви знали, коли обирали професію! Грамотяка, підіть, попрацюйте фізично, добово!
Скрипач не нужен
Для Родители: Физический труд всегда лучше потому, что сразу видно результат роботы. А если он еще и индивидуален, так вообще сказка. Работать лопатой > работать с кучкой имбецилов. По факту идиотов которые не хотят учить/учится нужно увольнять/исключать из школы и тогда настанет царство божье на земле.
Коментувати
Анна
"За" голосуют репетиторы - 100%!
))
Для Анна: ну да, которые не платят налоги, не учат детей на уроке, а только дома за деньги)).
Вчитель і репетитор
Для Родители: Щоб діти не ходили до репетиторів, потрібно з початкової школи. а то і раніше привчати дітей працювати - вчити вчитися. Дитина має до середніх класів бути свідомою того, що уроки потрібно виконувати. виконувати регулярно і добросовісно. А цього мали б навчити батьки. А на практиці, в більшості випадків, батьки швиденько допомагають дитині, щоб швидше справитися, а в результаті дитя знає, що батьки зроблять самі. А вже 5-6 класі багато хто з батьків не завжди можуть зробити з дитиною уроки. От і починається ходіння до репетиторів. І вже новий виток медвежої послуги - навіщо дитяті напружуватися, якщо зразу з уроків до репетитора виконувати домашнє завдання. навчання - то важка праця і не кожна дитина , далеко не кожна може докладати зусилля, щоб опанувати навчальний матеріал. До того ж, діти привикли все отримувати і вже зараз. Тож батьки, докладайте і ви зусиль, щоб ваша дитина гідно навчалася в школі.
))
Иди работай, репетитор! Развелось вас. Все хотят лёгких денег.
Коментувати